Jak połączyć galerię z artykułem ?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak połączyć galerię z artykułem ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Jak połączyć galerię z artykułem ?

    Witam,

    Mam następujący problem:

    Chcę aby na stronie "widoku kategorii" gdzie pokazane są miniaturki obrazków, była możliwość umieszczenia również "artykułu".
    Coś w rodzaju jak np: http://www.ilko.pl/stylowe.html ,gdzie ponad galerią jest jakiś tekst...
    Chciałbym zrobić tak, aby po zalogowaniu się na stronie, była możliwość edycji zarówno artykułu znajdującego się ponad galerią jak i samej galerii.

    Proszę o poradę jak uzyskać efekt który opisałem powyżej, lub jeśli jest to niemożliwe w "PonyGallery" to proszę o propozycje innych komponentów które by to umożliwiły.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. na stronie ktora pokazales to zadna galeria wg mnie, a po prostu miniaturki, ktore po kliknieciu sie powiekszaja w podly sposob
    2. mozesz dodac to samo u siebie w artykule - to nie problem
    3. mozesz sprobowac wspomiany tekt dodac jako opis kategorii fotek w galerii
    4. mozesz sprobowac znalezc modul / bota, ktory wstawia miniaturki galerii w tresc artykulu
    5. mozesz uzyc jakiegos innego bota do wygenerowania podobnego efektu

    brac - wybierac, co Ci latwiej i wygodniej

  4. #3
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Rozwiązaniem Twojego problemu jest naprawdę kilka lub nawet kilkanaście. Zapraszam Cie na stonkę www.zakliczyninfo.pl. Do działu galerie i np wystawy tam masz tekst + zdjęcia. Efekt ten jest uzyskany za sprawą zwykłego artykułu + simply image gallery jak utworzyć efekt doczytasz w dokumentacji. Ale modułów do umieszczania galeri jest kilka. Możesz za pomocą modułu joomslide. Tylko tutaj wstawiasz zdjęcia do artykułu. Do zaobaczenia na stronie startowej strony. Wstawiaz kilka zdjęć pozycjonując sobie je w artykule jak Ci pasuje a joomslide po kliknięciu powiększy zdjęcie zaciemni bądz nie tło i masz nawigacje + slajdshow. Możesz to zrobić za pomoco joomgallery ale tu już jest troche zabawy. Muszisz utworzyć kategorie wstawić zdjęcia + opis w kategorii z miniaturkami i potem zalinkowić nie do galerii prze komponent tylko już do samej kategorii. Zakręcone ale da się zrobić.
    Pozdrawia
    Michał

    Edit: Widzę że jak ja się pociłem to Dylek Ci opisał to krócej i ładniej
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, muszę dopisać jeszcze szczegół, o którym niestety nie wspomniałem narażając was na zbędny wysiłek poprzez zbytnie uogólnienie przeze mnie tematu. Przepraszam za to niedopatrzenie.

    A więc dokładniej, chodzi mi o zrobienie galerii gdzie zdjęcia będą mogły być oceniane i komentowane. Zrobiłem taką galerię tylko brakuje mi tego jednego elementu, czyli możliwości umieszczenia i edycji tekstu ponad miniaturkami przez zalogowanego na stronie.
    Wspomnę jeszcze że stronka jest przeznaczona dla innej osoby, więc CMS musi być w pełni sprawny, czyli np. odpada umieszczanie zdjęć w artykule.

    Na rozwiązanie problemu nie skutkuje wprowadzenie opisu kategorii w panelu administracyjnym gdyż, użytkownik logujący się ze strony, nie posiada możliwości edycji tego tekstu.
    Nie udała się również próba załadowania ponad galerią utworzonego modułu z tekstem, gdyż j.w. nie ma możliwości jego edycji.


    Jeszcze raz proszę o pomoc, pozdr.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gawluk Zobacz wiadomość
    czyli np. odpada umieszczanie zdjęć w artykule.
    Chyba, babo miałaś placek albo kiełbie.
    Czy widziałeś może tytuł, pod jakim umieściłeś swój problem?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    To faktycznie trochę zmienia postać rzeczy. Potestuj z joomgallery tam zrobisz wszystko co chcesz ocenianie komentowanie i opis z miniaturkami. Da się bo sam tak zrobiłem ale potem się z tego wycofałem.
    Pozdrawia
    Michał
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Michał skorzystam tak jak piszesz z joomgallery.

    Natomiast co do tytułu to faktycznie może być mylący, ale wg. mnie umieszczanie zdjęć w artykule to nie to samo co połączenie galerii z artykułem.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •