Przenosiny Joomla - kopiowanie plików i bazy, bez instalki.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Przenosiny Joomla - kopiowanie plików i bazy, bez instalki.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Przenosiny Joomla - kopiowanie plików i bazy, bez instalki.

    Witam serdecznie!

    Chciałbym się was poradzić. Posiadam portal postawiony na Joomla 1.5.8 i postanowiłem przenieść go na inny serwer.

    Ponieważ nie chciałem instalować wersji, którą później musiałbym nadpisywać, przekopiowałem wszystkie pliki z Joomli(systemowe, templatki itd.) na nowego hosta, wyeksportowałem bazę danych i wrzuciłem ją również na nowy serwer. Pozmieniałem wszystkie dane w pliku configuration.php i w zasadzie jest prawie dobrze... no właśnie, prawie...

    Teraz moje pytanie.
    Jeśli otwieram serwis wpisując ścieżkę do katalogu, wywala mi błąd 404 component not found, jeśli natomiast do ścieżki dopiszę /index.php, wtedy wszystko działa poprawnie. Czy ktoś z was miał podobny problem?

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    mówisz o panelu admina, czy o stronie frontowej...?

    spróbuj wyłaczczyć w konfiguracji wszystkie opcje z mod_rewritem, przyjaznością wyszukiwarek itp - czyli ustaw 3x NIE i sprawdź
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z adminką jest wszystko w porządku, problem tylko ze stroną główną. Nie mogę przepiąć domeny, bo jak podepnę pod katalog, to wywali 404

    Odnośnie Twojej podpowiedzi, niestety nie dała pożądanego rezultatu. Teoretycznie rzecz ujmując, kompletne przekopiowanie wszystkich plików, oraz kompletny zrzut najnowszej bazy danych powinny dać pozytywne rezultaty. Zaznaczam, że nie instalowałem Joomli na serwerze, tylko wszystko skopiowałem.

    Próbuję teraz mimo wszystko zainstalować Joomlę i podmienić wszystko na gotowca. Dzięki temu będę miał pewność czy to kwestia plików i bazy, czy też serwera. Jak skończę zdam relację.
    Ostanio edytowane przez no3l : 21-03-2009 20:05

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jednak znowu to samo, nadal mam ten sam błąd... Zupełnie nie mam pomysłu o co chodzi.

    Po zainstalowaniu nowej czystej Joomli i narzuceniu plików z istniejącego serwisu wyskakuje mi ten sam błąd 404 component not found. Jak dopisze do linka index.php to jest OK

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Spojrz też na ukryty .htaccess. I dokładnie sprawdź w configuration $var live_site
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    idek Postawiłem serwis jeszcze raz i jeszcze raz spróbowałem wyłączyć, to o czym wspomniałeś. Po wyłączeniu przyjaznych linków strona ruszyła... Jednak nie wyświetla żadnej templatki. Jeśli dopisze index.php to strona działa poprawnie i templatka również. Czy istnieje jakiś sposób na włączenie przyjaznych linków i jednocześnie prawidłowe funkcjonowanie strony?

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Czemu nie spróbujesz przenieść np. przy pomocy JoomlaPack ? tylko na zasadzie kopiowania plików / bazy ?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli mam być szczery, nie słyszałem o takim wynalazku. Zaraz wygooglam, dzięki

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Nie trzeba googlić, wystarczy forumowa przeglądarka + lektura joomla.pl

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam już rozwiązanie swojego problemu.

    Po stworzeniu pliku .htaccess i ustawieniu zmiennej, która ma domyślnie po wpisaniu linka do katalogu uruchamiać plik index.php strona główna, ruszyła tak jak trzeba. Jednak nie był to koniec problemów, ponieważ dla odmiany przestał działać panel administracyjny wyrzucając ten sam błąd co wcześniej czyli 404 component not found. Gdy zadzwoniłem i przedstawiłem swój problem firmie, z której hostingu miałbym teraz skorzystać Pan z pomocy technicznej zaproponował stworzenie subdomeny i podpięcie jej do katalogu, który otwierałem, uzasadniając swoje rozwiązanie tym, że Joomla nie zawsze działa poprawnie z linkowaniem do katalogu w przeglądarce, zamiast używania domeny. Było to rozwiązanie, które mi odpowiadało, gdyż tak jak pisałem na początku bałem się pod niedziałającą stronę podpiąć główną domenę, a dzięki temu rozwiązaniu mogłem przetestować czy zadziała bez zbędnego ryzyka. Tak też zrobiłem i... pomogło!

    Okazało się, że Joomla(nie wiem czy wszystkie wersje ale ta ostatnia napewno) nie działa do końca poprawnie gdy wchodząc na nasz projekt roboczy podajemy bezpośredni link do katalogu bez uzycia domeny. Gdy podpiąłem subdomenę i przez nią zacząłem testować, wszystko zaczęło działać poprawnie. Jak widać przeniesienie Joomli w ten sposób również daje pozytywne rezultaty, a rozwiązania mojego problemu szukałem w zupełnie innym miejscu niż trzeba.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •