Strona przeniesiona na inny serwer - edytory treści nie działają
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Strona przeniesiona na inny serwer - edytory treści nie działają

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-02-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Strona przeniesiona na inny serwer - edytory treści nie działają

    Witam.

    Mam poważny problem. Właśnie przeniosłem swoją stronę z jednego serwera na inny hosting. Wyeksportowałem bezę i zrrobiłem wszystko co trzeba.

    Niby wszystko działa jak należy, ale jedna...
    Gdy chcę dodać artykuł lub edytować stary to mam puste białe okno w przeglądarce. Jak zmienię edytor na FCK to mam do wyboru na białym tle paski kategorii i sekcji oraz publikacji. Brakuje wszystkich niezbędnych paneli i okienek.

    Próbowałem wgrać inne edytory JCE i kilka innych, ale za każdym razem jest to samo. Dodam, że wszystkie inne komponenty i moduły działają jak należy.

    Szukałem na forum podobnego przypadku, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem więc proszę o pomoc.

    Ato informacje o systemie (mogą się przydać):

    PHP uruchomione w: Linux v209.web2.byetcluster.com 2.6.18-14-fza-amd64 #1 SMP Mon Jan 5 17:36:46 UTC 2009 i686
    Wersja bazy danych: 5.0.51a-21
    Metoda porównywania bazy danych: utf8_general_ci
    Wersja PHP: 5.2.8
    Serwer WWW: Apache
    PHP działa na: apache2handler
    Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.9 Production/Stable [ Vatani ] 9-January-2009 23:00 GMT
    Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0
    Ostanio edytowane przez regnar : 16-03-2009 15:51

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    14-03-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Spróbuj podpiąć pod stronę pustą bazę danych i zobacz, czy problem nadal istnieje. Jeśli nie to na aktualnej bazie odinstaluj wszystkie edytory i zainstaluj je jeszcze raz. Jeśli i to nie pomoże, to po odinstalowaniu edytorów poszukaj w bazie sql wpisów jos_jcexxx lub jos_fckxxx i je wykasuj ręcznie po czym instalacja edytorów jeszcze raz.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-02-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zrobiłem tak jak proponowałeś, ale dalej to samo.

    Usunąłem w ftp wszystkie pliki jce i fck to samo zrobiłem w bazie - usunąłem wszystkie wpisy jce i fck, zainstalowałem ponownie bez problemu oba edytory.
    Gdy ustawię je w konfiguracji dalej mam białe okno z możliwością wyboru kategorii, sekcji itd, ale bez innych modułów i okna wpisywania tekstu.

    Może to wina podstawowych edytorów joomli? Jak je odinstalować i zainstalować ponownie??

    A może ktoś ma inny pomysł?

    Nie wiem czy to istotne, ale w ustawieniach php w pomocy wyświetla mi:

    Edytor WYSIWYG: Editor - No Editor

    A w pliku konfiguracyjnym mam ustawione "jce".

    A to poglądowy screen mojego okna edytowania artykułów:
    http://www.imagic.pl/public/pview/285451/screen.jpg


  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    09-02-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, problem częściowo rozwiązałem.

    Podaję rozwiązanie, gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem. Oczywiście to co zrobiłem nie rozwiązuje sprawy do końca, ale ważne że na razie działa.

    Włączyłem maksymalne raportowanie błędów i zahaszowałem te linie kodu w których wystąpił fatal error - funkcja on demand odwoływała się do nieistniejącego stylu.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    A z jakiego adresu logujesz się do administracji //twojastrona.pl czy //www.twojastrona.pl. Sprawdź w obie kombinacje. U mnie kiedyś miało to znaczenie. I właśnie edytor szwankował.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    09-02-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    sprawdzałem obie możliwości, i rezultat był niestety taki sam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •