Internet Explorer 6.0 błędnie wyświetla stronę
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Internet Explorer 6.0 błędnie wyświetla stronę

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-09-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny Internet Explorer 6.0 błędnie wyświetla stronę

    Mam pytanko dotyczące wyglądu strony: www.logsped.pl (joomla 1.5.9)
    Na przeglądarce Internet Explorer 6.0 szablon rozjeżdża mi się i środek strony umieszczany jest na samym dole witryny. Na innych przeglądarkach funkcjonuje oki. Szablon to "Versatility 4" z RocketTheme.
    Czy może ktoś orientuje się co może być powodem?
    Z góry dziękuje.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    06-03-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    208
    Punkty
    13

    Domyślny

    Powodem na pewno jest IE6 i jego "dzikość" czyli jak utrudnić życie webmasterom. Spróbuj wyeliminować sobie problem za pomocą hacka dla IE6 - w kodzie widze hack dla IE7, więc go skopiuj zamień na IE6 i wstaw ten kod css, z którym masz problem i testuj czy wszystko jest oki.

  4. #3
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    przede wszystkim sprawdź sobie dokładnie szerokości, marginesy i odstępy w każdym bloku: lewa kolumna, prawa kolumna, środek, i całość.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-09-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny :)

    Dzięki za speeda z odpowiedzią. Za chwilę sprawdzę

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    07-04-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    chyba mam podobny problem z wyświetlaniem strony w IE 8- strona www.greengrove.pl
    Gdzie może tkwić problem? (Mam joomlę 1.5.8)
    Ostanio edytowane przez Sabinka : 08-05-2009 08:52

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-03-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    WItam ja tak samo mam problem z IE mianowicie wyswietlaja sie napisy przed kazdym zdaniem a w firefoxie tego nie ma co mam zrobic jestem zielony ;/ www.balashelp1.home.pl
    w dziale Oferta usług

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-09-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny Ja znalazłem problem

    Tutaj przyznaje rację dla trzepiz, miał rację, że błąd może tkwić w ustawieniu szerokości lewego i prawego menu i marginesów. W moim wypadku to przestało mieć znaczenie ponieważ zmieniłem szablon. Ja trochę grzebałem w plikach css by dopasować do swoich potrzeb wygląd przez co rozjechał mi się szablon. Działa prawidłowo tylko pod Firefox, reszta to masakra! Poza tym znalazłem błędy w niekturych modułach (waluty), które generowały błędy na stronie. Wydaje mi się, że błędne wyświetlanie po IE to przede wszystkim zalerzy od szablonu. Jeżeli się mylę to wybaczcie, może się na ten temat wypowie ktoś z większym doświadczeniem Pozdrawiam

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-03-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    qrde no nie mam pojecia robi mi sie tak pod IE:

    <!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->
    ·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Badanie i przeglądy sprawozdań finansowych[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Audyt wykorzystania środków funduszy unijnych[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Przekształcenie sprawozdań finansowych na zasady rachunkowości oparte na MSR/MSSF[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Badanie planu przekształcenia i łączenia jednostek gospodarczych[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Ekspertyzy i opinie ekonomiczno-finansowe[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Prowadzenie ksiąg rachunkowych[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Doradztwo podatkowe[/font]
    <!--[if !supportLists]-->·<!--[endif]-->[FONT='Times New Roman','serif']Doradztwo w zakresie organizacji i informatyzacji rachunkowości[/font]

    Oczywiscie ma byc bez tego textu co jest na czarno co z tym zrobic pomozcie !!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-09-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    W twoim kodzie znalazłem dość dziwny zapis w części, w której masz te podpunkty "Oferta usług".

    <m:defjc m:val="centerGroup"><m:wrapindent m:val="1440">
    <m:intlim m:val="subSup">
    <m:narylim m:val="undOvr"> </m:narylim>


    </m:intlim>


    </m:wrapindent>

    Sprawdź jak wygląda twój kod html w artykule, który wyświetla się w tej ofercie usług. Dość dziwnie są zbudowane wypunktowania, bo mniemam, że o to chodzi. Spróbuj poprawić te punktowanie:
    • 1111111
    • 2222222
    w najprostszy sposób jaki istnieje

    <ul>
    <li>nazwa</li>
    <li>nazwa</li>
    </ul>

    może to pomoże

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To są skutki kopiowania z Worda lub podobnych edytorów do niewielkich edytorków wizualnych, jak np. TinyMCE w Joomla!. Autor na własne życzenie robi sobie bajzel, a potem narzeka, że go ma. Na pocieszenie: potrafią tak robić nawet wykształceni na uczelniach informatycy (pewno zamiast na odpowiednich ćwiczeniach, byli na piwie).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •