Wyświetlanie archiwum w jednej kolumnie
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wyświetlanie archiwum w jednej kolumnie

  1. #1

    Domyślny Wyświetlanie archiwum w jednej kolumnie

    Domyślnie po kliknięciu na link w module archiwum strona jest wyświetlana w dwóch kolumnach z jednym tekstem wprowadzającym. Potrzebuję, ze względu na układ strony, wyświetlać artykuły w archiwum z danego miesiąca w jednej kolumnie. Problem w tym że moduł archiwum nie ma żadnych opcji gdzie to można by ustawić. Grzebie w kodzie szukając skąd są pobierane ustawienia odnośnie wyswietlania ale sam nie moge ich znaleźć. Żebyy zobaczyć o co mi chodzi zapraszam np. na http://oficynamorska.home.pl/index.p...th=05&module=1

    Może ktoś już się z tym uporał lub chociaż wie gdzie szukać rozwiązania. Przekopałem nie tylko to forum i nic nie znalazłem.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    parametry wyswietlania znajdziesz w trybie edycji linka prowadzacego do elementu (archiwum, bloga, tabeli, strony glownej itp)

  4. #3

    Domyślny

    tylko że w tym przypadku linki są generowane przez moduł mod_archives i nie mam tu żadnej edycji. Nie chodzi mi o utworzenie linka w menu do jakiegoś archiwum, to wiem że tam się wszystkie parametry ustawia. Mam moduł mod_archive.php i to on mi generuje odnosniki do poszczególnych miesięcy w archiwum. Zobacz na stronie ktora podalem wyżej.
    Niepomogłeś ale dzięki za próbe.

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    no tak , widze ... jako ze linki w module sa generowane dynamicznie, wiec nie maja numeru ID, wiec nie maja nigdzie swoich parametrow i ladowany jest zestaw pusty, wiec joomla bierze ustawienia typowe... tylko gdzie one sa ?
    mam...
    w domyslnych parametrach funkcji BlogOutput, plik /components/com_content/content.php
    Kod PHP:
    function BlogOutput ( &$rows, &$params$gid, &$access$pop, &$menu$archive=NULL ) {
    global 
    $mainframe$Itemid$task$id$option$database$mosConfig_live_site;
    // parameters
    if ( $params->get'page_title') && $menu) {
    $header $params->def'header'$menu->name );
    } else {
    $header '';
    }
    $columns $params->def'columns');
    if ( 
    $columns == ) {
    $columns 1;
    }
    $intro $params->def'intro');
    $leading $params->def'leading');
    $links $params->def'link');
    $pagination $params->def'pagination');
    $pagination_results $params->def'pagination_results');
    $pagination_results $params->def'pagination_results');
    $descrip $params->def'description');
    $descrip_image $params->def'description_image''' );// changed zwiastun - MSIE Bug at images preview 
    // $descrip_image = $params->def( 'description_image', 1 );
    // needed for back button for page
    $back $params->get'back_button'$mainframe->getCfg'back_button' ) );
    // needed to disable back button for item
    $params->set'back_button');
    $params->def'pageclass_sfx''' );
    $params->set'intro_only');
    $total count$rows ); 
    Fachowo to trzebaby zdefiniowac tablice parametrów we wczesniejszej funkcji, ale nie mam teraz glowy i moglbym cos naknocic.

    Jezeli zmienisz to w tym kodzie ktory podalem, zmiana bedzie dotyczyla wszystkich tresci, ktore nie maja zdefiniowanego wlasnego sposobu wyswietlania, pod linkiem menu.

  6. #5

    Domyślny

    Dokładnie tego nie mogłem znaleźć! Wielgachne dzięki Rybik. Już wszystko dziala jak powinno.
    Pozdrawiam - Lexx
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Polaku pamiętaj! - Pić trzeba umieć!!!!! - http://www.bartender.pl

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    91
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja też się przyłączę do tych podziękowań. Pomogło

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    91
    Punkty
    10

    Domyślny nie działają odsyłacze na stronie

    Witam.
    Mam problem z jakim się jeszcze nie spotkałem. Skorzystałem z rady Rybika dotyczącej ustawienia jednej kolumny w archiwum. Niestety nie zrobiłem sobie kopii pliku content.php, a nowy zmodyfikowany wprawdzie pomógł w archiwum, ale załatwił mnie przy okazji na amen. Teraz po wywołaniu adresu otwiera się strona startowa, ale użycie jakiegokolwiek odnośnika czy to w menu, czy też jakiegoś zewnętrznego linka powoduje mniej więcej taki komunikat:
    Not Found

    The requested URL /component/option,com_frontpage/Itemid,1/ was not found on this server.



    Miałem już prawie wszystko skończone i jeśli będę musiał to zaczynać od nowa, będziecie świadkami samobójstwa
    POMOCY!

    AA! Powinienem dodać, że w panelu admina widzę wszystkie artykuły, czyli nie zniknęły. Po prostu linki w menu ich nie znajdują. I jeszcze jedno: dodanie nowych artykułów, blogów, materiałów statycznych też nic nie daje. Te nowe zachowują się identycznie.
    Ostanio edytowane przez hidden : 22-07-2008 16:45

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    w podanym przeze mnie kodzie istotna jest tylko linijka :
    Kod PHP:
    $columns $params->def'columns'); 
    pozostały kod mógł Ci coś napsuć, bo pewnie masz wersje nowszą, niż 2006 (nawet nie pamiętam dla jakiej wersji to robiłem). Zatem nos do góry, nadpisz oryginalny plik content.php z paczki instalacyjnej dla tej wersji Joomla, którą masz i poszukaj tam takiego wpisu lub podobnego (szukaj w funkcji blogoutput).

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    91
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety już nadpisywałem i nic. Zresztą wcześniej moja modyfikacja dotyczyła tylko wskazanej przez Ciebie linijki. Z tym, że wziąłem plik z innego serwisu, na którym przetestowałem zmiany (i tam wszystko działa). Nadpisałem nim jednak ten w serwisie, który już nie działa. Obydwa pochodzą z tej samej instalki, ale leżą na zupełnie innych serwerach. Może tu należy szukać przyczyny?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •