Witam,
Kupiłem od kogos lokalny portal informacyjny. Stronka miała jakiś aurotski (bardzo biedny) CMS, przerzuciłem to wsyztsko na joomle 1.5.10.
Stara stronka miala zarejestrowanych 500 userów. Chciałbym teraz wysłać do nich maila, z informacja ze po półrocznej przerwie portal ma nowego właściciela i zaczyna działać. Chciałbym też dodać ich do bazy danych (mam tylko ich maile, loginy i imiona) chciałbym zresetować im hasła na jakieś randomowe i wysłać to hasło do nich w maili - jeśli nie wejdą na stronkę przez miesiąc - wyrzuce ich.

Problem w tym ze nie wiem w jaki sposób joomla generuje hasła. poszukałem skrypt który robi coś takiego:

Kod PHP:
$part explode(":",$mypassword);
$salt $part[1];
$encrypted_password md5($mypassword $salt).":".$salt
tylko czegoś nie rozumiem, jeśli ustawiam komuś hasło w joomli przez panel admina hasło ma jakiś tam format i wygląd (po md5 i doklejeniu zmiennej $salt) problem w tym ze jak zmieniam sobie hasło i ciągle ustawiam hasło np "alamakota" to za każdym razem takie hasło w bazie wygląda inaczej.

Jak więc mam zresetować i nadać nowym userom nowe hasła jak nie bardzo wiem jak zapisać je w bazie?