Gdzieś mi się zaraza przyplątał a raczej po prostu ja źle zabezpieczyłem komputer no i gad pozyskał hasła, nawiązał połączenie FTP. i namieszał na kilku moich różnych serwerach i stronach w plikach index.html/index.php. ( w tym także cmsów opartych na joomli)


namieszał także na forach. Na forach jest problem z logowaniem, czyli wyskakuje poniższe. Cofając się w przegladarce da sie wejśc na forum ale oczywiście do admina juz nie:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /forum/language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /forum/includes/functions.php on line 1737


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 780

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 781

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/functions.php on line 1737


Zleciłem backup wszystkiego.

Zmieniam własnie hasła w kontach i na serwerach. Ale mam pytanie, czy przed backupem:

zmienić też od razu hasła baz danych a później ręcznie edytować wprowadzając nowe hasła do baz?

Ściągnąć i gdzieś zapisać te pliki "index" choćby do ich później pokazania?

Czy same w sobie nie skarżą mi ponownie komputera? (np drugiego z którego teraz piszę)

Ps.
Czy sformatowanie dysku komputera będzie najskuteczniejsze w celu usunięcia trojana, bo zdaje się, ze też przez to badziewie nie mogę teraz zainstalować ani odpalić ani Kasperskiego ani NOD32?