Znikające moduły
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Znikające moduły

  1. #1

    Domyślny Znikające moduły

    Witam!

    Mam małe zamieszanie na stronie, otóż znikają mi wszystkie moduły z prawej strony. Sytuacja wygląda tak, że wszystkie znikające moduły na zapleczu mają ustawione pozycje menu wybrane dla każdego elementu z wyjątkiem jednego. Jest nim pewien element z menu który właśnie ma się wyświetlać bez prawej strony z modułami. Problem polega na tym ze jak np. użyje modułu sondy przejdę do wyświetlenia wyników głosowania znika mi prawa strona z modułami :/

    Czy jest na to jakiś sposób tzn musi być tylko czy ktoś już spotkał się z czymś takim i wie jak temu zaradzić?

    Serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    ja bym to rozwiązał tak:
    1. tworzysz własny moduł z kodem HTML
    2. zostawiasz moduł pusty i ustaiasz zeby był po prawej stronie zawsze
    3. no i żeby nie pokazywała się jego nazwa

    no i to wszystko, teraz prawa strona powinna być zawsze
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3

    Domyślny

    Niestety... ten pomysł zawodzi ale dzięki za chęć pomocy.

    Gdy tak zrobiłem tzn wstawiłem ten pusty moduł, prawa strona dalej znika gdy sonda wyświetla mi wyniki no i do tego ten element z menu (forum) który chce żeby był bez prawej strony zawężą się tak jakby prawa strona dalej była, chociaż nie wyświetla modułów... czy ktoś może mi pomóc?

  5. #4
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28
    Icanfixyou, spróbuj ustawić przy tych modułach opcję wyświetlania na wszystkich stronach.

    Czasami także wystarczy tylko odświeżyć witrynę, aby wszystkie moduły się pokazały.

  6. #5

    Domyślny

    No tak tylko ja chce żeby te moduły nie wyświetlały się na jednej stronie..... wątpię, żeby była taka możliwość na zapleczu nie wiem jak to zrobić.... :/ ale dzięki za pomoc... może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł

  7. #6
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28
    Szczerze mówiąc nie wiem, jak Ci pomóc, ale możesz przy wynikach sondy postawić jakąś wiadomość w rodzaju "Zaleca się odświeżenie witryny", "Jeżeli występują błędy na stronie, odśwież stronę" itp. Na zapleczu tego nie zrobisz, ale zrobisz to szperając w kodzie źródłowym. Co prawda nie będzie to zbyt wygodne, ale wystarczy, dopóki nie znajdziesz rozwiązania.

    Ale - sprawdź swoją stronę w różnych przeglądarkach. Ten problem może wynikać nie z błędów konfiguracyjnych Joomli!, ale także z interpretacji kodu źródłowego - to, że np. Internet Explorer źle interpretuje kod, nie znaczy, że źle interpretować będzie np. Firefox.

  8. #7

    Domyślny

    Niestety to nie tylko przy sondzie - przy każdym module np. Tagi czy newsletter który powoduje przejście do kolejnej podstrony ... nic chyba będę musiał po prostu zaznaczyć wszystkie pozycje i zrezygnować z forum które pomiędzy dwoma ścianami modułów wygląda jak top modelka :'D

    Mógłbym jeszcze otworzyć forum z menu jako nowe okno bez paska nawigacji - tu z kolei po kliknięciu na którykolwiek element forum kunena (np. kategorie) cofa mnie do głównej strony a kunena znowu chce być modelką ;)

    Pozdrawiam..

  9. #8
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28
    Hmmm, więc spróbuj wybrać inny szablon - to chyba jedyne niejako dobre wyjście z tej sytuacji. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić kolorystykę szablonu - nawet jeśli jego plik *ini nie jest zapisywalny, możesz zawsze zmienić po prostu edytując pliki graficzne szablonu.

    Przetestuj jeszcze stronę na innych przeglądarkach, może jest jakaś nadzieja...

  10. #9

    Domyślny

    szablony ani przeglądarki nie robią różnicy jeśli chodzi o tą sytuację, to chyba jakiś bug

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem - tylko dla Forum chce wyłączyć wszystkie moduły - a problem jest gdy do ktoregoś menu dodaję nową pozycję - muszę wówczas przejść prze4z wszystkie moduły i zaznaczyć, że mają się pojawiać dla nowo dodanej pozycji.
    Fajnie by było, jakby dla Forum można było użyć osobnego szablonu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •