Plik do znacznika <title>
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Plik do znacznika <title>

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-04-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Plik do znacznika <title>

    Witam
    Szukałem trochę na forum ale nie odnalazłem.
    Mam pytanie tworząc www zapisałem w znaczniku: <title>Strona główna</title>.
    Obecnie jesłi google wyszukuje moją stone to zamiast nazwy Serwisu wyskauje mi napis "STRONA GŁOWNA" . Za przysłowiową cholere nie mogę odnaleśc w panelu administratora miejsca odpowiedzialnego za ten znaczik, czy ktoś wie gdzie na serwerze (w jakim katalogu i pliku) go znajde?
    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10
    Nazwę można zmienić w danym menu (Zarządzanie pozycjami menu) domyślnie Main Menu w zakładce Menu (w zależności gdzie jest ustawiona strona główna). Wchodzisz w Strona Główna (zapewne będzie przy niej żółta gwiazdka symbolizująca domyślną stronę główną). Po prawej rozwijasz Parametry: system i jest Tytuł strony - zmieniasz nazwę.
    Identycznie nazwy stron zmienia się dla pozostałych pozycji menu.

    Istnieje plugin Website name plugin, który dodaje nazwę strony do wspomnianych nazw.

  4. #3
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez afgann Zobacz wiadomość
    Mam pytanie tworząc www zapisałem w znaczniku: <title>Strona główna</title>.
    Możesz kliknąć, gdzie to zapisałeś.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    19-04-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bazyl niestey nie pamietam, na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć że to były absolutne początki początków zabawy w Joomla
    erafaelmi niestey już wcześniej szperając w panelu administracyjnym zmieniłem tytuł strony głownej dokładnie w taki sposób jak opisałeś.
    Niestety nie dało to żadnego efektu, w wyszukiwarce google nadal wyskajuje "Strona Głowna" wg. opisanego wcześniej przezemnie schematu.
    Dlatego wydawało mi się że najkorzystniej by było samodzielnie zmienić ten znacznik w kodzie ale niestey nie mogę odnaleść na serwerze tego pliku.

  6. #5

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10
    Acha, bo wspomniałeś o Google. Wyszukiwarka wcześniej zindeksowała twoją stronę i cache przetrzymuje z tą nazwę. Trzeba troszkę czasu ile trudno powiedzieć aby Google znowu zindeksowało Twoją stronę z nowa nazwą.

    Istnieje narzędzie dla Webmasterów (w koncie użytkownika) w którym podaje się link do twojej strony, żeby Google zindeksowało stronę. Ale z tym ostrożnie żeby roboty nie zwiększały Ci transferu na serwerze ale mogłoby pomóc.
    Ostanio edytowane przez erafaelmi : 20-04-2009 00:08

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    @erafaelmi: jak zmienisz tytuł strony to nie musisz czekać na google żeby zobaczyć zmianę.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10
    Można to porównać
    1. Jeżeli w belce przeglądarki masz zmieniony tytuł strony głównej "Strona Głowna" zmieniony w Parametrach Systemu dla pozycji menu lub ewentualnie zmieniony tytuł artykułu, który jest podpięty pod główną stronę to efekt jest dokonany.
    2. W wyszukiwarce Google nie zobaczysz odrazu dokonanych zmian, indeksuje i zapisuje sobie tytuł czy treści ze strony.

  10. #9

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    19-04-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki wam bardzo rzeczywiście po zmianach trzeba było troche poczekać (konkretnie dwa dni) i google zrobiły swoje obecnie nazawa wyświetla się już prawidłowo

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •