wolne pierwsze ładowanie ww ff - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 38

Temat: wolne pierwsze ładowanie ww ff

  1. #21
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    u mnie nie ma to związku z templakami ale zauważyłem ze strona ładuje sie na zasadzie... nic nic nic... nagle cała ;/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    To nie jest tak do końca kwestia templatki choć w jakims sensie napewno, tylko ilości oraz czasu zapytań do bazy danych, więc jej "odchudzanie" tak naprawdę na nie wiele się zda, chyba że ktoś ma bardzo słabe łącze, to będzie widoczna różnica. Najlepszym sposobem jest optymalizacja strony w ten sposób, aby elementy widniejące zawsze na stronie były statyczne, a nie ładowane z bazy. Bardziej zaawansowani uzytkownicy mogą co nie co skomplikowac i wyświetlać dany element w zależności od podstrony korzystając jedynie z funkcji php.

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    jezeli chodzi o wrzucanie w elementy statyczne, to czy masz tutaj na mysli np. wrzucenie bannerow swf w index lub css? dobrze rozumiem?

    lepiej zeby byly wrzucone na stale niz zyby ladowaly sie z modulow?

  5. #24
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    hmmm co do bazy to powiem tak... miałem baze 150MB (okzałao sie ze 90% to adresy kolporterów Rss jakie zostawili w bazie) odchudziłem o niepotrzebne elementy zeszło do 15MB ale szybkośc sie nie zmieniła...
    Dziwi mnie tylko to ze ładuje w tel a pokazuje całośc, czemu nie pokazuje po koleji tego co ładuje...

  6. #25

    Domyślny

    Witam wszystkich. Pozwolę podpiąć się pod temat bo mam podobny problem... moja strona to gdziepojechac.pl... Dosyć często się zdarza, iż przeglądarka "oczekuje na odpowiedź", jak ją już dostanie to potem z górki i wszystko śmiga jak trzeba. Po tym pierwszym "bolesnym" ładowaniu mogę odświeżać i używać strony do woli i wszystko już się ładnie wczytuje... Trochę czasu już nad tym spędziłem i nie mam już pomysłów co mogę z tym zrobić więc zwracam się do Was choćby o podanie jakiejś wskazówki, jakiegoś tropu...

  7. #26
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    kiedyś używałem programu na www który sprawdzał co ile się ładuje na stronie.... ale adresu nie pamiętam.... możne ktoś zna?

  8. #27

  9. #28
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    wynika z niego ze acajomm spowalnia najbardziej, poszukaj go i odłącz wtedy potestuj... testowałem swoją stronę i ty masz ok 34sekund ładowanie a moja strona (myśle ze jest 20x większa) ładuje sie 9sek... ewentulanie popróbuj odłączać inne komponenty i moduły i jak trafisz na ten cio spowalnia znajdź dla niego alternatywę, ewentualnie protestuj inny serwer....

  10. #29

    Domyślny

    Próbowałem już różnych opcji z wyłączaniem modułów... Za pierwszym sprawdzeniem dzisiaj pokazało mi, że strona ładuje się w 6 sek, zaraz zrobiłem kolejny test i stronka ładowała się w 3 s. Kolejne testy pokazywały czas lądowania 3 s. Wyłączanie modułów spowodowało oczywiście przyśpieszenie ładowania strony max do 2s.
    Zauważyłem natomiast, iż bez względu na czas ładowania strony czy jest długi czy krótki to "czas zapytania" jest zawsze długi... Czy ktoś wie co to takiego i od czego zależy?

  11. #30
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    a jakie serwery?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •