Brak polskich znaków na stronie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Brak polskich znaków na stronie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-04-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny Brak polskich znaków na stronie

    Pewnie zaraz dostanę bęcki od kogoś ale już nie mogę to co znalazłem na forum stosowałem i ... ech włosy rwę.
    Mam problem z polską trzcionką na serwisach roboczych o adresie:
    www.fundacja-polonia.yoyo.pl
    www.wtz-tecza.yoyo.pl
    Wszystko co można przeedytowałem na ISO-8859-2 Central Europe ech i widać właśnie moje załamanie.
    Czy ktoś ma propozycje bo ja już padam - brak mi sil do tych templat - może ktoś ma propozycje czym je ewentualnie jaki plik jeszcze sprawdzić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Zwykle bez sensu jest wykorzystywanie na nową witrynę Joomla 1.0. Masz jakieś szczególne powody?
    2. Nie rwij włosów, tylko napisz, co zrobiłeś
    3. Prawdopodobnie Twoja baza danych jest w utf i witryna powinna być w utf
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-04-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Zwykle bez sensu jest wykorzystywanie na nową witrynę Joomla 1.0. Masz jakieś szczególne powody?
    Widzisz, używalem różnych wersji Joomli aczkolwiek tą oferuje z automatu Hostingodawca i się połasiłem i tyle aby już ftp-em nie robić przeżutek wersji a Proponujesz jakieś logiczniejsze rozwiązanie?
    2. Nie rwij włosów, tylko napisz, co zrobiłeś
    Co zrobiłem hmmm... Zrobiłem tak - wedytowałem index'y w głównym katalogu joomli jak i zarowno w odpowiednim katalogu dotyczącym templatek - tej konkretnej templaty. Dobrałem się także z zdesperowania również do css poprostu dział templatki w wszystkich indexach ma naniesione kodowanie iso 8859-2 central europe a jednak zawartość tekstu lub tytuły się wysypują jak zapewne widziałeś na serwisach...
    3. Prawdopodobnie Twoja baza danych jest w utf i witryna powinna być w utf
    A tu oblukam sprawę ale raczej nie ... Przy iinych templatkach było ok...

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    niedawno przenosiłem komuś stronę z AZ.pl gdzie teoretycznie wszytko powinno działać po przeniesieniu (kodowanie latin2) - niestety nic bardziej mylnego. Oczywiście miałem problem ze znakami PL ..

    w dużej mierze pomogło mi to : http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16481

    a w szczególności wymuszenie połączenia latin2 :
    w pliku /include/database.php

    Kod PHP:
    @mysql_query("SET NAMES 'latin2'"$this->_resource); 



    Powodzenia

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2009
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Odświerzę temat...Chcę zwrócić uwagę że jeśli używamy fantastico installer w jakiejś niepolskiej wersji to możemy się nabić na w butelke...Bazy danych zostaną zainstalowane w złym kodowaniu...Dodam że może to być wina serwera lub połączenia pomiędzy nim skryptem i tak jak wyżej zalecam zamianę w pliku na latin...chociaż bardziej na ISO-8859-2. Zalecam jednak od nowa instalować Joomle + tworzyć bazy danych.
    Pozdrawiam
    DragonWorld

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •