Migracja- zatrzymał mnie błąd
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Migracja- zatrzymał mnie błąd

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny Migracja- zatrzymał mnie błąd

    Od kilku dni próbuję dokonać migracji na 1.5. Używam komponentu migrator. Niestety każdorazowo próba kończy się komunikatem:

    Error at the line 478: INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');
    Query:INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');

    MySQL: Duplicate entry '1' for key 1
    Zatrzymał mnie błąd


    Wypróbowałem już wszystkie konfiguracje przy migracji jakie przyszły mi do głowy. Może ktoś naprowadzi mnie gdzie szukać problemu a raczej jego rozwiązania. I jeszcze ciekawa rzecz. Pliku wygenerowanego przez com_migrator nie da się pobrać przez sam komponent. Jest to możliwe tylko poprzez klienta ftp.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    głowy za to nie dam, ale jak widać, próbujesz wstawić dwie takie same wartości, a domyślam się, ze ID musi być unikalne, wiec musiałbyś (wg. mnie powtarzam) spróbowac wywalić z kodu bazy taki fragment:

    INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3

    Domyślny

    a ja glowy nie dam ale wywalenie tego moze co nieco schrzanic migracje
    sugeruje raczej posprzatanie w bazie i usuniecie rekordu 1 z tabeli jos_menu ew zamiane inserta na update set
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez hesar Zobacz wiadomość
    a ja glowy nie dam ale wywalenie tego moze co nieco schrzanic migracje
    sugeruje raczej posprzatanie w bazie i usuniecie rekordu 1 z tabeli jos_menu ew zamiane inserta na update set
    Ale pod numerem 1 jest tam komponent strony startowej. Chyba nie można go wywalić. Nie rozumiem o co chodzi z tym zdublowanym id, jak przeglądam to nie widze nigdzie dwa razy tego samego id.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Możliwe, że powtarzasz migrację, kombinując z plikiem sql, ktorego już raz użyłeś. A tak nie można!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6

    Domyślny

    wywal baze - i zrob jeszcze raz :/
    bedzie najprosciej zamiast grzebac w bazie czy skryptach jesli nie wiesz o co chodzi
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez hesar Zobacz wiadomość
    wywal baze - i zrob jeszcze raz :/
    bedzie najprosciej zamiast grzebac w bazie czy skryptach jesli nie wiesz o co chodzi

    Wyczyściłem wszystko do cna i instalowałem na świeżo- efekt uparcie ten sam. Czy możliwe, że któryś z komponentów zainstalowanych na wersji 1.0 coś miesza ?

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    To może jeszcze raz wywal wszystko , postaw Joomla! na nowo i spróbuj "zassać" dane (przenieść) mtwMigrator'em http://extensions.joomla.org/extensi...n/3895/details
    Kilka razy z niego korzystałem i bez problemu.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ppilus Zobacz wiadomość
    To może jeszcze raz wywal wszystko , postaw Joomla! na nowo i spróbuj "zassać" dane (przenieść) mtwMigrator'em http://extensions.joomla.org/extensi...n/3895/details
    Kilka razy z niego korzystałem i bez problemu.
    Nie do końca rozumiem wsparcie a co za tym idzie konfigurację mtwmigratora. Chodzi mi o pole serwer bazy danych. Rozumiem, że instaluje świeżą Joomla 1.5 na dowolnym serwerze a w tym polu podaje dane starego serwera mysql (w formacie np.mysql.webd.pl - mam konto na webd akurat) i świeża instalacja z mtwmigratorem powinna zassać dane ze starej bazy. Ale w tutorialu video wpisywali tam localhost czyli co- nowa witryna w miejsce starej i pobranie danych ze starej bazy danych.
    Na razie bez sukcesu próbuje pierwszej metody i uparcie czytączyam "Nie mogę się połączyć z bazą".

  11. #10

    Domyślny

    heh
    oczywiscie ze nie
    na 99% serwer mysql na zadnym serwerze nie jest skonfigurowany do udostepniania danych na zewnatrz wiec w ten sposob nie ma prawa dzialac

    najpierw robisz kopie bazy na starym serwerze, pozniej zywcem wrzucasz to da jakiejkolwiek bazy na nowym serwerze i dopiero z nowego robisz migracje do bazy wlasciwej
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •