optymalizacja... od czego zacząć?
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: optymalizacja... od czego zacząć?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-11-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny optymalizacja... od czego zacząć?

    Witam wszystkich.

    Zdałem sobie sprawę, że moja strona na joomli chodzi zdecydowanie za wolno - nie wiem od czego zacząć.

    http://tools.pingdom.com/?url=www.sl...pe=0&save=true

    Zainstalowałem plugin CssJsCompress1.7 - przyspieszył znacznie ładowanie ale musiałem go wyłączyć bo większość skryptów przestała działać - rokbox itd.

    Obrazki - juz wiem, ze wymagają optymalizacji. Ale moze ktos ma jakies sprawdzone sposoby aby przyspieszyc serwis.

    Pozdrawiam.



    /e: zmusiłem CssJsCompress do działania - troche lepiej jest...

    /e2: ten błąd już też ogarnięty - podrzućcie jakiś pomysł co jeszcze można zrobić!

    ale na IE wyskakuje na każdej podstronie błąd - 'undefined' is null or not an obiect
    Ostanio edytowane przez m4ciek : 28-02-2009 20:01

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Sprzawdziłem w sobotę przed północą tu:

    http://test.watchscript.pl/

    i tu:

    http://www.octagate.com/service/SiteTimer/

    Wolno ładuje, niekiedy do 10 sek.

    Pierwsza sprawa to ciągniesz obrazek slusx3.jpg (ten dolny) z zewnętrznego serwera imageshack co zabiera około 1,5 sek. Wrzuć go na swój serwer zmień link i trochę czasu odzyskasz.

    Druga to obrazki, obrazki, obrazki.... 42 sztuki, wprawdzie to małe png ale swoje robią. Generują je głównie moduły mod_yoo_login i mod_yoo_search, cóż grafika kosztuje czas. Nawet article-seperators dałeś w grafice, a trochę artykułów masz i jest co rozdzielać. Ładowanie obrazków tych modułów według moich obserwacji zabiera od 2 do 4 sekund.

    Trzecia sprawa to sam serwer, wolno odpowiada przy nawiązaniu połączenia, 3 do 4 sekund. Z moich sprawdzeń różnych stron (serwerów) wynika, że to pierwsze połaczenie mieści się średnio w granicach 1 sek a nawet lekko poniżej. Nie potrafię tego zinterpretować, czy masz zwyczajnie wolny serwer, czy strona jest tak "skomplikowana", że generacja odpowiedzi trwa dłużej?

    Po północy ładowanie strony nieco się przyśpieszyło - 5 do 8 sek, serwer mniej obciążony?

    Przerzuć ten obrazek z imageshack na swój serwer, wyłącz na chwilę te dwa moduły i sprawdź na ile ładowanie się skróci i co z tym piewrszym nawiązaniem połączenia? Jeśli to nie pomoże, to przynajmniej wyeliminujesz potencjalny powód.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    znalazłam w necie na tej stronie (na dole strony) plugin googleajaxlib zainstalowałam i mam wrażenie, że strona jakby szybciej się ładowała.... mam prośbę.... niech mądrzejsci ode mnie lukną na to i się wypowiedzą, czy to rzeczywiście coś pomaga
    pozdrawiam
    Dakota

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-11-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Serwer w USA - może dlatego... Nie bede zmieniał na razie.

    Co do yoo_search i yoo_login - zauważyłem, że niepotrzebnie ładują obrazki do default... a ja używam stylu black. Popup zaraz skompresuje bardziej i wrzuce na hosta.

    Cytat Wysłane przez Dakota Zobacz wiadomość
    znalazłam w necie na tej stronie (na dole strony) plugin googleajaxlib zainstalowałam i mam wrażenie, że strona jakby szybciej się ładowała.... mam prośbę.... niech mądrzejsci ode mnie lukną na to i się wypowiedzą, czy to rzeczywiście coś pomaga
    pomaga - zamienia skrypty na spakowane i sciaga je z szybkiego serwera




    /e:

    ten czas server response to chyba nie fizycznie od serwera taki długi... www.pdgkartel.pl i przestrzenwokolmnie.pl na tym samym i czasy mają znacznie krótsze. Więc co - joomla tak zamula?
    Ostanio edytowane przez m4ciek : 01-03-2009 13:41

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez m4ciek Zobacz wiadomość
    Serwer w USA - może dlatego...
    Chyba tak, nadal pierwsza odpowiedź to 3-4 sek. To jest najdłuższy segment ładowania.
    Od wczoraj raczej nic się nie zmieniło, niedziela, południe, i wciąż całość 7-10 sek. Zerknij jeszcze tu:
    http://www.websiteoptimization.com/services/analyze/
    Tam na dole po teście piszą analizę i zalecenia, ale nic nowego....
    Te kompresje czy googleapi to walka z mootools. Googleapis jest rzeczywiście szybki i chyba lepszy niż kompresja(?). Zakładam, że mootools jest na stronie potrzebny (ze względu na moduły logowania??) i nie możesz go wyłączyć deklaracją w head (?). Gdyby nie był potrzebny to go wyłącz i odpada potrzeba kompresji czy korzystania z pluginu google ajax?
    Aha, i nadal czas zabiera ten imageshack (1-1,5 sek).
    Chyba dużo więcej nie da się zrobić, można jeszcze rozważyć przejście z drobnej grafiki na sprit'y css, ale pewnie byłoby sporo roboty a zysk nie taki duży.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez m4ciek Zobacz wiadomość
    ten czas server response to chyba nie fizycznie od serwera taki długi... www.pdgkartel.pl i przestrzenwokolmnie.pl na tym samym i czasy mają znacznie krótsze. Więc co - joomla tak zamula?
    Nie zauważyłem tej uwagi wcześniej.
    Rzeczywiście tamte serwisy ładują się szybko.
    Spróbuj tak, najpierw wyłacz to odwołanie do imageshack (obrazek daj na hosta), potem wyłacz w ogóle mootools.js ze strony (wyłącz też pluginy kompresji i google ajax), potem po kolei oba "grafikożerne moduły" logowania i search. Strona się rozsypie, ale tylko na chwilę by sprawdzić ile trwa ten pierwszy server response? Jeśli nadal będzie długo, to postaw na tym hoscie obok drugą Joomla i zobacz jak serwer odpowiada na domyślnej templatce z domyślną zawartością. Trochę dłubaniny, ale będzie odpowiedź, czy Joomla+ten serwer w USA "po prostu tak ma", czy też licho śpi w projekcie serwisu?

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-11-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jednak to wina installki joomli - postawiłem nową na tej samej bazie danych, wrzuciłem tylko theme i czas serwera zszedł poniżej sekundy. Powoli wezme sie za przenoszenie i moze przyczaje co było problemem.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Ciekawe było przyczyną? Sprawdzałem jeszcze przed chwilą na octagate i na watchscript, czasy są 5-7 sek. Zdjąłeś ten imageshack i to poprawiło o 1,5 sek., ale wciąż pierwsza odpowiedź to 3-4 sek. Rozumiem, że nadal tam leży ta pierwsza instalka, jak zmienisz daj znać.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-11-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jantin Zobacz wiadomość
    Ciekawe było przyczyną? Sprawdzałem jeszcze przed chwilą na octagate i na watchscript, czasy są 5-7 sek. Zdjąłeś ten imageshack i to poprawiło o 1,5 sek., ale wciąż pierwsza odpowiedź to 3-4 sek. Rozumiem, że nadal tam leży ta pierwsza instalka, jak zmienisz daj znać.
    Bede wrzucał po kolei rzeczy na nowej, zeby sie przekonać co to jest.
    Poukładam sobie wszystko od początku - bo sam theme jest dosyć lekki i powinien szybko smigać.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    17-11-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sorki ze się wcinam w post ale mam problem właśnei z optymalizacja a niestety niezbyt sie na tym znam.
    Mam stronę postawioną na nazwa.pl i dostałem dzisiaj info że serwer przekracza parametry bezpieczeństwa - "Maksymalna ilość danych przesłanych z/do baz danych liczona na serwer w ciągu doby".
    Nie bardzo wiem jak temat ugryźć Czy jest szansa na pomoc - nawet odpłatną?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •