Migracja z mambo na joomla 1.5
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Migracja z mambo na joomla 1.5

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja z mambo na joomla 1.5

    Jak migrować z mambo 4.5.5 PLna joomla 1.5?
    Oczywiście głownie chodzi mi o kompatybilność mysql i komponentów (głównie zoomgallery). Obawiam, się że po migracji będę miał dziesiątki poprawek, które dopiero doprowadzą stronę do podstawowego poziomu. Albo część elementów trzeba będzie stawiać od zera.
    Istnieje jakiś tutek do tego?

    pozdrawiam
    abbadona

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    z zoom juz sie pożegnaj na wstępie... ja tez miałem ten dylemat

    druga sprawa to mambo... czy jesteś ostatnim człowiekiem na świecie który to używał czy jestem zbyt zapatrzony w joomle i nie nie dowierzam ze ktoś moze jeszcze używać tego?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    z zoom juz sie pożegnaj na wstępie... ja tez miałem ten dylemat
    no zoom na 1.5 istnieje ale mało kompatybilny z poprzednimi swoimi wersjami
    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    druga sprawa to mambo... czy jesteś ostatnim człowiekiem na świecie który to używał czy jestem zbyt zapatrzony w joomle i nie nie dowierzam ze ktoś moze jeszcze używać tego?
    Ech, dzięki poczułem się jak dinozaur... Na mambo ciągnę od 4 lat. Jedną stronę od 3 lat - nie chcę się zamordować ciągłymi błędami a contentu (w tym kilkadziesiąt galerii) to się nazbierało...
    Bez bardzo pewnej ścieżki migracji nie dotknę jommli
    pozdrawiam
    abbadona

  5. #4
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    na galerie weź sobie phoca gallery fajnie chodzi i podobna wizualnie do zoom... nie obciąża tak mocno serwera...

    czas wielki na j1.5.10

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nio, ale chodzi o to jak? Żywcem bazę przenosić?
    pozdrawiam
    abbadona

  7. #6
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    ja nie wiem w 100% ale na twoim miejscu bym zmigrował do joomli 1.0.15 potem do 1.5
    nie wiem jak sprawa bedzie sie miała z baza bo po mambo nie będzie prefixu jos_ ale jakos powiem szczerze u mnie tez było mambo potem joomla i teraz 1.5 i jakos ten prefix nie przeszkadzał

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stasio Zobacz wiadomość
    na galerie weź sobie phoca gallery fajnie chodzi i podobna wizualnie do zoom... nie obciąża tak mocno serwera...

    czas wielki na j1.5.10
    Niestety zoomgallery jest nie do ugryzienia na 1.5
    Przenoszę sobie ręcznie wszystko na Phoca. Szczerze mówiąc gdyby nie możliwości Phoca to już kilka razy nachodziło mnie na powrót na zoomgallery i niższą joomlę albo mambo bo upierdliwe to jest.
    A ponadto, nie da się ukryć, że joomla 1.5 ma swój potencjał, no no! Nie powiem!
    pozdrawiam
    abbadona

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez abbadona Zobacz wiadomość
    Przenoszę sobie ręcznie wszystko na Phoca. Szczerze mówiąc gdyby nie możliwości....
    Ręcznie tzn. jak? Po kolei Dodajesz w panelu J! każdą galerię, każde zdjęcie, każdy opis? A ile tego Masz?

    Pytam, bo czeka mnie identyczny problem: mam wersję 1.0.11 na której mam Zoom Gallery a w nim jakieś 160 galerii i jakieś 4000 zdjęć (opisanych). Chciałbym to wszystko przerzucić do J! 1.5, najchętniej też zmienić zoomgallery, zresztą z tego co czytam Zoom w wersji 1.5 nie działa...

    Ręczna klepanina zajmie mi chyba ze 100 lat... ;(

    Pozdr.
    Paweł Brzozowski - Brzoza

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Porównać budowę tabel bazy danych i wypracować sposób na ich przeniesienie. Trochę pracy wymaga, ale nie jest aż tak trudne.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez brzoza Zobacz wiadomość
    Ręcznie tzn. jak? Po kolei Dodajesz w panelu J! każdą galerię, każde zdjęcie, każdy opis? A ile tego Masz?

    Pytam, bo czeka mnie identyczny problem: mam wersję 1.0.11 na której mam Zoom Gallery a w nim jakieś 160 galerii i jakieś 4000 zdjęć (opisanych). Chciałbym to wszystko przerzucić do J! 1.5, najchętniej też zmienić zoomgallery, zresztą z tego co czytam Zoom w wersji 1.5 nie działa...

    Ręczna klepanina zajmie mi chyba ze 100 lat... ;(

    Pozdr.
    Ręcznie, ale nie jest to takie straszne jak wyglądało, to na samym początku. Za zabawę z tabelami w bazie się nie zabierałem, bo za cienki jestem w te klocki a z rozwalona bazą... to strach się bać .
    Opisze swoją "procedurę":
    1. ściągnąłem z ftp folder ze zdjęciami
    2. osunąłem z nich wszystkie pliki, które dodatkowo tworzyło ZG
    3. ponieważ mój serwer nie przepadał za windosowskimi nazwami plików i folderów więc miałem nazwy folderów w stylu "impreza_wakacje_2009" - pozamieniałem te nazwy folderów na "Impreza w wakacje 2009"
    4. jak folder nie za bardzo był do pełnego zidentyfikowania, to ściągnąłem z bazy rekordy zoomgallery i stamtąd wyciągnąłem nazwy, jakie były prezentowane na stronie dla użytkowników
    5. po zamianie (nazw zdjęć nie zmieniam, tylko ukrywam ) wrzuciłem na powrót na serwer do folderu Phoca
    6. w panelu Phoca wchodzę w zdjęcia i daję opcję "dodawanie wielu elementów" w efekcie wyświetla mi się pełna lista folderów z odpowiednimi nazwami, które Phoca automatycznie przyjmuje jako swoje i jako nazwę galerii
    7. dalej robota jest już tylko mechaniczna - wskazuje folder, kategorie, podkategorię i po stworzeniu miniaturek galeria działa

    Mam nadzieję, że jasno to opisałem.

    Oczywiście nie jest to "czysta" metoda, ale maksymalnie sprowadzona do "klikania" a nie budowania galerii od nowa. Zwiastun zapewne zrywa boki jak to czyta, ale może za kilka lat zrobię to wg. jego propozycji
    pozdrawiam
    abbadona

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •