instalacja plików językowych - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 24

Temat: instalacja plików językowych

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    A czy ja bym prosiła o linka gdybym wiedziała gdzie to jest?
    No dobra, to ja też przepraszam.
    Musiałam sobie połowę włosów z głowy powyrywać zanim to znalazłam, taka super nawigacja tej plikowni, a linka to tego znalazłam poprzez... google.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    hmmm,
    - nie napisałaś wprost, że nie możesz znaleźć polskiej wersji, ale mniejsza o to
    - proszę spojrzeć co jest po prawej stronie na stronie startowej plikowni:
    http://www.joomla.pl/component/optio...man/Itemid,66/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Konkretnie: jaka wersja Joomfish pasuje do Joomla 1.5.9?
    Nie wiem czy zainstalowałam odpowiednią.

    Ponadto mam zainstalowane pl-PL.joomla1.5_9_latka i pl-PL.joomla1509-admin-site

    Po zainstalowaniu wersji 2.0.B2 (dopiero teraz przeczytałam gdzieś na forum, że beta oznacza wersję testową...) w control panelu joomfish mam komunikat: error loading feed data, a w language manager taką sytuację

    Czytam, szukam, czytam, szukam od wczoraj rana. Proszę mi nie zarzucać lenistwa, ja zwyczajnie sobie z tym nie mogę poradzić i nie wiem co dalej robić, liczę na kogoś kto będzie chciał mi pomóc i będzie miał w stosunku do mnie odrobinę cierpliwości. To prawda, że nie znam podstaw ale trudno jest się uczyć nie wiedząc czego właściwie szukać i czego konkretnie nie wiem i gdzie tkwi błąd. Myślałam, że może czegoś nie doinstalowałam (i nadal nie wiem), może to jakiś błąd serwera, przeczytałam, że wyskakujący u mnie błąd oznacza, że nie są pobierane jakieś dane, dowiedziałam się, że do Joomfish potrzeba coś jeszcze doinstalować, w plikowni jest bardzo dużo linków do "wersja polska" wiele oznaczeń cyfrowych i literowych, których nie potrafię odszyfrować... zgubiłam się.

    No i dobra, jestem ciemna w tej dziedzinie ale pocieszające jest to, że w innej jestem ekspertem więc nie popadam w kompleksy... ;)

    "- nie napisałaś wprost, że nie możesz znaleźć polskiej wersji, ale mniejsza o to"
    Ja sama nie wiem czego mam szukać i czego potrzebuję Wiem tylko, że chciałabym moją stronę w wersji polskiej i angielskiej (przy, której stworzeniu wylałam wiele potu, a wiele moich postów było wywalanych na różnych forach bo pytalam o podstawy, tu staram się pytać tylko i wyłącznie o sprawy Joomla).

    - proszę spojrzeć co jest po prawej stronie na stronie startowej plikowni:
    http://www.joomla.pl/component/optio...man/Itemid,66/
    O matko, a na co powinnam zwrócić uwagę?

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chodziło o to, że po prawej stronie (na stronie Zasoby) jest link do polskiej wersji JoomFisha
    1. Nawet jak coś jest w jakiejkolwiek "lepszej" plikowni od plikowni projektanta, sprawdzamy, co jest u projektanta. A u projektanta jest już
    http://www.joomfish.net/en/downloads: JoomFish 2.0.2 Stable
    2. Instalujemy wesję od projektanta
    3. Z polskiej wersji bierzemy pliki języka
    4. Porównujemy te pliki z angielskimi oryginałami - dodajemy,co ewentualnie brakuje

    I nie panikuj!
    a) bo to wszystko, wbrew pozorom, jest proste, a 90% potrzebnych informacji znajdziesz na www.pomoc.joomla.pl (w połączeniu z własną głową = 95%, 5% - które brakuje, to odmienności związane z wersją 1.5)
    b) proste - nie znaczy, że bez problemów, dlaetgo ćwiczymy lokalnie w dobrym środowisku (łatwiej pokonywać problemy w gorszym środowisku na sewerze)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pięknie dziękuję

    Poradziłam sobie do drugiego punktu włącznie (pomimo tego, że Twój link nie działał to znalazłam wersję 2.0.2 Stable wiedząc już jak się nazywa ). Trudno powiedzieć czy to dobrze czy raczej kiepsko ale pomijając tego typu rozważania, konkretnie:
    Co to znaczy, że:

    "3. Z polskiej wersji bierzemy pliki języka"?
    Gdzie one są, czy może chodzi o jakąś paczkę z wersji beta? Jeśli tak to tam są takie:
    1. com_joomfish2.0betaPL
    2. Joomfish_system_plugin_2.0betaPL
    3. mod_jflanguageselection2.0betaPL (tu jest coś o języku, może to to?)

    Hmmm... zaglądałam do nich i starałam się wyszukać w pomocy ale nie oświeciło mnie. Coś czuję, że to chodzi o całkiem coś innego.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Po tym, jak zainstalowałaś dawniejszą wersję, pliki już powinny być na swoim miejscu - chyba że odinstalowałaś komponent.
    W pakiecie JoomFish masz katalog language, a w nim pliki = trzeba je wrzucić odpowiednio z site do /language/pl-PL/ a z admin do /administrator/language/pl-PL
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję ale nadal proszę o pomoc

    Odinstalowałam wcześniej... odinstalowałam JoomFish 2.0.2.Beta z Komponentów i mod_jflanguageselection z Modułów.
    Następnie zainstalowałam 2.0.2.Stable i za Twoimi wskazówkami - mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam - skopiowałam pliki z rozpakowanej paczki JoomFish 2.0.2.Stable z katalogu site - language i wkleiłam je przez klienta ftp do katalogu Joomla - language - pl-PL. Podobnie zrobiłam z plikami z admin - language (skopiowałam je do Joomla - administrator - language - pl-PL).

    Przy tym pytało mnie czy zamienić pliki bo już tam takie były... brałam tak.
    Albo nadal robię coś źle albo już nie wiem.

    Na stronie mam błąd "Joomfish System Plugin not enabled",
    a w panelu po próbie aktywowania języków i zapisania zmian "An error occured while saving your languages".

    Co robię źle?

    edit: szukałam coś o tym błędzie "system plugin not enabled" i podobno mam coś jeszcze doinstalować ale nie chcę w ślepo nic robić.
    Ostanio edytowane przez ursa81 : 15-03-2009 18:38

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W ten sposób będziesz ciągle siedzieć na forach
    System plugin = dodatek systemowy
    enabled = włączony
    not = nie
    Dodatek systemowy JoomFisha nie jest włączony
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    W ten sposób będziesz ciągle siedzieć na forach
    System plugin = dodatek systemowy
    enabled = włączony
    not = nie
    Dodatek systemowy JoomFisha nie jest włączony
    Dziękuję za tłumaczenie. Na angielskim i niemieckim forum przeczytałam, że może to być problem niewłączonego dodatku Joomfish - Basic Router, Joomfish - Abstraction Layer, które u mnie działały, za to nie był włączony jeden z modułów jf. Włączyłam go i pojawił się error w mod_translation, a na stronie komunikat o niepoprawnej instalacji rozszerzenia więc chciałam odinstalować całego JoomFish`a co skutkowało błędem krytycznym i niemożliwością dostania się do zaplecza. Stronę postawiłam z kopii zapasowej ale instalowania JoomFish już mi się odechciało ;) Niemniej dziękuję za próby pomocy, rozumiem, że trudno jest pomagać komuś kto nie ma nawet podstaw Joomla. Szkoda, że taki problem pojawił się na sam koniec bo całą stronę, jej modyfikację, spolszczenie, instalację galerii i wiele innych rzeczy zrobiłam sama lub przy pomocy forumowiczów bez większych problemów ale co robię źle podczas instalowania JoomFish - nie mam pojęcia.
    Ostanio edytowane przez ursa81 : 16-03-2009 09:22

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może jest jakaś możliwość rozdzielenia dwóch wersji językowych bez JoomFish?

    np. wrzucić na serwer dwie wersje strony, polską i angielską i na każdej dać linka do tej drugiej. Tylko jak to zrobić? Domena wskazuje na konkretny folder. Można wykupić drugą domenę... ale to byłoby troszkę niezabardzo i na okrętkę: dwa różne adresy i podwójna opłata co rok. A może jest jakaś alternatywa dla JoomFish?

    Albo może zrobić subdomenę i na niej postawić drugą wersję... w związku z tym mam pytanie: czy subdomena to będzie zupełnie oddzielna sprawa, w takim znaczeniu, że nowa instalacja Joomla, tak jakby druga strona i nie będzie żadnych kłopotów typu, że pliki się nakładają na siebie z tych dwóch wersji stronki. Chyba nie bo to pewnie jakby osobny adres i odrębna strona?

    proszę wybaczyć mało profesjonalne słownictwo

    edit:
    No i nie dałam sobie rady z JoomFish ale drugą wersję językową postawiłam na subdomenie, lepiej tak niż wcale.
    Ostanio edytowane przez ursa81 : 18-03-2009 17:15

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •