Proszę o pomoc RSGallery
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Proszę o pomoc RSGallery

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Proszę o pomoc phoca gallery i RS gallery

    Witam serdecznie jestem początkujący mam takie małe pytanie zainstalowałem RSGallery i mam pewnien probelm po wczytaniu zdjec ( wczytały sie wszystkie cacy) zdjecia mozna przeglada głosować dodawać komentarze, zrobić slideshow ale jest pewein problem. Zdjecia chodza jak jest slideshow, mozna pregladać pojedyńcze zdjecia ale problem pojawia sie gdy - chce przejsc na drugą strone ze zdjeciami lub gdy w normalny sposób przegladam zdjecia i wsicnę następna strona lub poprzednia pokazuje mi taki komunikat - The request /galeria/category/2/asInline.html was not found on this server. 0 nie mam takiegi katalogu jak galeria/category ............ dlaczego odwołuje mi sie do czegoś czego nie mam nie mam pojęcia gdzie to zmienic prosze o pomoc jak to zminić aby mi ten bła dnie pojawiał sie wiecej z góry dzieki za pomoc i sorki za haos

    Moze to cos wam pmoze w pomocy dla mnie
    własciwosci odnosnika - test/2-widoki/detail/2-kopia-p1010154.html?tmpl=component - nie wiem dlaczego sie do tego odnosi i nie wiem skad to sie wzielo nie mam katalogu test nie mam zadnego p1010154.html
    adres obrazka jest taki - images/phocagallery/widoki/thumbs/phoca_thumb_m_kopia%20p1010154.jpg - to jest akurat poca gallery ale problem jest taki sam prosze o pomoc !!!!!!!!!! 2 galerie i ten sam problem
    Ostanio edytowane przez nosllerg : 29-03-2009 21:32 Powód: brak odpowiedzi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Jeszcze raz prosze o pomoc

    Proszę o pomoc !!!!!!!! instalowałem juz u siebie 3galerie poca gallery, rs gallery, teraz joomgalery i za kazdym razem mam ten sam problem mianowicie wyświetla mi miniaturki ale nie chce wyslwietlic dużych zdjec dostaje komunikat np joom galery : The request /galeria-.html was not found on this server. o co chodzi na trzech rożnych galeriach ten sam blad odwoluje mi sie do czegoś czego nie mam (galeria-.html)co mam zrobić bardzo proszę o pomoc jestem początkujący wiec wybaczcie ale jest to naprawdę ważne dla mnie.
    [IMG]file:///C:/Users/Norbert/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Norbert/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]tu jest lin o co mi chodzi jest zrobiona fotgka
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...938af943d.html




    Cytat Wysłane przez nosllerg Zobacz wiadomość
    Witam serdecznie jestem początkujący mam takie małe pytanie zainstalowałem RSGallery i mam pewnien probelm po wczytaniu zdjec ( wczytały sie wszystkie cacy) zdjecia mozna przeglada głosować dodawać komentarze, zrobić slideshow ale jest pewein problem. Zdjecia chodza jak jest slideshow, mozna pregladać pojedyńcze zdjecia ale problem pojawia sie gdy - chce przejsc na drugą strone ze zdjeciami lub gdy w normalny sposób przegladam zdjecia i wsicnę następna strona lub poprzednia pokazuje mi taki komunikat - The request /galeria/category/2/asInline.html was not found on this server. 0 nie mam takiegi katalogu jak galeria/category ............ dlaczego odwołuje mi sie do czegoś czego nie mam nie mam pojęcia gdzie to zmienic prosze o pomoc jak to zminić aby mi ten bła dnie pojawiał sie wiecej z góry dzieki za pomoc i sorki za haos

    Moze to cos wam pmoze w pomocy dla mnie
    własciwosci odnosnika - test/2-widoki/detail/2-kopia-p1010154.html?tmpl=component - nie wiem dlaczego sie do tego odnosi i nie wiem skad to sie wzielo nie mam katalogu test nie mam zadnego p1010154.html
    adres obrazka jest taki - images/phocagallery/widoki/thumbs/phoca_thumb_m_kopia%20p1010154.jpg - to jest akurat poca gallery ale problem jest taki sam prosze o pomoc !!!!!!!!!! 2 galerie i ten sam problem
    Ostanio edytowane przez nosllerg : 07-04-2009 18:03

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny rozwiazanie

    pisze sobie sam ale co tam a wiec tak znalazłem rozwiązanie tego problemu a więc tak chodzi o to żeby wyłączyć proste adresy, i problem znika, ale pojawia się następny mianowicie po zainstalowaniu sh404sef i ustawieniu go basci configuration na enable i wklejeniu w Character replacements list tego co potrzebuje czyli polskich liter i wlaczeniu w Advanced with .htaccess (mod_rewrite). nie wyswietla mi sie strona niestety bład 404 nie wiem o co chdzi probowalem juz zmieniac plik htaccess na htaccess.txt i bez txt i nadal jest to samo jak wylacze sh404 wszystko jest git dopiero po włączeniu pojawia sie problem, nie wiem czy trzeba cos zmienic w htaccess ?? prosze o pomoc nie moglem nigdzie znalezc na to odpowiedzi pozdrawiam

  5. #4
    Bywalec kondorek awatar
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    128
    Punkty
    108

    Domyślny

    nazwy pliku .htaccess nie zmieniaj.
    Zobacz tylko czy w tym pliku odkomentowałeś SEF Section dla tzw 3rd Party

    Szukaj lini. odkomentuj wszystko w tym bloku , zakomentuj standardowy blok sef dla Joomli
    ########## Begin - 3rd Party SEF Section
    ############# Use this section if you are using a 3rd party (Non Joomla! core) SEF extension - e.g. OpenSEF, 404_SEF,

    Sposób konfiguracji na bank masz w pliku readme.txt czy podobnym w komponencie sh404, tylko trzeba to czytać
    KAT - Legenda wyśniona

  6. #5
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam ja miałem taki problem jak włączyłem w ustawieniach głównych witryny te znaczniki od pozycjonowania wszystkie na tak. I wtedy przestało chodzić czytaj więcej i wogóle linki wariowały. Spróbuj bo może tutaj masz problem. Jeśli nie to postaw joomle na tym serwerze w katalogu wgraj rs gallery i nic nie zmieniaj jak będzie chodzić to znaczy ze coś sknocileś w poprzedniej wersji.
    pozdrawia
    Michał
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny kondorek -pomocy

    kondorek nie mam takich wpisow w htaccess niestey ja dopiero ucze sie moze nie wiem gdzie tego szukac ale naprawde w w htaccess nie mam takiego wpisu jak mozesz mi pomo jak go znalezc to prosze o odpowiedz to jest moj plik htaccess
    ##
    # @version $Id: htaccess.txt 10492 2008-07-02 06:38:28Z ircmaxell $
    # @package Joomla
    # @copyright Copyright (C) 2005 - 2008 Open Source Matters. All rights reserved.
    # @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL
    # Joomla! is Free Software
    ##


    ################################################## ###
    # READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE
    #
    # The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
    # with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
    # be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
    # your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
    # beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
    # it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
    #
    ################################################## ###

    ## Can be commented out if causes errors, see notes above.
    Options +FollowSymLinks

    #
    # mod_rewrite in use

    RewriteEngine On

    ########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
    ## If you experience problems on your site block out the operations listed below
    ## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
    #
    # Block out any script trying to set a mosConfig value through the URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|\%3D) [OR]
    # Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*\(.*\) [OR]
    # Block out any script that includes a ********** tag in URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (\<|%3C).*script.*(\>|%3E) [NC,OR]
    # Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
    # Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
    # Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
    RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
    #
    ########## End - Rewrite rules to block out some common exploits

    # Uncomment following line if your webserver's URL
    # is not directly related to physical file paths.
    # Update Your Joomla! Directory (just / for root)

    # RewriteBase /


    ########## Begin - Joomla! core SEF Section
    #
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
    RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]
    RewriteRule (.*) index.php
    RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
    #
    ########## End - Joomla! core SEF Section


    pozdrawiam yhx

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny pomoc

    bardzo proszę o pomoc moze ktos wie gdzie jest blad i co zrobic aby po włączeniu sh404sef strona działała poprawnie
    Ostanio edytowane przez nosllerg : 16-04-2009 19:32

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy znajdzie sie ktoś kto mi pomoże Pliz nie daje rady z tym sh404sef

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •