wyświetlanie strony
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: wyświetlanie strony

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny wyświetlanie strony

    zainstalowalem sobie "Krasnala" i postawielm jommla.

    Instalacja sie udała i konfiguracja tez. Domyslna strona (localhost) u mnie wygląda ok, ale jak otworze stronę startową z innego kompa przez http://... to nie ładuje grafik i strona nie jest sformatowana i wygląda ogólnie beznadziejnie, brak ramek i formatowanie itp.
    Kto mi powie dlaczego tak jest i jak to poprawić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zacznijmy od tego
    Co zrobić aby inni użytkownicy internauci widzieli nasz serwer

    Wchodzimy do MENU
    USTAWIENIA->httpd.conf i odszukujemy taką linijkę
    ServerName 127.0.0.1

    Następnie w miejsce 127.0.0.1 wstawiamy swoje IP,
    użytkownicy modemów mogą nie zawracać
    sobie tym głowy, gdyż za każdym razem maja inne IP.
    Następnie zapisać plik i przerestartowac serwer.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    inni internauci widzą ten serwis, czyli stronke wygenerwoaną przez joomla, ale wyglada ona calkie inaczej niz jak ja otwieram na serverze jako lacalhost: z internetu wyglada ona jak zwykly tekst i linki i ramki na grafike, ale z malym x u góry w rogu itp. moze to jakies ustawienia w krasnalu trzeba zmienic?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ok. to napisze to jeszcze raz
    Jeśli chcesz, aby było ładowana się grafika i css do strony,
    tzn. aby inne osoby w sieci ujrzały Twój serwis WWW w całej okazałości to wykonaj tak jak napisałem wyżej to wszystko.

    A jak możesz to podaj link taki, jaki dajesz innym, aby mogli oglądać Twoje dzieło

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, zrobie tak jak piszesz i zobacze. jesli to sie sprawdzi, to niestety bede mial inny problem. ponieważ łacze sie przez neo i mam dynamiczne ip, korzystam z serwisu no-ip.com, ktory dopisuje mojej domenie zawsze aktualne ip przydzielone przy logowaniu. Sprawdze dzis to co napisales i zabacze. jak sie nie uda, to podam linka i zabaczysz jak wyglada sprawa

    więc, zrobiłem tak jak mowiles, zmienilem Servername na aktualne IP, zrestartowalem server i dalej kicha. Na innych kompach nie laduje sie nic oprów tekstu
    Ostanio edytowane przez stone : 06-12-2005 17:47

  7. #6
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Adres swojej witryny oprócz w ustawieniach serwera czy w pliku httpd - wisujesz w konfiguracji Joomla, a także czasem nawet w konfiguracji niektórych komponentów (np. edytor mosCE). Czyli lokalnie jest to localhost (IP = 127.0.0.1). I u ciebie wszystko działa bo dla komputera na którym ogladasz stronę ten adres jest oczywisty - to ten sam komputer.
    Natomiast dla Xsińskiego, któremu podałeś adres przydzielony przez Neostradę - adres URL 127.0.0.1 to jego własny komputer, a nie twój i jego przeglądarka szuka np. twoich obrazków na jego własnym komputerze...
    Musiałbyś po każdym logowaniu do Neostrady zmieniać nowo - przydzielony adres IP w wielu miejscach ...
    No chyba, że Ci jakiś spec od "oszukiwania" neostrady podpowie jak to skutecznie mapować, ale to już sprawa ustawień sieciowych bardziej niż Joomla ...

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za wyczerpującą odpowiedź....mogłbys mi napisac, gdzie wszędzie musze zmienic to Ip, tak bym mógł sprawdzić czy to bedzie działało gdy wpisane w ustawienia IP bedzie sie zgadzalo z tym co bede mial.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-12-2005
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez maximus
    Zacznijmy od tego
    Co zrobić aby inni użytkownicy internauci widzieli nasz serwer

    Wchodzimy do MENU
    USTAWIENIA->httpd.conf i odszukujemy taką linijkę
    ServerName 127.0.0.1zmień na adres z no-ip.com

    Następnie w miejsce 127.0.0.1 wstawiamy swoje IP,
    użytkownicy modemów mogą nie zawracać
    sobie tym głowy, gdyż za każdym razem maja inne IP.
    Następnie zapisać plik i przerestartowac serwer.
    Witam nie będziesz musiał aż tak wiele rzeczy zmieniać wystarczy aby wpisać nie aktualne IP tylko adres na którym masz no-ip.com skonfigurowany jestem na 99,9% pewien że zadziała. Napisz co i jak!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    HAHAAAA DZIAŁA, WIELKIE DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    14-02-2008
    Skąd
    woj. pomorskie
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Odświeżę trochę temat......
    Instalowałem krasnala, joomle, docmana. Wszystko działa super na moim kompie, muszę jednak zrobić stronę żeby chodziła po sieci lokalnej i tu są schody.....
    problem taki sam jak u qoosha
    Nie ładuje grafik, zmieniłem w httpd.conf nazwę serwera na swój (stały) adres (192.168.50.62), próbuję otworzyć na innych komputerach i ..... nadal to samo, w przeglądarce widzę że w dalszym ciągu chce zasysać z 127.0.0.1 (żeby nie było po zmianie w httpd oczywiście restartowałem serwer!)
    Inna sprawa (nie szukałem jeszcze tego) można zrobić jakoś żeby na innym kompie nie wpisywać: "moje_ip/~biblioteka/joomla".
    Chciałbym żeby możnabyło wpisać jakąś nazwę i od razu pojawia się strona. Serwis ma działaćtylko i wyłącznie po localu.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •