Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny Szpiegujący trojan na komputerze, namieszał przez FTP

    Gdzieś mi się zaraza przyplątał a raczej po prostu ja źle zabezpieczyłem komputer no i gad pozyskał hasła, nawiązał połączenie FTP. i namieszał na kilku moich różnych serwerach i stronach w plikach index.html/index.php. ( w tym także cmsów opartych na joomli)


    namieszał także na forach. Na forach jest problem z logowaniem, czyli wyskakuje poniższe. Cofając się w przegladarce da sie wejśc na forum ale oczywiście do admina juz nie:

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /forum/language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /forum/includes/functions.php on line 1737


    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 780

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/sessions.php on line 781

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/lang_polish/lang_main.php:1115) in /includes/functions.php on line 1737


    Zleciłem backup wszystkiego.

    Zmieniam własnie hasła w kontach i na serwerach. Ale mam pytanie, czy przed backupem:

    zmienić też od razu hasła baz danych a później ręcznie edytować wprowadzając nowe hasła do baz?

    Ściągnąć i gdzieś zapisać te pliki "index" choćby do ich później pokazania?

    Czy same w sobie nie skarżą mi ponownie komputera? (np drugiego z którego teraz piszę)

    Ps.
    Czy sformatowanie dysku komputera będzie najskuteczniejsze w celu usunięcia trojana, bo zdaje się, ze też przez to badziewie nie mogę teraz zainstalować ani odpalić ani Kasperskiego ani NOD32?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A wpisze w wyszukiwarce: Total Commander
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    I nagle wszystko stało się jasne :-)

    Kurcze, teraz mi się przypomniało, ze nawet mi coś konsultant z hostingu sugerował z tym TC.. a ja to olałem :-/

    Dziękuje za zwrócenie uwagi, czas posprzątać.

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Ja tylko mam nadzieje, ze sie przejezyczyles i zleciles przywrocenie z backupu, a nie backup

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •