szukam kursów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: szukam kursów

  1. #1
    Bywalec webmario awatar
    Dołączył
    28-10-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    146
    Punkty
    11

    Domyślny szukam kursów

    witam, ostatnio zacząłem bawić się css w joomli i szukam jakiś kursów na necie dla początkujących php i css, sporo tego jest. Może pomożecie coś wybrać, podacie jakiś link. Powtarzam dla kompletnych laików.
    z góry dziękuje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie sprawdzalem "jakosci" kursow online, bo nigdy nie mialem tyle cierpliwosci, zeby jakis przerobic od a do zet, zawsze meczylem Zwiastuna ;) ale wakacje ida to nad czyms posiedze.
    Co do css to sa 2 zagadnienia:
    1. specyfikacja - tutaj danych jest od groma i warto pocwiczyc na poczatek skladnie i dostepne parametry, osobiscie zawsze zagladam na http://www.w3schools.com/css/default.asp , jest tam tutorialik ale wlasnie pod katem detalicznym no i opisana specyfikacja, ale po wpisaniu w google kurs css znajdziesz mase rozniastych
    2. struktura kaskadowa - tu moze byc trudniej o dobry kurs i sie nie wypowiem
    w ramach promocji Joomlanautów podam linka do kursu css by VJ, bo widze ze na gg sie promuje chlopak http://css.vj.e.pl/index.php

    Z php tez warto zaczac od specyfikacji jezyka i poznania dobrze "plecen" ... tylko ze jest ich cala masa :/ nie mniej jednak jezyk ten ma odpowiedniki wiekszosci znanych polecen, jak petla, instrukcje warunkowe, operacje na zmiennych, operacje na plikach. O ile do wprowadzania modyfikacji w Joomla wystarczy znac kilkanascie podstawowych polecen i rozumiec ogolne algorytmy to pisanie wlasnych skryptow wspolpracujacych z baza danych moze byc wysoce niestrawne na poczatek, bo i z baza danych trza sie umiec porozumiec i potem te dane przefiltrowac (fuj ;)).

    Dużo dobrych rozwiazan wraz z opisami jest w manualu: http://pl.php.net/manual/pl/index.php i co do php to na razie najlepsze pomoce zawsze znajdowalem po angielsku.

    Nie chce straszyc ale ... milych wakacji

  4. #3
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Nie ujmujac niczego VJ (pozdrawiam go niniejszym ), genialny kurs CSS masz tutaj. PHP poki co zostaw, nie bedzie Ci narazie potrzebne, nie lap wszystkiego od razu

  5. #4
    Bywalec webmario awatar
    Dołączył
    28-10-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    146
    Punkty
    11

    Domyślny

    dzięki, nie ma co wszystkiego na łapu-capu,bo od nadmiaru wszystkiego aż mnie głowa boli. Masz rację pobawię się narazie arkuszami css, praktyczne ćwiczenia w joomli dają nawet ciekawe i zaskakujące efekty
    A prawda jest taka, że prędzej się człowiek czegoś nauczy wprowadzając różne zmiany w kodzie i sprawdzając to zobie na żywo...
    A teoria sama przyjdzie z czasem (chociaż troszkę by się jej przydało)

    Oj minęły te czasy, kiedy w turbo basicu na poczciwym Atari jedynym problemem było 64kb ramu, którego to zawsze brakowało

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    A ja dodam od siebie, gwoli scislosci tylko
    Kurs moj jest tlumaczeniem kursu szwedzkiego web mastera Emila, ktorego mialem okazje jakis czas temu poznac na sieci... jest on tworca licznie odwiedzanego serwisu dla web masterow i zapalencow, mieszczacego sie pod adresem www.friendlybit.com
    Tlumaczenie wykonalem, bo mi pozwolil Co nie znaczy, ze sie przy nim nie napracowalem i nie jest on godny polecania (zatem Rybik nie krępuj sie ), krotko i zwiezle przedstawione jest w nim wszystko co sie przyda poczatkujacemu. Jak znajde chwile, albo moze i dwie... postaram sie kiedys zebrac swoja wiedze w jakims dluzszym tutorialiku i umiescic na stronie, ale bedzie to juz na pewno wersja kursu nieco bardziej zaawansowana i zapewne warto bedzie poczekac az beta css 3 skrystalizuje sie do tego css "stable" :-)

    pozdrawiam i zycze milego samoszkolenia sie w dziedzinie css, sa one naprawde poteznym narzedziem, ktore warto poznac.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    15-06-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10
    dzięki, też jestem początkujący i na pewno skorzystam z informacji

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •