Problem z apletem Drag&Drop
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Problem z apletem Drag&Drop

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z apletem Drag&Drop

    Mam problem z uploadowaniem zdjec przez aplet Javy. Wyskakuje mi cos takiego

    Not Acceptable
    An appropriate representation of the requested resource /mambo/components/com_zoom/www/admin/save_dnd.php could not be found on this server
    Prosze o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny mam to samo

    mam ten sam problem wiec dołączam sie do postu.
    co prawda kolega pewnie używa joomli a ja mam mambo 4.5.1 i zoom media 2.5.beta 2 oraz mambo 4.5.3 i zoom media 2.5.beta3 - na obu zoomach wyskakuje ten komunikat co kolega napisał.
    przeszukałam wszystkie fora. siedze nad tym dzien w dzien od ponad tygodnia, a problem mam juz w sumie od kilku miesiecy i nic sie nie znalazło.
    problem byl tez opisany przeze mnie juz w kwietniu na forum mambopl.com ale tez była cisza

  4. #3
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Przepraszam, że trochę nie na temat ...
    1. Coś mi się zdaje, że obydwoje macie problem z Mambo, a nie z Joomla!
    2. Nie wydaje mi się, aby istniała jakakolwiek przyczyna dla ostracyzmu wobec pytań dotyczących Mambo na tym forum. Ja jej nie znam, nie popieram, nie zauważyłem istotnych objawów.
    Natomiast - nie dziwcie się, że odpowiedzi czy porad na takie pytania jest tutaj mało - z biegiem czasu Mambo i Joomla! coraz bardziej się różnią, a ci, którzy tutaj bywają - rzadko używają Mambo, a co za tym idzie - słabo znają specyficzne sprawy dot. obecnych wersji Mambo.
    3. Z każdym dniem możecie mieć coraz więcej problemów z uzyskaniem wsparcia dla Mambo.
    Dlaczego?
    Bo wiekszość ludzi się przesiadła na Joomla!
    Dlaczego?
    Wnioski sami wyciągnijcie ...

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez magic
    Przepraszam, że trochę nie na temat ...
    nie ma za co
    Cytat Wysłane przez magic
    1. Coś mi się zdaje, że obydwoje macie problem z Mambo, a nie z Joomla!
    nie odpowiadam za kolege - napisalam ze mam identyczny problem na mambo wiec nie tylko ci sie zdaje ale tak jest[/quote]
    Cytat Wysłane przez magic
    2. Nie wydaje mi się, aby istniała jakakolwiek przyczyna dla ostracyzmu wobec pytań dotyczących Mambo na tym forum. Ja jej nie znam, nie popieram, nie zauważyłem istotnych objawów.
    Natomiast - nie dziwcie się, że odpowiedzi czy porad na takie pytania jest tutaj mało -z biegiem czasu Mambo i Joomla! coraz bardziej się różnią, a ci, którzy tutaj bywają - rzadko używają Mambo
    to nie o to chodzi - na TO PYTANIE po prostu NIKT nie zna odpowiedzi - przerylam chyba cale mambopl forum, forum zagraniczne na zoomfactory i zero odpowiedzi - null, nada. napisałam nawet do producenta. czekam trzeci dzien na razie.
    Cytat Wysłane przez magic
    a co za tym idzie - słabo znają specyficzne sprawy dot. obecnych wersji Mambo.
    mysle ze ci co znaliby odpoweidz na to pytanie mieli z mambo doczynienia
    Cytat Wysłane przez magic
    3. Z każdym dniem możecie mieć coraz więcej problemów z uzyskaniem wsparcia dla Mambo.
    Dlaczego?
    Bo wiekszość ludzi się przesiadła na Joomla!
    Dlaczego?
    Wnioski sami wyciągnijcie ...
    i dlatego kolejny serwis mam juz zalozony na joomli.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z komunikatu wynika, że w katalogu /components/com_zoom/www/admin/ nie ma pliku save_dnd.php.

    Innych przyczyn w komunikacie nie ma:
    a) pliku może nie być fizycznie
    b) plik może być uszkodzony
    c) plik może mieć śmiesznie ustawione prawa (dla nikogo do odczytu, odczytu dla kogoś, ale n.p nie dla www lub apache)

    Poza wszystkim. Wrzucanie fotem metodą przeciągnij i upuść jest może i wygodne, ale to wygoda pozorna chyba. Ja w każdym bądź razie wolę bardziej tradycyjne, bezpieczniejsze i niestresujące metody!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    dziwne jest tylko to że ja probowalam:
    najpierw zmieniac chmody
    potem odinstalowalam zoom 2.5.beta2 i zainstalowalam ponownie - wciaz ten sam blad
    potem przenioslam sie na mambo 4.5.3 - zainstalowalam zoom - ten sam blad
    a nawet ju nie dzialaly mi inne zakladki, poza tym nie moglam utworzyc kategorii galerii z cyfra w nazwie, a potem w ogole,
    potem zainstalowalam 2.5.beta 3 i dziala druga zakladka :]
    problem tez pojawil sie dosc dizwnie jednoczesnie na dwoch serwisach moich opartych na osobnych mambo 4.5.1 :] ich czescia wspolna jest tylko serwer.
    a zaznacze ze wszystko bylo do pewnego pieknego kwietniowego dnia okey, chodził ten zoom jak złoto)
    yyy... no i ja rozumiem ze mozna dodawac ta drugą zakładką... tyle ze jak sie wrzuca po 50 fot - bo serwis z zalozenia jest fotograficzny to wybieranie poszczegolnych jest z lekka meczace (tylko nie mowice ze luksusow mi sie pragnie;p )

    w każdym razie dzieki za proby odpoweidzi w tej chwili zastanawiam sie nad przerzuceniem tych serwisow na joomle - mam nadzieje ze sa tam jakies komponenty galerii...tylko juz wyhaczylam ze zeby sie przeniesc to trzeba sie aktualizowac przynajmniej na 4.5.2. ...
    ide szukac info dalej a jak cos ktos bedzei wiedizal to dzieki za info z gory
    pozdrawiam i życzę zimnego dnia i deszczu

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    maj-ka, a co się pewnego pięknego dnia stało na serwerze?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    ha! żebym to ja wiedziala(
    z tego co pamietam to pewnej soboty byly dodawane zdjecia i wsyzstko bylo ok. potem najwyzej jakis news dodany, zadnych prac moich na serwerze, nic... gdzies moze po dwoch tygodniach chciałam dodac kolejna galerie i... zonk. nie działało. pomyslalam ze moze padlo na jednym i sprobowalam na drugim mambo - ale to samo(

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tobie nic nie padło, najpewniej - przez te 2 tygodnie coś istotnego zmieniono na serwerze. Na pytanie co, odpowie administrator, jeśłi pamiętasz, kiedy to było.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    pisałam do administratora - odpisał że chodzi o prawa dostepu i ze poustawial mi na wlasciwe teraz...
    sprawdziłam - nie działa nadal
    napisałam mu ze jego interwencja nic nie dala
    on ze w takim razie to nie ich wina tylko producenta skryptu
    no to napisalam do producenta...
    czekam na odpowiedz 4 dzien...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •