backup z serwera na localhost
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: backup z serwera na localhost

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    backup z serwera na localhost

    witam.
    Zaczalem robic serwis online (Joomla 1.5.0) juz jakis czas temu a teraz chce do tego wrocic. Zainstalowalem Joomle 1.5.9 na komputerze lokalnie.

    Jak mam przeniesc dane? Przegrac cala instalacje z serwera i nadpisac to co mam na komputerze ? Ale tam sa inne nazwy baz danych i pewnie jakies sciezki. Nigdzie nie znalazlem jakiegos prostego wyjasnienia co i jak backupowac.

    Wykonalem backup bazy danych z serwera (pma1[2].nano.pl.sql) i wgralem do Wampserwera, widze ta baze. I jak mam ja polaczyc zeby ja widziala joomla na komputerze skoro baza ma inna nazwe niz ta ktora stworzylem podczas instalacji? Mam na nowo zainstalowac joomle i podac ta nowa nazwe bazy?
    bede wdzieczny za pomoc. nie chce nic majstrowac przy Joomli na serwerze zeby nie stracic danych.
    Ostanio edytowane przez polandmet : 24-02-2009 18:15

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    no a co mi to da?

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Twoja odpowiedź wskazuje na to, że nie zadałeś sobie trudu przeszukania np. joomla.pl.

    Ja już nie potrafię Ci pomóc.

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Najpierw http://www.joomla.pl/content/view/404/1/
    Potem pobierz ver. 2.0.1 z joomlapack.net, plik j. polskiego znajdziesz na tym forum. A potem pytaj co mi to da i nie zapominaj, że na forum póki co działa wyszukiwarka. Wystarczy odrobinę chęci.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    08-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    o dzieki, to jest bardzo przydatne. wlasnie tego szukalem i sie dziwilem czemu czegos takiego nie ma juz w Joomla standardowo.
    hmm no i problem.
    w witrynie na serwerze (Joomla 1.5.0) wszystko poszlo ok, mam backup.
    teraz chce to zainstalowac lokalnie na Joomla 1.5.9. Rozpakowalem zipa w wampserwer w katalogu www/nowy. Wchodze przez http://localhost/nowy i wyskakuje Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Jak chce zaimportowac sama baze danych zgrana JoompaPackiem, to pisze (w MySQL)
    Zapytanie SQL:
    DROP TABLE IF EXISTS `bak_banner` ;
    MySQL zwrócił komunikat:
    #1046 - No database selected

    z tego co przeczytalem powinien sie rozpoczac proces instalacji po rozpakowaniu zipa, ale w tym zipie z backupem w katalogu instalation jest tylko katalog sql a w nim 2 pliki pewnie dlatego nie chce instalowac z backupu tak jak powinien. Co zle robie?
    Ostanio edytowane przez polandmet : 27-02-2009 13:04

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    08-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Juz chyba mam przyczyne

    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/configuration-1.0.x.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/configuration-1.5.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/gpl.html. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/header_bg.png. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CConfig.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CDatabase.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CFinish.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CIndex.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CJConfigManager.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/CLicense.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/ajaxtool.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/common.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/includes/sajax.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/index.php. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/install.css. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/install.js. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/install_logo.png. Check permissions.
    [090227 13:12] Unreadable file <root>/administrator/components/com_joomlapack/temp/installation/lang/en.ini. Check permissions.

    tylko skad on chce brac te pliki instalacyjne skoro w TEMP nic nie ma a prawa 777 nadalem wszystkim plikom i katalogom JoomlaPack?


    ======================
    Dziekuje wszystkim za pomoc. Juz dziala choc trzeba zrobic kilka ruchow robaczkowych aby to zadzialalo, jak chocby reczne wgranie plikow instalacyjnych do katalogu installation z pliku w katalogu joomlapack. Dziwne bo chyba to tam powinno samo sie wgrywac przy robieniu zipa z backupem strony. No ale dziala, a to najwazniejsze.
    Ostanio edytowane przez polandmet : 27-02-2009 16:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •