ilość danych przesłanych z/do baz danych - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 31

Temat: ilość danych przesłanych z/do baz danych

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Podpinam się pod temat dostałem takiego maila od netarta. Pomocy!

    Informuję, że Państwa serwer przekracza parametr bezpieczeństwa.

    Platforma hostingowa współdzieli zasoby sprzętowe serwera między wielu
    użytkowników, którym NetArt gwarantuje jednakowo wysoką jakość
    świadczonych usług. Przekroczony został parametr bezpieczeństwa

    "Maksymalna ilość danych przesłanych z/do baz danych liczona na serwer
    w ciągu doby".

    Poniższe zapytanie jednorazowo pobiera masę danych z bazy:

    SELECT a.id, a.title, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.images, a.attribs, a.urls, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(':', a.id, a.alias) ELSE a.id END as slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END as catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, cc.title AS category, s.title AS section, s.ordering AS s_ordering, cc.ordering AS cc_ordering, a.ordering AS a_ordering, f.ordering AS f_ordering FROM jos_content AS a INNER JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = a.id LEFT JOIN jos_categories AS cc ON cc.id = a.catid LEFT JOIN jos_sections AS s ON s.id = a.sectionid LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = a.created_by LEFT JOIN jos_groups AS g ON a.access = g.id !
    WHERE 1 AND a.access <= 1 AND a.state = 1 AND (( cc.published = 1 AND s.published = 1 ) OR ( a.catid = 0 AND a.sectionid = 0 ) ) AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2009-03-27 12:20:53' ) AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2009-03-27 12:20:53' ) ORDER BY f.ordering

    Jak to pozmieniać nie wiem dlaczego to tyle pobiera przed przenosinami byłem na słabiutkim serwerze i nie generowało takiej ilości plików. Fakt że witryna jest popularna ale nie wiem o co u chodzi?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    na moje netart obniża transfery i obniża jakość usług...

    co mogę doradzić...

    Jesli ktoś używa SEF nieche sprawdzi ilosc wierszy w tabeli odpowiadającej adresom....
    zauważyłem ze niektóre skrypty typu sh404 czy opensef tworzą z automatycznie adresy np
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=9
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=19
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=3
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=5
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=22
    tworząc odnośnik do zwykłego start.html lub /

    ja np do samej strony startowej miałem 9tyś linków w bazie warto użyć ignorowania Itemid u urlacha lub usuwanie ich automatycznie.

    Z net artu doatłem też takie info, przeczyszenie bazy pomogło....

  4. #13
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Kiedyś podobnego maila dostałem z home.pl
    Po usunięciu tysięcy wpisów JoomlaStats problem rozwiązany no i zauważalnie lepszy czas wczytywania stron.

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ppilus Zobacz wiadomość
    Kiedyś podobnego maila dostałem z home.pl
    Po usunięciu tysięcy wpisów JoomlaStats problem rozwiązany no i zauważalnie lepszy czas wczytywania stron.
    Problem w tym, że ja nie mam zainstalowanego modułu joomlastas

  6. #15
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    a może masz cos co zbiera dane zewnętrzne? np ktoś nbierze od ciebei kanał rss a mysql zapisuje ip komputera...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    a może masz cos co zbiera dane zewnętrzne? np ktoś nbierze od ciebei kanał rss a mysql zapisuje ip komputera...
    To niestety nie to szukam dalej......

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    na moje netart obniża transfery i obniża jakość usług...

    co mogę doradzić...

    Jesli ktoś używa SEF nieche sprawdzi ilosc wierszy w tabeli odpowiadającej adresom....
    zauważyłem ze niektóre skrypty typu sh404 czy opensef tworzą z automatycznie adresy np
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=9
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=19
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=3
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=5
    index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=22
    tworząc odnośnik do zwykłego start.html lub /

    ja np do samej strony startowej miałem 9tyś linków w bazie warto użyć ignorowania Itemid u urlacha lub usuwanie ich automatycznie.

    Z net artu doatłem też takie info, przeczyszenie bazy pomogło....

    Stasio mam prośbę napisz mi gdzie tego ****************ć, który rekord albo który plik to jest bo tego wyczaić nie mogę (pierwsze w mysql a drugie na ftp). Wpadłem na pomysł ze winą moze byc to ze mialem zainstalowanego User trace to rozpoznawania IP to w cholere zapisywalo tych IP ale wątpie ze to to.
    Ostanio edytowane przez Łukasz Razor : 29-03-2009 00:45

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    a masz jakies liczniki odwiedzin czy powłaczane statystki na stronie?
    duzo masz artykołów na stronie?
    ebrzuszek.pl

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Mam licznik właśnie go wyłączyłem. Newsów było 8 nic to nie dało włączyłem znowu na 14 bo to nie od tego. To chyba będzie to badziewie do IP. Wykasowałem o 12 w nocy zobaczymy statystyki. Kurde nie wiem co sie skopało na serwerze netlooka nie miałem takich problemów. Tu po przenosinach dołożyłem 3 rzeczy To do User Trace do IP panel do banowania, Shoutbox i chyba tyle. I teraz pobiera 30 GB zapytań. To jest niemożliwe żeby tyle ssało. jak Ktoś ma jakiś pomysł to 1653185 moje GG.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-07-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    0

    Domyślny

    Wyłączenie liczników nie wiele dało. fakt faktem, że zmniejszył się przepływ informacji z 34 GB do 17 ale to wciąż dużo za mało. Teraz wyłączyłem Shoutboxa bo to może być to. Sprawdziłem baze i jest w niej ponad 12 tyś newsów. Czy jest możliwe, aby serwer za każdym wejściem na stronę wczytywał całe archiwum? Prosiłbym o rady bo nazwa dała mi 7 dni na usunięcie problemu i pozostało mi już tylko 4 albo nawet 3 mój portal to www.boxingnews.pl . Jeszcze zapytam przy okzaji czy jeżeli to będzie wina newsów a nie chciałbym tracić archiwum, czy jeżeli zrobię dodatkową zakładkę Archiwum i tam przeniosę praktycznie wszystko to czy nie będzie tego wczytywać i zmniejszy się przepływ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •