problem z logowaniem usera
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: problem z logowaniem usera

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny problem z logowaniem usera

    Witam, od razu chcę zaznaczyć że naprawdę szukałem i nieznalazłem działającego rozwiązania do mojego przypadku. Mam problem z logowaniem się jako normalny użytkownik, rejestruje się, odbieram maila i po wpisaniu loginu i hasła w sumie nic się nie dzieje (odświeżenie strony). Na jakimś forum przeczytałem że może być ustawiona za krótka sesja, ja mam 900s więc raczej ok. Ewentualnie nie wiem czy może mieć znaczenie to że Katalog sesji /var/www/tmp/ jest niezapisywalny, jeżeli ma to znaczenie i jest przyczyną mojego problemu proszę o wskazówkę jakiemu plikowi muszę przez comandera nadać uprawnienia (np 777?). Jeżeli jednak to nie to, to czy ktoś ma inny pomysł na co choruje moja strona?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Regulamin:
    5. Link ...o ile to możliwe, podać link do strony z problemem.
    6. Konfiguracja serwisu ...która wersja Joomla lub dodatku, skąd pobrane, jakie modyfikacje.
    7. Konfiguracja serwera ...wersja PHP i SQL, podstawowe ustawienia - wyszczególnione w menu System-Informacje o systemie...
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    sam stwierdzasz, że Katalog sesji /var/www/tmp/ jest niezapisywalny więc uczyń go zapisywalnym i sprawdź.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    rajfur; Ale nie byłem pewien czy to ma wogóle jakieś znaczenie, pozatym nie wiem o jakiej nazwie pliku szukać w comanderze?

    nikszal; Przepraszam i już się poprawiam.
    http://www.2zlote.yoyo.pl/
    Większych modyfikacji nie było, logowanie po prostu było już wbudowane w podstawową wersje, która została zainstalowana razem z założeniem konta z yoyo.pl
    Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ]
    PHP działa na: Linux v2.yoyo.pl 2.6.18-6-amd64 #1 SMP Fri Jun 6 05:24:08 UTC 2008 x86_64
    Wersja MySQL: 5.0.67-1yoyo0-log
    Wersja PHP: 4.4.4-8+etch4yoyo1
    Mam nadzieje że to wystarczy.
    Dziękuje za zainteresowanie.

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    @mat008, szukasz sobie na siłę kłopotów. Maje rady są takie:
    1. Zainstaluj najnowszą wersję Joomla 1.5.10. Wersja 1.0.xx nie jest już rozwijana.
    2. Zmień hosting.
    Do pkt. 2 możesz się nie stosować, o ile udowodnisz mi, że posiadacze kont na YOYO nie mają problemów. Poszperaj na tym forum, a na pewno zmienisz zdanie. Raczej skorzystaj z płatnego, ale taniego hostingu na netmark.pl niż bezpłatnego, przynoszącego ciągłe problemy hostingu na yoyo.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o yoyo to rzeczywiście występują na nim pewne problemy (ale myślę że nie w tym rzecz), na razie się tylko uczę więc szkoda płacić za hosting, a co do wersji to nie zmienię bo 1.5 chyba nie ma polskiej wersji ;/
    Jeżeli to wszystko to szkoda, ale i tak bardzo dziękuje za chęć pomocy.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    Nikszal dobrze Ci radzi. To jest niepoważny hosting który na wstępie lekceważy Cię dając przestarzałą wersję Joomla do instalacji ( jak zrozumiałem skorzystałeś z ich wersji).

    No tak, jak przeczytałem, że najnowsza wersja joomla nie ma polonizacji to moje mniemanie o Tobie spadło. Najpierw poczytaj przejrzyj portal na którym jest to forum. Potem zawracaj tu głowę. Na nauki to zainstaluj sobie na swoim kompie lokalny serwer xampp. Tylko nie pytaj co to bo google pełne są informacji na ten temat. Na www.joomla.pl też możesz wiele się o tym dowiedzieć
    Ostanio edytowane przez rajfur : 11-05-2009 22:26

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Szukaj, a znajdziesz:
    -pakiet instalacyjny Joomla 1.5.10
    -język polski
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Joomla 1.5.9 i 1.5.10 ma polską wersję może nie przetłumaczoną do ostatniego słowa ale ma. Jak się chcesz uczyć to ok darmowy serwer jest ok lub lokalnie. Ale lepiej się uczyć na 1.5.x bo ta linia joomli jest rozwijana (jak papier w toalecie ) A założę się że za 6-8 miesięcy bedziesz pisał że jest fajny komponent ale nie chodzi na mojej joomli bo on już jest napisany tylko pod 1,5.
    Pozdrawia
    Michal
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    No więc dobrze, już trochę poznałem menu joomli więc myślę że mogę się przerzucić na nowszą angielską wersje i mam nadzieje że mój problem się nie powtórzy, a jeżeli tak to pomyśle również o innym hostingu i wtedy wszystko musi ładnie śmigać ;] Myślę że w jakiś sposób problem został rozwiązany więc temat można uznać za zamknięty. Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •