instalacja plików językowych
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: instalacja plików językowych

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ursa81 Zobacz wiadomość
    Chyba ma do rzeczy bo już kompletnie odechciało Ci się pomagać ludziom.
    A jak to nazwiewsz? Może więc zamiast "wypraszam sobie", bardziej by pasowało "przepraszam". Sama sobie udowodniłaś, że nie zajrzałaś nawet do plikowni!
    Ode mnie przepraszam za ostrość ostatniej wypowiedzi, nie zwróciłem uwagi, żeś płci delikatniejszej...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    A czy ja bym prosiła o linka gdybym wiedziała gdzie to jest?
    No dobra, to ja też przepraszam.
    Musiałam sobie połowę włosów z głowy powyrywać zanim to znalazłam, taka super nawigacja tej plikowni, a linka to tego znalazłam poprzez... google.

  3. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    hmmm,
    - nie napisałaś wprost, że nie możesz znaleźć polskiej wersji, ale mniejsza o to
    - proszę spojrzeć co jest po prawej stronie na stronie startowej plikowni:
    http://www.joomla.pl/component/optio...man/Itemid,66/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Konkretnie: jaka wersja Joomfish pasuje do Joomla 1.5.9?
    Nie wiem czy zainstalowałam odpowiednią.

    Ponadto mam zainstalowane pl-PL.joomla1.5_9_latka i pl-PL.joomla1509-admin-site

    Po zainstalowaniu wersji 2.0.B2 (dopiero teraz przeczytałam gdzieś na forum, że beta oznacza wersję testową...) w control panelu joomfish mam komunikat: error loading feed data, a w language manager taką sytuację

    Czytam, szukam, czytam, szukam od wczoraj rana. Proszę mi nie zarzucać lenistwa, ja zwyczajnie sobie z tym nie mogę poradzić i nie wiem co dalej robić, liczę na kogoś kto będzie chciał mi pomóc i będzie miał w stosunku do mnie odrobinę cierpliwości. To prawda, że nie znam podstaw ale trudno jest się uczyć nie wiedząc czego właściwie szukać i czego konkretnie nie wiem i gdzie tkwi błąd. Myślałam, że może czegoś nie doinstalowałam (i nadal nie wiem), może to jakiś błąd serwera, przeczytałam, że wyskakujący u mnie błąd oznacza, że nie są pobierane jakieś dane, dowiedziałam się, że do Joomfish potrzeba coś jeszcze doinstalować, w plikowni jest bardzo dużo linków do "wersja polska" wiele oznaczeń cyfrowych i literowych, których nie potrafię odszyfrować... zgubiłam się.

    No i dobra, jestem ciemna w tej dziedzinie ale pocieszające jest to, że w innej jestem ekspertem więc nie popadam w kompleksy... ;)

    "- nie napisałaś wprost, że nie możesz znaleźć polskiej wersji, ale mniejsza o to"
    Ja sama nie wiem czego mam szukać i czego potrzebuję Wiem tylko, że chciałabym moją stronę w wersji polskiej i angielskiej (przy, której stworzeniu wylałam wiele potu, a wiele moich postów było wywalanych na różnych forach bo pytalam o podstawy, tu staram się pytać tylko i wyłącznie o sprawy Joomla).

    - proszę spojrzeć co jest po prawej stronie na stronie startowej plikowni:
    http://www.joomla.pl/component/optio...man/Itemid,66/
    O matko, a na co powinnam zwrócić uwagę?

  5. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chodziło o to, że po prawej stronie (na stronie Zasoby) jest link do polskiej wersji JoomFisha
    1. Nawet jak coś jest w jakiejkolwiek "lepszej" plikowni od plikowni projektanta, sprawdzamy, co jest u projektanta. A u projektanta jest już
    http://www.joomfish.net/en/downloads: JoomFish 2.0.2 Stable
    2. Instalujemy wesję od projektanta
    3. Z polskiej wersji bierzemy pliki języka
    4. Porównujemy te pliki z angielskimi oryginałami - dodajemy,co ewentualnie brakuje

    I nie panikuj!
    a) bo to wszystko, wbrew pozorom, jest proste, a 90% potrzebnych informacji znajdziesz na www.pomoc.joomla.pl (w połączeniu z własną głową = 95%, 5% - które brakuje, to odmienności związane z wersją 1.5)
    b) proste - nie znaczy, że bez problemów, dlaetgo ćwiczymy lokalnie w dobrym środowisku (łatwiej pokonywać problemy w gorszym środowisku na sewerze)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pięknie dziękuję

    Poradziłam sobie do drugiego punktu włącznie (pomimo tego, że Twój link nie działał to znalazłam wersję 2.0.2 Stable wiedząc już jak się nazywa ). Trudno powiedzieć czy to dobrze czy raczej kiepsko ale pomijając tego typu rozważania, konkretnie:
    Co to znaczy, że:

    "3. Z polskiej wersji bierzemy pliki języka"?
    Gdzie one są, czy może chodzi o jakąś paczkę z wersji beta? Jeśli tak to tam są takie:
    1. com_joomfish2.0betaPL
    2. Joomfish_system_plugin_2.0betaPL
    3. mod_jflanguageselection2.0betaPL (tu jest coś o języku, może to to?)

    Hmmm... zaglądałam do nich i starałam się wyszukać w pomocy ale nie oświeciło mnie. Coś czuję, że to chodzi o całkiem coś innego.

  7. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Po tym, jak zainstalowałaś dawniejszą wersję, pliki już powinny być na swoim miejscu - chyba że odinstalowałaś komponent.
    W pakiecie JoomFish masz katalog language, a w nim pliki = trzeba je wrzucić odpowiednio z site do /language/pl-PL/ a z admin do /administrator/language/pl-PL
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •