AGORA 3.0.0 Olympus
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 66

Temat: AGORA 3.0.0 Olympus

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny AGORA 3.0.0 Olympus

    Właśnie zacząłem.
    Mam na razie przenisione terminy z tłumaczenia steelfoxa do wersji 2 (stąd), co oznacza, że gotowe jest ok. 70%. Pomału zrobię resztę - planuje skończyć w przyszłym tygodniu.
    Akurat ma być już dostepna publiczna beta komponentu, więc powinno dać się sprawdzić i wyczyścić tłumaczenie.
    Zgłosiłem tłumaczenie na joomlame.com - może dadzą coś wcześniej.
    Bedę potrzebował wsparcia w sprawie terminologii zgodnej z polską wersją Joomla - pisałem już o tym przy okazji tłumaczenia ExtraVote (tutaj).
    Pozdrawiam,
    Ojobazos

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    EDYCJA: Najnowsze pliki są na końcu... jeśli zaczynasz zabawę z Olympusem, szukaj nowych wersji tłumaczeń w ostatnich postach.

    Ja popełniłem tłumaczenie do tego komponentu w najnowszej wersji. Być może mój błąd, że nie spojrzałem wszędzie wcześniej, a w oficjalnych tłumaczeniach Agory nie było wersji PL. Jednakże było mi na gwałt potrzebne... więc wicie rozumicie... Załączam plik może się komuś przyda... żadnych praw sobie nie roszczę z tej okazji Tłumaczenie jest 99%, może trochę więcej

    Przy okazji - najnowsza wersja 3.0 b2 Olympus wywala błędy podczas instalacji i później na zapleczu podczas próby wejścia w ustawienia komponentu.

    Można to obejść w prosty sposób - należy utworzyć w folderze cache folder com_agora i już można korzystać z Olympusa. Być może się komuś przyda ta metoda.

    Acha - po wgraniu tłumaczenia lepiej wyczyścić folder com_agora w cache. Inaczej tłumaczenie załapuje dopiero po dłuższym czasie.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez rosciak : 17-05-2009 14:00 Powód: Nowsze wersje...

  4. #3
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny Witam znów...

    Kolejna poprawiona wersja tłumaczenia komponentu Agora 3.0 Olympus (poprawiono stylistykę i tłumaczenie jest teraz bardziej "polskie". 1% nieprzetłumaczonego wcześniej tekstu został przetłumaczony, więc tłumaczenie jest kompletne w 99.99%. Zmieniłem również pewne wyrażenia na bardziej zgodne z oficjalnym tłumaczeniem Joomli 1,5) Polecam ściągnąć i podmienić pliki na tę wersję.

    Tym razem załączam też resztę modułów i dodatków do Agory 3.0 Olympus. Wczesna wersja, więc nie narzekać, jeśli będą jakieś błędy. Postaram się to jeszcze sprawdzić i poprawić.
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #4
    steelfox
    Gość

    Domyślny

    Gratulacje, ciesze się, że ktoś kontynuuje rozwój polskiej wersji agory. Przy okazji, bez wytłumaczenia w jaki sposób dokonać spolszczenie (wykorzystania plików, które przygotowałeś) większość użytkowników nigdy nie dokona tego upgradu
    Ostanio edytowane przez steelfox : 13-05-2009 14:43

  6. #5
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny Agora 3.0 Olympus RC1

    Komponent Agora Olympus rozwija się całkiem szybko. Pojawiła się właśnie nowa wersja RC1, czyli już w miarę stabilna. Upgrade z poprzedniej wersji beta jest prosty - instalujemy RC1 używając standardowego instalera Joomli 1.5.

    A tutaj dwa pliczki które mogą się przydać. Uaktualnione tłumaczenie do komponentu Agora 3.0 Olympus RC1 oraz tłumaczenie kolejnego dodatku pod nazwą:
    Agora Discussions (discussbot)


    to po prostu sympatyczny plugin, pozwalający na komentowanie artykułów na forum.

    Status tłumaczenia komponentu - nie jest źle Poprawiłem i zmieniłem to co zauważyłem i poprzednio mi nie pasowało. Przetłumaczyłem wszystkie linie dodane w wersji RC1.

    Status tłumaczenia dodatków i modułów - są to ciągle wczesne i niezbyt przetestowane tłumaczenia.

    Instalacja tłumaczeń. Wgrywamy je do katalogu languages/pl-PL oraz administrator/languages/pl-PL w naszej Joomli.
    Proszę wyczyścić cache/com_agora - inaczej nowe tłumaczenie załapuje dopiero po dłuższym czasie...
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez rosciak : 16-05-2009 21:04

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    rosciak mam prosbe pomoglbys z uruchomieniem dodatku discussbot? opublikowałem i nie działa
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  8. #7
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Sprawa zatem wygląda tak, że chyba musisz uderzyć o pomoc do teamu Agory. www.joomlame.com i tam jest forum. Jak pisałem wyżej - ostro testuję samo forum, ale dodatki nieszczególnie - po prostu stronkę gdzie mam zainstalowaną Agorę planuję na powaznie uruchomić dopiero po wakacjach.

    Na szczęście team Agory jest rewelacyjny. Na odpowiedź możesz liczyć w bardzo szybkim czasie.

  9. #8
    Przeglądacz chloe awatar
    Dołączył
    13-07-2007
    Wpisy
    71
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej, od jakiegos czasu nie dziala oficjalna strona Agory 3.0
    http://joomlame.com/index.php?option...der&Itemid=129

    czy moglabym prosic o udostepnienie na forum
    komponentu Agora 3.0 Olympus RC1?

    Bardzo pilnie potrzebne... Z gory dzieki!

  10. #9
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Chyba już niepotrzebne, bo działa...

    I jeszcze mam uwagę co do discussbota. Tak zatem u mnie działa. Zaciagnąłem, rozpakowałem, zainstalowałem obydwa pluginy, opublikowałem je i mam dodatkowy przycisk w edytorze - dodaj przycisk Dyskusja. Na dole pod blokiem tekstu.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 27-05-2009 21:56 Powód: Dodanie pliku spolszczenia dla agora discussbot

  11. #10
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Wracając do agora discuss bot. Dodaję spolszczenie jeszcze raz - tym razem pełne razem z obrazkami - po prostu sprawdziłem discuss bota i trochę rażą te angielskie obrazki.

    Ogólnie instalacja powinna wyglądać tak:

    przygotowane jest w sposób następujący. Zainstalujcie obydwa pluginy, opublikujcie je, rozpakujcie plik który tu załączam do głównego katalogu Joomli! Trzeba będzie potwierdzić nadpisanie plików.

    To spowoduje:
    • spolszczenie pl-PL.plg_content_agoradiscuss.ini znajdzie się administrator/languages/pl-PL
    • zamianę plików graficznych z angielskimi napisami na pliki graficzne z polskimi napisami
    • modyfikację css dla agora discuss - ale jedynie w kwestii szerokości tych podmienionych plików graficznych.
    agoradiscussPL.zip
    Ostanio edytowane przez rosciak : 28-05-2009 01:07

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •