Konfiguracja wyszukiwarki w sobi2
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Konfiguracja wyszukiwarki w sobi2

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Konfiguracja wyszukiwarki w sobi2

    Witam wszystkich. Jestem nowy więc jest szansa, że kogoś zdenerwuje tym pytaniem ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

    Chodzi o to czy istnieje taka możliwość w SOBI2, żeby do poszczególnej kategorii przypisać inne elementy wyszukiwania. Prawdopodobnie związane jest to z przypisaniem do kategorii innych inputbox'ów do wypełnienia przy dodawaniu wpisu. Jest późno więc może piszę niezbyt zrozumiale. Podam przykład:
    Wchodząc w kategorię motoryzacja możemy wyszukiwać po roczniku, modelu, itp. Bo dokonując wpisu ktoś musiał podać rocznik i model w inputboxie
    Wchodząc w kategorię komputery możemy wyszukiwać po rodzaju procesora, ilości zainstalowanej pamięci itp. Bo dokonując wpisu podane zostało to w odpowiednim inputboxie.

    Chodzi o taką wyszukiwarkę jaka np. funkcjonuje na allegro, że każda kategoria ma inne parametry wyszukiwania.

    Proszę o informację czy można to w jakiś sposób skonfigurować, ewentualnie jakiś plugin czy zupełnie inny komponent, który się sprawdzi do takich zastosowań.
    Dziękuję z góry.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Aż mnie zirytowałeś! Wręcz wkurzyłeś!
    Tym fragmentem:
    Cytat Wysłane przez Chistoph Zobacz wiadomość
    Jestem nowy więc jest szansa, że kogoś zdenerwuje tym pytaniem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
    Gdyby na tym forum zadawano tylko takie pytania, jak Twoje, to jedynym powodem denerwowania się byłaby nieumiejętność odpowiedzi. Ale na tę masz szansę, czasem tu sam autor komponentu zagląda... W razie co, napisz doń na PW - neo_fox
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki
    Niestety nie mogę wysłać wiadomości do neo_fox'a bo dostaję info, że przekroczył limit przechowywania wiadomości. Widzę, że ostatni raz na forum był 02.03 więc chyba pozostaje poczekać.

    Wracając do tematu, to wszystkie strony jakie udało mi się znaleźć działające z tym komponentem mają dla każdej kategorii takie same pola danych. Myślę, że nie tylko ja chcę skorzystać z takiej opcji.

    Powiedz proszę, czy znasz jakiś inny komponent ogłoszeniowy, który spełnia ten wymóg?

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja mam pytanie jak zrobić aby SOBI2 było widoczne zaraz po załadowaniu na stronie startowej.
    Teraz mozna go wybrac wchodzac z menu

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2009
    Wpisy
    249
    Punkty
    11

    Domyślny

    ustawiasz w menadzerze menu link do sobi2 jako domyślny i gotowe.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Musisz ustawić SOBI jako typ pozycji menu. Ta pozycja menu musi być ustawiona jako domyślna

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10
    Dzieki, zrobiłam, działa!!! ;)))

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-06-2009
    Wpisy
    18
    Punkty
    14

    Domyślny Trochę póżno ale lepiej niż wcale.

    Cytat Wysłane przez Chistoph Zobacz wiadomość

    Chodzi o taką wyszukiwarkę jaka np. funkcjonuje na allegro, że każda kategoria ma inne parametry wyszukiwania.

    Proszę o informację czy można to w jakiś sposób skonfigurować, ewentualnie jakiś plugin czy zupełnie inny komponent, który się sprawdzi do takich zastosowań.
    Dziękuję z góry.
    Funkcje wyszukiwania komponentu Sobi2 możemy wywołać przesyłając parametry wyszukiwania w adresie url. Należy zatem zainstalować moduł
    wyszukiwania, określić wyszukiwane pola i opublikować w danej kategorii. Dla wielu kategorii klonujemy moduł i określamy indywidualne parametry. Wiem ze na stronie projektu Sobi2 dostępna jest wersja komercyjna modułu Search Module, ewentualnie pozostaje napisanie własnego modułu (wzorując sie np na module search joomli)

  10. #9

    Domyślny

    witam,
    moze mi to ktos lopatologicznie wyjacnic ...
    potrzebuje jak kolega umiescic szukanie z sobi2 w banerze ( na samej gorze strony) i zeby bylo caly czas dostepne podczas przegladania strony...
    dzieki z gory

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •