Brak połączenia z bazą danych
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Brak połączenia z bazą danych

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny Brak połączenia z bazą danych

    Koleżanki i Koledzy!
    Opiszę Wam co robię, a Wy - jeśli możecie - podpowiedzcie, czy coś robię źle.
    Oto czynności:
    1. W cPanelu w katalogu public_html zainstalowana jest Joomla, która od kilku miesięcy działa.
    2. W cPanelu w katalogu public_html zakładam folder, do którego kopiuję inną wersję Joomli. Na jej bazie będzie tworzony inny serwis.
    3. W cPanelu na tym samym koncie użytkownika bazy mySQL zakładam nową bazę danych, z której będzie korzystać nowy serwis (ten z nowego katalogu).
    4. Instaluję nową Joomlę, usuwam katalog installation i wchodzę do panelu administracyjnego.

    I tu zaczynają się moje zagadki:
    1. Nie mogę obejrzeć w podglądzie nowego serwisu - brak połączenia z bazą danych (przykładowe tabele są kopiowane podczas instalacji).
    2. Nie działa strona, która działała do chwili wejścia do cPanelu i założenia tej nowej bazy (ta "stara" baza jest widoczna w cPanelu, podobnie jak ta nowa).
    3. Nie mogę wejść do panelu administracyjnego "starego" serwisu. Znana sytuacja - brak połączenia z bazą danych.

    Pytania:
    1. Czy w moich działaniach jest jakiś błąd? Chciałbym ich uniknąć w przyszłości.
    2. Jaki jest sposób na ponowne przywrócenie łączności z bazą/bazami i w efekcie opublikowanie serwisów w sieci?

    Pozdrawiam
    JB

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    no dobrze - ale czy baza jest?? (zalogowac sie phpmyadminem do niej mozna?)
    czy prawidlowe jest haslo i nazwa uzytkownika bazy oraz ustawienia serwera
    ?
    czy po zalogowaniu phpmyadminem sa w bazie jakies wpisy (tabele zawiraja rekordy?)
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Wszystko jest.
    Właśnie przed chwilą zrobiłem taki test. Strona w necie działa. Wchodzę do cPanela, a potem do phpMyAdmin'a. Wybrałem sobie przycisk PROCESY. NIE WYKONAŁEM NIC INNEGO!!!! Strona w necie nie działa.
    JB

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •