Dziwny bląd dlaczego?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dziwny bląd dlaczego?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    17-05-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    172
    Punkty
    11

    Domyślny Dziwny bląd dlaczego?

    Error: PHP running on your server does not support the GD image library, check with your webhost if ImageMagick is installed
    Error: PHP running on your server does not support GD version 2.x, please switch to GD version 1.x on the config page

    Witam, tak wiec taki bład pokazuje mi sie gdy wejde z komonent, i nie wiem co mam z tym zrobic, z tego co mam sie orientuje to brakuje mu czegos badz jest cos zle skonfigurowane, prosze o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    ja też nie wiem, bądź tak uprzejmy z jakim komponentem to się dzieje, jaki masz serwer itd. zapewne chcesz instalować galerię?
    pozdr.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    17-05-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    172
    Punkty
    11

    Domyślny

    Tak chce stworzyć galerie bardzo obszerną, z doza ilością zdjęć i kategorii, chciałem załadować PonyGallery 1.12 PL lecz mi się nie udało napisałem już psota na ten temat jaki błąd mi się pojawia. Wiec postanowiłem załadować komponent ZoomGalery w wersji 2.5.1 RC1 PL. Wszystko robię lokalnie, mam załadowane serwer Apache wersja 2.0.58 PHP wersja 5.1.4 oraz MySQL 5.0.22. Z tego co wyczytałem to trzeba załadować biblioteki GD dla PHP ale nie wiem jak.


  5. #4
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    pogadaj z administratorem serwera na temat GD2, powiedz mu do czego Ci to potrzebne niech Ci udostępni, możesz mieć kłopoty z powodu PHP5, jeśli będą wspomnij mu o przejściu na PHP4. Jeśli robisz to lokalnie to popróbuj z krasnalem.
    pozdr.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    17-05-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    172
    Punkty
    11

    Domyślny

    pogadaj z administratorem serwera na temat GD2
    ja nim jestem, ja wszytsko ustawilem, i mam all na swoim kompie zaladowane i teraz mnie przystawilo jesli trzbea bedzie zmienic na PHP4 to to zrobie, w ostatecznosci, na PHP 5 sie nie da, prosze o pomoc jak mam to zrobic

  7. #6
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    na takie początki najlepszy jest krasnal, po instalacji gotowy do użycia od zaraz. W taki sposób to co chwila bedziesz się pytał o każdą rzecz. Uzyj szukajki, googli a dowiesz się o konfiguracji tego serwera, problem jest poularny i wielokrotnie już omawiany.
    pozdr.

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    serwer pomocy, ONZ czyli FAQ -> srodowisko

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    17-05-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    172
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wielkie Dzieki za pomoc.

  10. #9
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    musisz zainstalowac paczke ..

    php-gd ..


    ja mam system PLD ,, (Linux) i dla mnie jest to paczka php-gd-5.1.4-5.athlon.rpm


    musisz poszukac sobie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •