Ilość znaków w wyszukiwarce.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Ilość znaków w wyszukiwarce.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Ilość znaków w wyszukiwarce.

    Witam ! Mam pytanie dotyczące standardowego modułu wyszukiwarki. Otóż standardowo można wpisać jako zapytanie tylko 20 znaków. Potrzebuje znacznie więcej, gdzie to można zmienić, bo chyba nie jest to wartość "Box Width" w Extensions-> Module Manager -> mod_search ? Zmiana tego parametru nie zmienia niczego. Z góry dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bez urazy, ale jeśli nie potrafisz tego sam znaleźć w kodzie, to jaka jest szansa, że potrafisz tak zmienić skrypt, by działał poprawnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oczywiście żadnej urazy nie żywię Na razie znalazłem tylko to:

    modules/mod_search.php/mod_serarch.php

    $width = intval($params->get('width', 20));

    modules/mod_search/tmpl/default.php

    $output = '<input name="searchword" id="mod_search_searchword" maxlength="20" alt="'.$button_text.'" class="inputbox'.$moduleclass_sfx.'" type="text" size="'.$width.'" value="'.$text.'" onblur="if(this.value==\'\') this.value=\''.$text.'\';" onfocus="if(this.value==\''.$text.'\') this.value=\'\';" />';


    ale zmiana tych parametrów przyniosła dość nieoczekiwane rezultaty wyszukiwania. Wydawało mi się że zaingerowałem nie w to miejsce. Zapewne do poprawy pójdą też pliki komponentu com_search. Pomyślałem że jest jakieś inne miejsce w którym jednym wpisem zmienię ustawienie takiej wartości.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma takiego jednego miejsca. $width - to szerokośc boksu wyszukiwarki, anie ilość znaków. maxlength="20" to ilość znaków dopuszczalnych w polu wyszukiwania.
    Musiałbyś poanalizować cały komponent + moduł + współdziałające dodatki (plugins) + dokonać zmian w bazie danych, jeśli chcesz prowadzić statystykę wyszukiwania
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję bardzo, zabieram się do pracy. Swoją drogą dziwne jest to że nie jest to ustawiane w administracji...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •