Brakujące litery w komentarzach ...
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Brakujące litery w komentarzach ...

  1. #1
    Przeglądacz Testerr awatar
    Dołączył
    16-03-2009
    Skąd
    Szczawnica
    Wpisy
    54
    Punkty
    10

    Domyślny Brakujące litery w komentarzach ...

    Mam takie pytanie. Zainstalowałem w Joomli 1.5.10 - mXcooment ( do komentarzy ) i spolszczenie także jest. Ale pojawiają mi się braki w literach "ó" , "ę" , "ż" itd.. Dlaczego ? Jak widać na screnie to wygląda tak jak pokazane w załączniku. Czy da się coś zrobić , by "ż" , "ó" i pozostałe litery były widoczne ? Prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje.

    Pozdrawiam.
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez Testerr : 03-04-2009 21:33

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    masz pewnie joomle w utf a komponent w iso... zmięń na inny komponent np na !Joomlacomment

    albo sprawdź poprawność strony kodowej strony i bazy
    Ostanio edytowane przez stasio : 03-04-2009 23:25

  4. #3
    Przeglądacz Testerr awatar
    Dołączył
    16-03-2009
    Skąd
    Szczawnica
    Wpisy
    54
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    masz pewnie joomle w utf a komponent w iso... zmięń na inny komponent np na !Joomlacomment

    albo sprawdź poprawność strony kodowej strony i bazy
    To mam sprawdzić informacje o stronie ? Bo sprawdzałem i pisze że kodowanie UTF-8 , nie wiem jak mam sprawdzić czy komponent jest w iso.Gdzie się zmienia na inny komponent ? Jestem początkujący i nie bardzo mogę sobie z tym poradzić gdzie to trzeba wyzmieniać , czy sprawdzić.Z tego co patrzyłem to strona jest kodowana w UTF -8 a baza - to patrząc na serwerze widzę takie coś: System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    Niezabardzo wiem co mam teraz zrobić .

    Pozdrawiam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdy pobierałeś mxComment, to musiałeś widzieć uwagę o kodowaniu. Jeśłi nie - sprawdź plik mxcomment.xml - w pierwszej linii powinieneś zobaczyć.
    Ponadto wystarczy podejrzeć którykolwiek z plików języka polskiego.
    I jeszcze raz ponadto: w plikowni u nas są i ISO i w UTF
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz Testerr awatar
    Dołączył
    16-03-2009
    Skąd
    Szczawnica
    Wpisy
    54
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Gdy pobierałeś mxComment, to musiałeś widzieć uwagę o kodowaniu. Jeśłi nie - sprawdź plik mxcomment.xml - w pierwszej linii powinieneś zobaczyć.
    Ponadto wystarczy podejrzeć którykolwiek z plików języka polskiego.
    I jeszcze raz ponadto: w plikowni u nas są i ISO i w UTF
    A jeśli chcę pobrać w kodowaniu UTF , to mógłbym prosić o link do mxcomment w kodowaniu UTF - 8 ?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W życiu do głowy by minie przyszło prosić o linka do czegokolwiek, co znajduje się w znanej mi plikowni, nawet, gdybym miał 3 dni siedzieć i szukać! A do mxComment w plikowni PCJ jest 3 proste kliknięcia myszką!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz Testerr awatar
    Dołączył
    16-03-2009
    Skąd
    Szczawnica
    Wpisy
    54
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    W życiu do głowy by minie przyszło prosić o linka do czegokolwiek, co znajduje się w znanej mi plikowni, nawet, gdybym miał 3 dni siedzieć i szukać! A do mxComment w plikowni PCJ jest 3 proste kliknięcia myszką!
    Dziękuje Adminie.Zgadza się ... czyste lenistwo prosić o link ;) Może prosiłem , bo w sumie czas mi nie pozwala na szukanie , ale czytając posta , którego Admin napisał -
    bo szczerze mówiąc jestem tego samego zdania . Chcesz to szukaj ...jak to powiedzieć można , tylko podpowiedzieć. Tym razem ponownie na upartego znalazłem. Tak sobie pomyślałem ...gdybym miał 3 dni siedzieć <-- słowa Admina , to wziąłem sobie to do serca i szybką odpowiedź Admina , która zmusiła mnie , do znalezienia.Znalazłem to w błyskawicznym tempie , ale dopiero wtedy gdy Admin mi odpowiedział - wcześniej jakoś nie mogłem znaleźć. Nie wiem o co chodzi ... ale serdecznie ponownie dziękuję za małą podpowiedź. Znowu poszło mi po planach. a gdyby Admin nie wierzył...to na załączniku pochwalę się , że wszystko da się zrobić , będąc zielonym - uzyskując drobnych podpowiedzi ;) W końcu mam te swoje wymarzone literki "ó" , "ż" itd.

    Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam.

    Z poszanowaniem . Tester
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez Testerr : 07-04-2009 01:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •