Parse error: syntax error, unexpected....
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Parse error: syntax error, unexpected....

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Parse error: syntax error, unexpected....

    Witajcie.
    Mam problem, i z pozoru może sie wydać łatwy... ale tak nie jest... O co chodzi... Po wejść na strone na joomli 1.5.9 pojawia mi się taki błąd:

    Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/strona/public_html/index.php on line 89

    Wiem co on oznacza... że jest błądw linijce 89 kodu, w pliku index.php...
    Ale... błędu nie ma...
    Nawet nie wiem skąd ten problem... Wczoraj jeszcze testowałem joomle, konfigurowałem i było wszystko OK. Problem pojawił się dzisiaj rano - panel admina działa, ale strona frontowa nie... - wyskakuje mi ten błąd.

    Co najdziwniejsze, nawet po zmianie templatki na jaką kolwiek inną, nawet standardową joomli pojawia się ten błąd.

    A co jest jeszcze bardziej dziwne... błąd ten występuje nie tylko na mojej stronie, ale dziś rano pojawił się też na stronie znajomego, który również ma portal w tej samej firmie hostingowej - firma znajomego, wiec że mamy kożystne warunki to używamy.

    Czego to może być wina ? Atak na portal ? Zmiany w konfiguracji serwera ? Coś z PHP4/PHP5 ??

    I mam jeszcze drugie pytanie, napiszcie jak skutecznie zabezpieczyć portal przed włamaniami pseudo hackerów - pomijając dobre i skomplikowane hasła, bo to już użyłem.

    Pozdrawiam
    Krystian

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Możliwe, że gdzieś w skrypcie są krótkie znaczniki (<? zamiast <?php). Zależnie od ustawienia short_open_tag może powodować błędy.
    2. Napisaliśmy = przejrzyj forum, www.pomoc.joomla.pl. Gdyby można skutecznie, to nie byłoby żadnego problemu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    W skrypcie napewno nie ma błędu bo to się stało na dwóch różnych portalach. Ale tylko na nich. Wieczór wcześniej działało... poprostu sie nagle zepsuło jak rano włączyłem i chciałem sprawdzić...

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK - można zamknąć temat.... Okazała się sprawka wirusa... Nie wiem czy dostał sie z dysku na serwer czy z serwera na dysk. W każdym bądź razie nawet czyszczenie serwera nie pomogło ;) Na szczęście to serwer testowy .

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To dość groźny wirus!
    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=26197

    Przeskanuj swój komputer (najlepiej Trojan Remover + nod32 ).
    W przypadku wykrycia wirusa typu malware, konieczność usunięcia wszystkich konfiguracji z komputera, w najlepszym przypadku zainstalowanie nowego systemu i wzbogacenie go w profesjonalną protekcje antywirusowa oraz antytrojana

    Dodatkowo należy pozmieniać hasła FTP do serwisu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •