Rejestracja w Community Builder
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Rejestracja w Community Builder

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Rejestracja w Community Builder

    Witam!
    Mam stronę na joomli 1.0.15. Szukałem jakiegoś komponentu, który zastąpiłby standardowy formularz rejestracyjny. No i znalazłem tylko komponent Community Builder 1.2 stable. Zainstalowałem zgodnie z instrukcją, do tego wgrałem moduł logowania CB 452. Włączyłem moduł CB, a wyłączyłem standartowy moduł logowania i ... nic z tego. Wciąż formularz rejestracyjny jest standardowy, a nie z Community Bulider. CB skonfigurowałem poprawnie, umieszczając jakie pola mają być włączone w czasie rejestracji. Niestety są tylko te z joomli. Jak to zmienić i uruchomić rejesterację z Community Bulidera? Co zmienić w konfiguracji globalnej joomli żeby było dobrze?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK, problem rozwiązany. Przepraszam za mój pośpiech, powinienem być bardziej cierpliwy i trochę głębiej wniknąć w konfigurację Community Buildera.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Ja zainstalowałem community builder, postępowałem zgodnie z instrukcją i nigdzie nie mam linku do rejestracji proszę o pomoc jak go włączyć, ewentualnie co zrobić aby działało, dodatkowo jak wejdę w zakładkę użytkownicy to na czerwono wyrzuca mi taka informację:

    Unknown column 'aro.aro_id' in 'on clause' SQL=SELECT DISTINCT a.*, g.name AS groupname, s.userid AS loggedin,ue.approved,ue.confirmed FROM jos_users AS a LEFT JOIN jos_comprofiler AS ue ON a.id = ue.id INNER JOIN jos_core_acl_aro AS aro ON aro.value = a.id INNER JOIN jos_core_acl_groups_aro_map AS gm ON gm.aro_id = aro.aro_id INNER JOIN jos_core_acl_aro_groups AS g ON g.group_id = gm.group_id LEFT JOIN jos_session AS s ON s.userid = a.id LIMIT 0, 20

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2009
    Wpisy
    249
    Punkty
    11

    Domyślny

    link do rejestracji możesz zrobić dodając nową pozycję w menu potem jako Typ pozycji menu wybierasz odpowiednia opcje z listy community builder.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pytanie czy wgrałeś do community moduł do logowania cblogin? Jeśli tak to wyłącz standardowe logowanie włącz cblogin i tam masz coś takiego jak rejestruj. Klikając na rejestruj będziesz miał linka, z którego możesz stworzyć potem pozycję w menu. Pola do rejestracji ustawiasz w menedżerze pól w community i musi grać.
    Co do informacji na czerwono sprawa jest trudniejsza. Coś z bazą. Proponuję najpierw zsynchronizować listę użytkowników kilkając na zakładkę w community builders która nazywa się tools (lub narzędzia) a potem na synchronize users czy jakoś tak.
    Pozdrawiam

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kto pomoże? Chce aby dostęp do "rejestrowanych artykułów" posiadali tylko zarejestrowani użytkownicy, ale tylko po uprzedniej aktywacji przez Admina. Zainstalowałem Community Builder, ustawiłem w nim ręczną aktywacje nowo-rejestrowanych użytkowników. Dodałem moduł logowania CB i wszystko działa, mogę się logować itp, tylko...

    ...problem w tym, że kiedy próbuje bez logowania otworzyć "Rejestrowany" artykuł na stronie, pokazuje się stary joomlowski komunikat "Musisz się najpierw zalogować" i jego formularz logowania, a nie ten nowy z Community Builder.
    Dlatego wyłączyłem stary poprzez: "Rozszerzenia/instalator/komponenty/user" ....ale wiadomo, daje to efekt w postaci komunikatu "404 - Nie znaleziono komponentu".

    Chce aby rejestracja odbywała się wyłącznie poprzez CB. Czy ktoś ma jakieś normalne rozwiązanie?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •