Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP

    Gdzieś mi się zaraza przyplątał a raczej po prostu ja źle zabezpieczyłem komputer no i gad pozyskał hasła, nawiązał połączenie FTP. i namieszał na kilku moich różnych serwerach i stronach w plikach index.html/index.php. ( w tym także cmsów opartych na joomli)


    namieszał także na forach. Na forach jest problem z logowaniem, czyli wyskakuje poniższe. Cofając się w przegladarce da sie wejśc na forum ale oczywiście do admina juz nie:

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /forum/language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /forum/includes/functions.php on line 1737


    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 780

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 781

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/functions.php on line 1737


    Zleciłem backup wszystkiego.

    Zmieniam własnie hasła w kontach i na serwerach. Ale mam pytanie, czy przed backupem:

    zmienić też od razu hasła baz danych a później ręcznie edytować wprowadzając nowe hasła do baz?

    Ściągnąć i gdzieś zapisać te pliki "index" choćby do ich później pokazania?

    Czy same w sobie nie skarżą mi ponownie komputera? (np drugiego z którego teraz piszę)

    Ps.
    Czy sformatowanie dysku komputera będzie najskuteczniejsze w celu usunięcia trojana, bo zdaje się, ze też przez to badziewie nie mogę teraz zainstalować ani odpalić ani Kasperskiego ani NOD32?

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A wpisze w wyszukiwarce: Total Commander
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    I nagle wszystko stało się jasne :-)

    Kurcze, teraz mi się przypomniało, ze nawet mi coś konsultant z hostingu sugerował z tym TC.. a ja to olałem :-/

    Dziękuje za zwrócenie uwagi, czas posprzątać.

  4. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Ja tylko mam nadzieje, ze sie przejezyczyles i zleciles przywrocenie z backupu, a nie backup

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •