Google maps - wyszukiwanie trasy
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Google maps - wyszukiwanie trasy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny Google maps - wyszukiwanie trasy

    Witam chcoałbym sie dowiedziec czy istnieje dodatek który do joomli wrzuci wyszukiwanie trasy z pomocą map google, chodzi mi o coś takiego co będzie miało pole "Z", "DO" do których się wpisuje miejsce początkowe i docelowe a po kliknięcu szukaj wyznacza trasę na mapie i poniże daje podpisy, czyli identycznie jak działanie google maps ale w joomli

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28
    Hmm... najprościej by było po prostu "wstawić zawartość" strony Google Map do naszego portalu (poprzez ręczne grzebanie w kodzie źródłowym). Da się to zrobić poniższym kodem HTML:

    Kod HTML:
    <IFRAME WIDTH=800 HEIGHT=500 NAME="mapy Google" SRC="http://mapy.google.pl"></IFRAME>
    Drobne wyjaśnienie kodu (zapewne nie będziesz miał z tym problemu, ale jednak wyjaśnie) - WIDTH=800 HEIGHT=500 oznacza szerokość i wysokość ramki w pikselach, NAME oznacza nazwę ramki, a SRC adres witryny, którą chcemy zagnieździć w ramce.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny

    N tak wiem że w iframe można umieścić jednak szukam rozwiaznia bardziej eleganckiego.

  5. #4
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28

    Domyślny

    Hmm... cierpliwości, zaraz coś zmajstruje...

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    plugin mosmap
    {mosmap height='400'|zoom='15'|text='<div><div>'tutaj tekst'</div></div>'|address='Zakopane, Krupówki 1'|dir='3'|lightbox='1'|lbxwidth='600px'|lbxheight ='600px'|lbxcaption='Map'|lbxzoom='16'|show='0'}

    pozdrawiam

  7. #6
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    zaciekawił mnie w sumie ten temacik, bo może mi sie przydać takie coś przy aktulanie budowanym serwisie...

    Gc12ch mógłbyś nieco bardziej rozwinąć o co chodzi? bo zrozumiałem, ze jest plugin jakiś, do którgo podałeś kod wstawiania do artykułu.. możesz pokazac jak to działa.. ?
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    link do pluginu http://extensions.joomla.org/extensions/1147/details
    jest tu wszystko opisane wraz z przykładami

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •