Migracja 1.0.11 -> najnowsza wersja (plan pracy)
Wyniki 1 do 1 z 1

Temat: Migracja 1.0.11 -> najnowsza wersja (plan pracy)

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja 1.0.11 -> najnowsza wersja (plan pracy)

    Cześć,

    Mam już dość starą wersję CMS J! (1.0.11), chciałbym zrobić małą rewolucję w serwisie - zmienić grafikę, może także delikatnie strukturę menu, no i "przy okazji"przemigrować serwis do najnowszej wersji J!

    W obecnej wersji mam zainstalowane kilka komponentów, chciałbym aby nadal były dostępne w nowej wersji, część (np. ogłoszenia użytkowników) mogą być zainstalowane na czysto, niektóre zaś (np. galeria zdjęć, katalog stron i inne) musiałyby być przeniesione razem z danymi. Obecnie używam m.in: Zoom Gallery, Sobi, Forme, Bookmarks, Classifields, Exit-poll.

    Pytania:

    - Z Zoom Gallery jestem średnio zadowolony, chętnie zmieniłbym na inny komponent do prezentacji i zarządzania galeriami zdjęć, z tym że zdjęć w bazie mam ponad 4000 i ręczne dodawanie wszystkich zdjęć do nowego komponentu nie wchodzi w rachubę raczej. Fajnie jakby dało się tak przekonstruować bazę, ale ewentualny nowy komponent "zobaczył" zdjęcia. Jeśli to jest możliwe, gotów jestem zlecić komuś taką modyfikację.

    - Dane Bookmarks, Sobi, ewentualnie także Forme należałoby zmigrować do nowego serwisu, pozostałe mogą być instalowane na czysto

    - Jaki ustalić sobie plan pracy? Wyobrażam sobie to mniej więcej tak:
    (1) instaluję gdzieś roboczo najnowszą J!,
    (2) bawię się z grafiką serwisu - własny szablon,
    (3) migruję bazy danych do nowej J!
    (4) na koniec zostawiam ewentualne drobne poprawki kosmetyczne...
    czy taki plan prac jest dobry?

    O ile z pracami graficznymi nie ma u mnie kłopotu, to samą migrację baz chętnie komuś zlecę. Jaka jest czasochłonność i orientacyjne koszty takich prac (migracja baz, ewentualne drobne poprawki w php). Są chętni którzy mogliby się tym zająć?


    Pozdr.
    Brzoza
    Ostanio edytowane przez brzoza : 10-06-2009 12:16
    Paweł Brzozowski - Brzoza

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •