wolne pierwsze ładowanie ww ff - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 38 z 38

Temat: wolne pierwsze ładowanie ww ff

  1. #31

    Domyślny

    Moja strona znajduje się na serwerach
    http://www.one.com/en/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    u mnie nie ma to związku z templakami ale zauważyłem ze strona ładuje sie na zasadzie... nic nic nic... nagle cała ;/
    i w sumie sam sobie też odpowiadam. Znalazłem w internecie, żeby zrobić coś takiego:
    żeby wyłączyć tryb zgodności z joomlą 1.0 (miałem włączony) oraz zmienić plik "htaccess.txt" na ".htaccess" i w "konfiguracji globalnej" w zakładce "witryna" ustawić "Korzystaj z mod_rewrite" "tak" (to akurat miałem zrobione).
    Wydaje mi się, że pomogło Stronka teraz wczytuje mi się w 1,5 s oraz "Czas zapytania" skrócił się niemalże 10-krotnie.
    P.S. może ktoś wejść na moją stronkę i napisać w jakim mniej więcej czasie się Jemu ładuje?
    www.gdziepojechac.pl

  4. #33
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    wiesz ja jeszcze kiedyś stosowałem cache....

  5. #34

    Domyślny

    Jeśli włączę cacha to trochę mi się sypie menu z artykułami. Na stronie po lewej w kolumnie mam wypisane nazwy miejscowości. Po kliknięciu na nazwe miejscowosci powinien pokazac sie opis miejscowosci oraz pokazac (zaraz pod kliknieta nazwa miejscowosci) inne linki przypisane do miejscowosci (np. galerie, video...) Jak włączę cachowanie to po kliknieciu w nazwe miejscowoscie nie pojawiaja sie te dodatkowe linki do galerii itp...
    www.gdziepojechac.pl

  6. #35
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-04-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam,chciałby odświeżyć ten temat. bo już szlag mnie trafia ;( mam problem z tym pierwszym ładowaniem strony. wystarczy ze zostawie ją na godzinę, klikam w cokolwiek i serwis myśli pare sekund (bez jakiejkolwiek akcji w pasku poboru strony) zanim wczyta stronę ;(
    mam najnowszą joomlę, legacy wyłączone. włączony dodatek system - cache.
    próbuję się przekonać do tego systemu, bo uważam że jest świetny, ale takie "bajery" jak to wczytywanie skutecznie mnie zniechęcają ;(
    strona jest prawie goła, szablon beez, dodane jcomments. i tyle.

    jeśli jest jakiś płatny komponent który to załatwia (nie wiem czy to Jre Cache faktycznie robi cuda?) - proszę o jakieś wsakzówki. pozdrawiam serdecznie.

  7. #36
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    121
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie też jakaś lipa. Dołączam się do postu wyżej.

    www.kolno24.pl

  8. #37
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    No i dlaczego się dziwisz ? Żeby otworzyć Twoją stronę należy pobrać 2111.63 kB !. Jak dodasz jeszcze 3 - 4 niezoptymalizowane swf-y na start to się będzie otwierała 10 min. Przede wszystkim musisz uruchomić cache (po stronie klienta) dla swf, css, jpg itd itp. Jak ktoś już raz się przemęczy z pierwszym otworzeniem witryny, to pobierze te swf-y na dysk - więc kolejne powinny być już szybsze.

    tylko to jedno zdjęcie : /images/stories/Arty6/pikulinska.jpg ma ponad 300kb. Warto czasem poświęcić chwile i zoptymalizować foto przed wrzuceniem na serwer.

  9. #38
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    121
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuje za podpowiedz. Zastosuje się do uwag.

    Pozdrawiam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •