Szablony modyfikacje, pozycje modułów, tabelki itd
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Szablony modyfikacje, pozycje modułów, tabelki itd

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2009
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Szablony modyfikacje, pozycje modułów, tabelki itd

    Witam

    Przesiadam się na nową Joomle .5.10 z 1.0.15 i dość nawet to sprawnie idzie, problem, przyzwyczajenia:
    templatki w starszej wersji miałem szablon oparty na tabelkach w których były moduły, pozycje modułu mogłem zmienić przerabiając templatke, jak chciałem mieć moduł user9 po prawej stronie to go tam umieszczałem edytujac plik index.php z templatki i wklejajac kod php w odpowiednie miejsce.
    mogłem również narysować tabele i umieszczać w niej moduły(widoczne poźniej w podgladzie pozycji modułów na stronie) w nowej joomli nie ma podgladu rozmieszczenia modułów, chciałbym zrobić dość prosta strone, mianowicie u góry tabela 800px logo
    niżej tabela z 3 kolumnami 100px600px100px czyli z prawej strony menu w środku treść z lewej logowanie itp.
    na dole 800px stopka
    prościzna niby ale czy da się zrobić ? i jak

    czy ktoś ma spis modułów z nazwami ? (np user1) i za co to jest odpowiedzialne
    i czy moge zrobić sobie tabele w istniejacym już szablonie?
    (w poprzedniej wersji bez przeszkód)
    czym różni sie dynamiczny szablon od statycznego ?
    i czy tak samo się je modyfikuje ?
    GG:775085

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ojojoj! Lekturki na temat szablonów - adresy w mojej stopce.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2009
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    no dobrze a ktoś mógłby mi wskazać spis modułów z opisem, tej lekturki to troszke jest, a mi chodziło o szybką odpowiedź, czy mogę kombinować tak jak w poprzedniej joomli robiąc sobie table i wstawiając kod php danego modułu
    GG:775085

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Twoje pytanie wskazuje, że nie masz podstawowej wiedzy o szablonach, więc weź się po prostu za lekturkę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2009
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    8
    Punkty
    10
    Nie zgadzam się z tym twierdzeniem moja wiedza z pewnością nie jest duża, ale już przerabiałem nie jeden szablon z powodzeniem, po prostu potrzebuje odpowiedzi na moje pytanie.

    I jeszcze jedno czy może ktoś spotkał szablon który by dawał podobne rozwiązanie jak na tym przykładzie dokładnie chodzi o te migawki zmieniające się dynamicznie.
    GG:775085

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nazwy pozycji modułów mogą być jakie sobie ustali projektant. Ty zaś pytasz o ich wykaz i znaczenie.
    2. Tabele służyły do projektowania układów w czasach, gdy CSS był w powijakach a dziś są świadectwem dyletanctwa w projektowaniu szablonów.
    3. Dodane pytanie o szablon z dynamicznymi migawkami dodatkowo potwierdza Twoją znajomość rzeczy.

    Gratuluję wiary w siebie! Chociaż to się inaczej chyba nazywa.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    No własnie.
    Dodałem w pliki index.php szablonu obszar np. "user8", tak jak są dodane inne domyślne obszary.
    Potem chcę do tego obszaru dodać jakiś modół, ale dodając nowy modół nie widzę wstawionego obszaru o nazwie "user8".

    A wymieniane odnośniki do pomocy mówią o starej wersji 1xxx i tam wiedziałem jak to działa a w wersji 1.5 nie mam pojęcia i nie wiem gdzie mogę to znaleźć.

  9. #8
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    nie znam się na tym ale deklarację nazw, tak aby były widoczne z poziomu PA dodaje się gdzie indziej ..

    Tak czy inaczej, dodałeś do index.php user8 .. - to wpisz w pozycji (z palca) user8 i zobacz czy działa ..

    i poszukaj gdzie dodać deklaracje pozycji tak abyś mógł sobie je wybrać w panelu z rozwijanej listy

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nazwy obszarów trzeba teraz wpisać w pliku .....xml .
    Tylko że, ja modyfikowałem istniejący szablon i w pliku ..xml nie było zdefiniowanych obszarów nie mogłem się więc połapać gdzie je wpisać.
    Ale pogrzebałem w innym szablonie i nazwane obszary były opisane, więc udało się.
    Trochę dziwi mnie odpowiedź "zwiastuna", napisał aż trzy linijki o niczym a wystarczyła jedna z nazwą pliku xml.
    Ostanio edytowane przez comzit : 27-05-2009 20:01

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To dziw się dalej. Może kiedyś, jak Ci szarych komórek jeszcze przybędzie, nauczysz się korzystać także z tego, co zostało opisane. Ponadto jeśli sam chcesz dochodzić wszystkiego, to nie ma sensu stawianie pytań na forum. Po raz kolejny lektury Ci radzić nie będę, bo przecież "iósz ómjeż fżyzdgo".
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •