Jak to zrobić?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Jak to zrobić?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Jak to zrobić?

    Witam wszystkich bardzo serdecznie
    Mam pewien pomysł ale nie wiem jak go zrealizować Mianowicie chciałbym na swojej stronie zrobić konkurs na najciekawszy artykuł w ciagu miesiąca i z dość atrakcyjną nagrodą. Chciałbym aby użytkownicy oceniali dany artykuł, ale boję się że będą przekręty z czyszczeniem ciasteczek, (może nr IP jeden głos dziennie na jeden artykuł, ale jak to zrobić) poza tym jak zrobić żeby łatwo podejrzeć który artykuł jest najwyżej oceniany np w miesiącu lipcu? Trudno będzie sprawdzić jeśli będzie tych artykułów z kilku miesięcy więc przed wdrożeniem planu chciałbym prosić Was o radę.
    Jakiś komponent, plugin czy jeszcze jakieś inne czary mary?
    Pozdrawiam wszystkich bardzo grzecznie, serdecznie itd itp i proszę o porady

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    nikt nie wymyslil jeszcze dobrego zabezpieczenia przeciw nieuczciwym glosujacym co ostatnio odczul Times ktorego system glosowania zostal oszukany przez spolecznosc 4chan

    konkludujac mozesz probowac sie zabezpieczyc ale nie masz zadnej gwarancji ze wygrywajacy nie zostal wsparty przez nieuczciwe praktyki

    jesli idzie o jakis komponent to na pewno jakis na extensions.joomla.org znajdziesz
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    zrob glosowanie tylko dla zalogowanych...z dlugim czasem pomiedzy oddaniem glosow..
    bedzie to jakis utrudnienie...

    inaczej nie masz zadnej wiarygodnosci ankiet internetowych... jak zrobisz blokade na ip, to beda glosowac ci przez proxy..itd

  5. #4

  6. #5

    Domyślny

    heh jolass ale co z glowy?
    jesli bede chcial (czyt. bedzie mi zalezalo) to zaloze sobie ochnascie kont pocztowych i z tych ochnastu sie zarejestruje na stronie po czym ochniascie razy zaglosuje - oszustwo czy nie oszustwo?
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  7. #6
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    "z głowy" - w znaczeniu jeden użytkownik (zalogowany) jeden głos. Oszust, nawet jeśli zażądamy odcisku palca albo próbki DNA, zawsze znajdzie sposób żeby każde zabezpieczenie obejść. Im większa nagroda - tym większa determinacja .

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny więc trzeba zmusić głosujących do uczciwości

    np w czasie trwania konkursu każdy użytkownik oddający głos ma szansę na nagrodę przemyślmy to jeszcze raz Gdyby np chcieć zrobić konkurs za najciekawszy artykuł w ciągu miesiąca i za niego główna nagroda byłaby wysokości 500zł a do tego nagroda dla użytkowników biorących udział w głosowaniu np 100zł to chyba więszkośc podałaby prawdziwe dane przy rejestracji bo gdy wygra jakiś fałszerzyk to nie dostanie złotówki Poleci ktoś jakiś komponent, plugin lub coś co można fajnie wykorzystać do tego pomysłu? Chodzi mi o oceny z możliwością sprawdzania który art był najwyżej oceniany w danym miesiącu

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Gdzie ?

    Cytat Wysłane przez big_krzysiek Zobacz wiadomość
    zrob glosowanie tylko dla zalogowanych...z dlugim czasem pomiedzy oddaniem glosow..
    Podpowiedz mi proszę koloego gdzie ustawia się te parametry bo za Chiny ludowe nie mogę tego znaleźć
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Bardzo proszę o wskazówki

    Serdecznie Was proszę o pomoc jak zrobić te ustawienia IP żeby z jednogo nr można było oddawać głos raz na 24 godziny. Sprawa bardzo pilna. Ja nie proszę ja błagam o pomoc
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  11. #10
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Standardowe ocenianie wbudowane w J 1.5 polega na pozwoleniu oddania jednego głosu na jeden artykuł z jednego nr IP - dopóki ktoś z innego IP nie zagłosuje na ten artykuł. Bo w bazie zapisywany jest ostatnie IP głosującego. To wynika z mojej analizy kodu.
    Wg mnie trzeba zapisywać autorów wszystkich głosów - najlepiej id użytkownika. Nie znam gotowego rozwiązania. Dla chcącego - nic trudnego!
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •