Panel admina zawiesza się, działa bardzo wolno
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Panel admina zawiesza się, działa bardzo wolno

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny Panel admina zawiesza się, działa bardzo wolno

    Witam,

    Korzystam z Joomla 1.0.15 + PL Admin

    Od pewnego czasu z portalem dzieje się coś dziwnego.

    Najbardziej uciążliwe jest korzystanie z panelu admina. Po zalogowaniu się do niego wszystko jest OK, można wchodzić do listy modułów, dodatków, artykułów - tu wszystko jest ok.

    Problem pojawia się gdy np. chcę zapisać nowy artykuł, dodać go do menu, zapisać zmiany w module, dodatku. Po kliknięciu na "zapisz" strona bardzo długo się ładuje, po czym, po upływie kilku minut pokazuje się ekran "nie można wyświetlić strony". Artykuł jednak jest zapisywany i po ponownym włączeniu panelu admina jest już na liście.

    Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza w portalach aktualizowanych co najmniej raz dziennie.

    Dodam, że nie dzieje się tak zawsze. Czasem wszystko jest w najlepszym porządku, ale nie zauważyłem jakiejś reguły, z której wynikałoby, kiedy panel działa poprawnie.


    Podobny problem pojawia się z komentarzami do artykułów z poziomu portalu. Użytkownicy chcący dodać swój wpis czasem muszą liczyć się z problemem - po kiliknięciu na wyślij, strona ładuje się bardzo długo. Komentarz jest zapisywany w bazie danych ale nie zgłasza się strona.


    Korzystam z wbudowanego w Joomla systemu cache oraz komponentu PageCache. Oczywiście co pewien czas usuwam pliki schowka - nie widać zmiany w funkcjonowaniu portalu.

    Dbam tez o baze danych, narzędziem phpMyAdmin kontroluje tworzenie się nadmiaru tabel.


    Próbowałem różnych sposobów, nic nie pomaga.

    Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jak sobie z tym poradzić?

    Z góry dziękuje za pomoc

    Pozdrawiam


    PS.: Adres strony: www.maslow.info.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Ja stawiam na kiepski serwer, z tego co widzę strona stoi na superhost.pl, wpisz w google "opinie superhost" lub "opinie superhost.pl" a zobaczysz dlaczego mówię, że to kiepski serwer. Ja sam też miałem pośrednio przez nich kłopoty z jedną z moich stron.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Superhost swoją droga, ale powiedzcie mi ile mniej więcej może zajmować baza danych dla Joomla (około 1500 stron, z ważniejszych rzeczy - tylko ZoomGalery i system komentarzy, w zasadzie nic wielkiego poza tym nie ma)?

    Moja baza zajmuje ponad 170 MB - wydaje mi się, że to o dużo za dużo, czy mam rację? Nadmiar niepotrzebnych wpisów w tabelach zawsze naprawiam, moduły statystyk w Joomla wyłączone.
    W bazie danych najwięcej, bo aż prawie 160 MB zajmuje jos_bb2_log (ponad 75 tys. rekordów). Około 10 MB zajmuje jos_content (ponad 2 tys rekordów)


    Dodam, że na tym samym serwerze mam też dwie inne bazy danych Joomla - fakt: obsługują znacznie mniejsze portale, ale ich wielkość nie przekracza 1,5MB (w jednej z baz w ogóle nie mam tabeli jos_bb2_log)
    Ostanio edytowane przez maslow_info : 15-03-2009 13:29

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Tabela jos_content zawiera artykuły i z nią nic raczej nie zrobisz. Natomiast tabela jos_bb2_log pochodzi od tego bota antyspamosego, który przy najostrzejszych ustawieniach zbiera masę statystyk.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bot ten jest mi bardzo potrzebny, działa skutecznie. Po jego wyłączeniu w ciągu kilku sekund zostaje zasypany spamem w komentarzach (mimo dodatkowych zabezpieczeń obrazkowych).

    Może powinienem go jakoś zoptymalizować, obecna konfiguracja to:
    Strict mode: No
    Verbose Mode: No
    Logging: No
    HTTP:BL threat threshold: 25
    HTTP:BL maxage:30
    Database install flag: Completed



    Wracając do problemu

    Niestety staje się to coraz bardziej uciążliwe, nie wiem jak sobie z tym poradzić.

    Wcześniej korzystałem z Joomla 1.0.5 (chyba?), potem aktualizowałem przez .13 do 1.0.15 + PL Admin. Problemy zaczęły się po aktualizacji Joomla

  7. #6

    Domyślny

    160 MB na jedna tabele w logach to masakra
    wywal tego bota ale najpierw zlec opracowanie indywidualnej metody autoryzacji systemu komentarzy (nie zadne obrazki )
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bota zostawiłem, ale zmienilem jego konfiguracje, teraz nie zapisuje wszystkiego w bazie danych, sama baza zajmuje zatem lekko ponad 10mb zamiast ponad 100

    Niestety... problem się nie pojawia, dodatkowo dostalem upomnienie, że generowana jest zbyt duża liczba zapytań do bazy danych (bardzo duże obciążenie)

    Na jednym serwerze, ale na innym cmsie standardowo jednocześnie na stronie przebywa max do 10 użytkownikow, na tym feralnym (aczkolwiek najwiekszym) czasem ponad 100, podczas gdy w rzeczywistosci tez nie powinno byc wiecej niz 10-15.

    Mam oczywiście blokade na niektore IP (typu free500host czy kamsufi.com), ale podejrzewam, że na stronie siedzi pełno robotów (widać to kiedy wyłącze bota, ktory blokuje ichdostep do komentarzy)
    W jaki spsoob mogę sprawdzic IP /host aktualnie przebywających na stronie uzytkownikow (nie zalogowanych)?

  9. #8

    Domyślny

    jest mnostwo komponentow ktore pokazuja ip/nazwe hosta jesli jest dostepna
    albo mozna samemu napisac prosty skryocik i na bazie blacklisty (ktora mozna na biezaco karmic) blokowac dostep do strony dla calych, klas lub poszczegolnych ipkow albo nawet dla calych domen
    mozna to zrobic htaccessem lub php (htaccess jest lepszy bo blokuje na poziomie apache'a i nie probuje nawet uzyc bazy danych)
    takie komponenty tez sa dostepne w sieci
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •