Znikły mi dostępne pozycje modułów
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Znikły mi dostępne pozycje modułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Znikły mi dostępne pozycje modułów

    Zapewne zaraz ktoś mnie "objedzie" że znów wałkuje to samo ale jestem za świeży na forum żeby sprytnie znaleźć odpowiedź (pomimo szukania)....

    Niezależnie od zastosowanego szablonu (a wgrałem kilka różnych) na podglądzie pozycji modułów (tp=1) widać dostępność i lewej i prawej i user itp pozycji ale przy wstawianiu nowego modułu na rozwijanej liście jest tylko "left" i "breadcrumb".
    Co schrzaniłem albo gdzie szukać błedu (nadgrałem Joomle na serwerze jeszcze raz choć bez usuwania starych danych).

    pozdrawiam,
    Grześ

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To co jest na liście zależy od tego, co jest wymienione w sekcji position w pliku manifestu xml. (templateDetails.xml). A więc nic nie musiałeś "schrzanić". Każdą istniejącą pozycję modułów możesz wykorzystać - konfigurując moduł, po prostu w opcji pozycja kliknij i wpisz nazwę pozycji. Albo popraw plik templateDetails.xml
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki że się zlitowałeś nad początkującym... THX

    - w moim pliku templatedetails.xml nie ma sekcji position (p.nizej)...
    + nie wpadłem na to że "nową" pozycje można wpisać "z ręki" - myślałem że dostępna jest tylko lista wyboru... - fakt zadziałało...

    jeszcze raz wielkie dzięki

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czemu zaraz "zlitowałem"? Masz niebanalny problem,masz odpowiedź (mimo, że już wcześniej był ten problem omówiony).
    Dopisz sobie w pliku


    <positions>
    <position>left</position>
    <position>right</position>
    <position>i co tam jeszcze masz w index.php</position>
    </positions>
    I nie trzeba będzie wpisywać z palucha.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Tak to jest rozwiązane w Joomla! 1.5.x? Czyli nie ma już czegoś takiego jak podgląd szablonu z widokiem pozycji jak to było w 1.0?
    Pozdrawiam.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Podgląd jest. Nie ma na zapleczu edytora pozycji modułów, takiego jak w Joomla 1.0 Witryna => Szablony => Pozycje modułów
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Napisałem "zlitowałeś" bo często jak się zadaje pytanie które już było wałkowane to słyszy się (a właściwie - czyta) "poszukaj". Oczywiście wiele osób pyta nawet nie spróbowawszy znaleźć samemu odpowiedzi...
    Z drugiej strony na większości forów użytkownicy nie mają zwyczaju w tytule postu wpisywać zwięźle problemu tylko: "mam problem" albo "co zrobić" albo inne bzdury i jak wpiszę w wyszukiwarkę "pozycja modułu" to wyrzuca kilkadziesiąt wpisów po których tytułach trudno się zorientować o co w danym wątku chodzi. Czytanie 50 wątków (a niektóre sa naprawdę długie) w których problem jest zupełnie inny jest koszmarem...

    Tak czy siak bardzo dziękuję za pomoc... (jeszcze pewnie będę nie raz pytał bo jestem na prawdę zielony...)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •