Problem z Letterman
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z Letterman

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-02-2009
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z Letterman

    Witam

    Mam dwa problemy z letterman newsletter.

    1. Przy wysyłaniu newsletter otrzymuje komunikat o błędzie:
    Kod PHP:
    Warning:  array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /var/www/joomla/components/com_letterman/letterman.class.php on line 532

    Warning:  Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/joomla/libraries/joomla/html/html/select.php on line 68 
    2. Jeśli publikuje lettermana, to zamiast wyświetlić frontpage to mam komunikat o błędzie.

    Kod:
    Fatal error:  Call to undefined method stdClass::load() in /var/www/joomla/modules/mod_lettermansubscribe/mod_lettermansubscribe.php on line 47
    Co do drugiego problemu to wiem, że już podobny temat istnieje, ale nie przyniósł jeszcze rozwiązania chyba.

    Jeśli ktoś byłby skory mi pomóc, to proszę o prosty język, bez informatycznego żargonu, ponieważ jestem tylko zwykłym użytkownikiem komputera.
    Czy z poziomu serwera lokalnego newsletter może działać i wysyłać wiadomości?
    Czy muszę oprócz zainstalowania komponentu i modułu coś ustawiać?
    Ostanio edytowane przez bungo : 18-03-2009 12:55

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    1. plik letterman.class.php linia 531 jest
    $database->setQuery( "SELECT group_id AS value, name AS text FROM #__core_acl_aro_groups WHERE group_id<>17 AND group_id NOT in(28,29,30) ORDER BY group_id" );
    zmienić na:
    $database->setQuery( "SELECT id AS value, name AS text FROM #__core_acl_aro_groups WHERE group_id<>17 AND group_id NOT in(28,29,30) ORDER BY group_id" );
    nie ma takiej kolumny w wersji 1.5

    2.plik mod_lettermansubscribe.php linia 46
    $my->load( $my->id );
    zakomentować czyli:
    //$my->load( $my->id );
    bez skutków ubocznych - sprawdzone.

    3. Można jeśli masz odpowiednio skonfigurowane wysyłanie emaili w panelu admina.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-02-2009
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    2 problem rozwiązany. Natomiast pierwszy nie.
    Otóż w pliku letterman.class.php w linii 531 zmieniłem, to o czym pisałaś i mam obecnie:

    Kod PHP:
    $database->setQuery"SELECT id AS value, name AS text FROM #__core_acl_aro_groups WHERE group_id<>17 AND group_id NOT in(28,29,30) ORDER BY group_id" ); 
        
    $groups array_merge$groups$database->loadObjectList() ); 
    Niestety dalej mam podobny błąd o treści:
    Kod:
    Warning:  array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /var/www/joomla/components/com_letterman/letterman.class.php on line 532
    
    Warning:  Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/joomla/libraries/joomla/html/html/select.php on line 68
    Jak skonfigurować konto admina, abym mógł wysyłać newsletter z poziomu serwera lokalnego?
    Na stronie głównej wyświetla mi w formularzu zamiast samego name i e-mail jakieś dziwne _CNM_ np mam _CNM_Name nie wygląda to estetycznie.

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Sorki,
    skleroza nie boli .
    Pełna wersja zmian: wpis
    $database->setQuery( "SELECT group_id AS value, name AS text FROM #__core_acl_aro_groups WHERE group_id<>17 AND group_id NOT in(28,29,30) ORDER BY group_id" );
    na:
    $database->setQuery( "SELECT id AS value, name AS text FROM #__core_acl_aro_groups WHERE id<>17 AND id NOT in(28,29,30) ORDER BY id" );
    Wpis tego typu: _CNM_Name oznacza, że wartość _CNM_Name nie została zdefiniowana w pliku językowym komponentu. administrator/components/com_letterman/language/polish.messages.php
    O konfiguracji napisano już parę kilometrów na tym forum . Poszukaj.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-02-2009
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    To raczej ja powinienem się domyśleć Pomogło.
    Niestety w tym katalogu nie mam pliku polish.messages.php. W ogóle moŋę taki plik pobrać? Pobrałem taką paczkę i wrzuciłem do katalogu. Niestety nie wyświetla takich liter jak Ś Ę itd. no i dalej mam _CNM_NAME
    Ostanio edytowane przez bungo : 18-03-2009 17:40

  7. #6
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Nie osłabiaj mnie!!!
    Jakie masz kodowanie Joomli?
    W jakim kodowaniu zapisałeś plik językowy?
    Na 1200% są różne, więc dlaczego nie miało by być krzaczków.

    Znalazłeś wpis definiujący _CNM_NAME?
    Nie?
    To trzeba go wyprodukować i wtedy nie będzie się tak dziwnie wyświetlało .
    DEFINE('_CMN_NAME','Nazwa');
    DEFINE('_CMN_EMAIL','Email');
    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •