wolne pierwsze ładowanie ww ff - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 38

Temat: wolne pierwsze ładowanie ww ff

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    zoom i chodzi szybki póki się galerii nie wejdzie...co o tym myśliecie czy zoom moze mieszać? jesli tak to jaki komponent polecacie , ale tki zeby na głównej losowo wyświetalła kilka fotek?
    No, to naturalne, dużo obrazków i zapytań do BD, każda podstrona ma inny czas ładowania a galerie zwykle większy, ale nie sądzę by ZMG wpływała na generację podstron na innych pozycjach menu? Tu chodzi nam o pierwszą odpowiedź serwera przy wyczyszczonym cachu przeglądarki, a nie o ładowanie kolejnych części podstrony. Co do innego komponentu zamiast ZMG to dyskutujemy tu w forum dla Joomla 1.5, a o ile się domyślam działasz na 1.0? Autorzy ZMG zdaje się zrezygnowali z wersji dla 1.5, a ja w 1.0 nie jestem obeznany. Generalnie ćwiczę Phoca Gallery, ale to dla 1.5.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    ad.1
    Jeżeli na tym samym serwerze strona nie oparta o BD ładuje się szyko, a joomla korzystająca z BD chodzi wolno, to wiadomo że baza danych spowalnia przez zbyt obciążoną maszynę, po za tym widzę że masz strone na AZ.pl, a według opinii WHT to nie jest zbyt dobra firma hostingowa.

    Proponuję że byś załozył sobie konta testowe w kilku firmach tylko takich które posiadają serwery w polsce, bezapelacyjnie stosunek jakość/cena to dhosting.pl ale też spróbuj np. w linuxpl.com i innych.

    ad.2
    Wywal z kodu z header to:
    <!-- no cache headers -->
    <meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" />
    <meta http-equiv="Expires" content="-1" />
    <meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />
    <!-- end no cache headers -->
    ad.3
    Galeria jaką Ci polecam, to Joomgallery i taki moduł napewno posiada który jest bardzo elastyczny do dostosowania - sam korzystam

    ad.4
    W wolnej chwili zmień szablon który oparty jest na DIV'ach, ale to nie jest jakaś bardzo krytyczna zmiana.

    ad.5
    Teraz najważniejsze. Jeżeli masz zamiar zarabiać na tej stronie lub już zarabiasz, to warto zainwestować w komponent JRE Cache dzięki któremu zapytania do bazy maleją praktycznie do zera, a czas ładowania jest taki jak strony statycznej nie opartej na bazie, bo de'faco tak wtedy to działa. W przyszłości gdy odwiedziny wzrosną, to napewno zaoszczędzisz na opłatach za serwer. Sprawdzone w praktyce

  4. #13
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    witam.... porady są dobre, nawet bardzo dobre....

    kupiłem sobie jre cache zainstalowałem i widać różnice... ale czasem przymula serwer chyba w czasie cachowania... tworzy kopie strona ale np przy przyjaznych adresach tworzy kopie tej samej strony jako przyjazny i /comitem/item3/ itd....
    aha po instalce znikło mi górne menu :/ nie ma nic tyko jak najade myszka pokazuje mi kwadracik i rozwija puste menu i ikonami...

    czy jakieś rady ??

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Menu masz oparne na JS? Jeżeli tak, to zobacz czy nie masz włączonej kompresji javascript i css. Spróbuj kolejno wyłączyć w przypadku gdy by były włączone i wtedy zobacz. Jakiej uzywasz wersji Joomla? Po części linka który podałeś domniewam że jeszcze ze starej serii, ale napisz mi dla pewnosci. Cache systemowy masz wyłączony? Aha i po kazdych zmianach wyczyść folder cache.

  6. #15
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    witam.... faktycznie zapomniałem o kilku ważnych sprawach.... mam joomle 1.0x a problem z menu stał sie w panelu admina chyba panel admina nie jest cachowany prawda?
    Chciałbym to dobrze skonfigurować ale nie znam sie na tym... znaczy pewnie na zasadzie prób i błędów bym sie nauczył... ale rady zawsze z chęcią poznam

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie myślałeś że by migrować na Joomla 1.5? Ja mam właśnie tą i wszystko działa dobrze.

  8. #17
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    wiesz.... myślałem o tym we wrześniu, wtedy nie było jakoś to jasne jak dokładnie zrobic, dziś moze i bym sie zdecydował ale mam rózne komponenty
    zoom media - nie ma pod 1.5 ale i tak che uciec z niego na cos innego np pony
    ds-syndicate koniecznosc w moim przypadku bo nie moge zmienić adresów url dla RSS ma sporo umów na kanały informacyjne i zmiana adresu wiązała by sie ze stratą partnerów
    opensef mam ale to pewnie migorwac mozna...
    ja!reaction - komentarze
    classifelds -czy jak to sie zwało...:/

    tak wyglada PA po instalacji
    http://images38.fotosik.pl/78/59f71f1516d99b37.jpg

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    To faktycznie migrować będzie ciężko. Jeżeli chodzi o adresy kanałów rss, to sprawę mogą rozwiązać przekierowania za posrednictwem mod rewrite i cos takiego musialbys zdefiniowac w htaccess.

  10. #19
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    wiesz.... zawsze można coś nowego na ogłoszenia znaleźć i cos innego na komentarze... rss faktycznie na htacces można

    A powiedz mi co mogło sie stac z Panelem administracji ze tak wygląda? jakaś kupa sie zrobiła...

    Cache time to live: jaki czas dać najlepiej?
    wogóle jakie ustawienia są najbardziej optymalne?

  11. #20

    Domyślny

    Witam,

    Też miałem problem z długim ładowaniem site'u i to w ff i ie ale jak powywalałem wszystko co testowałem (komponenty,moduły,plugi) i odchudziłem templatę z 1 MB do ok 700 KB to jest jakby szybciej. Możliwe że to raczej przez templatę, bo nie widzę związku z instalkami.

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •