jak się pozbyć 2px domyślnego marginesu wokół elementu img?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: jak się pozbyć 2px domyślnego marginesu wokół elementu img?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny jak się pozbyć 2px domyślnego marginesu wokół elementu img?

    Witam Forumowiczów!

    Otóż jeśli chodzi o J! przyznam, że jestem świeżak, ale jako narzędzie do tworzenia witryn jest to absolutna rewelacja.

    A teraz do rzeczy. Zmieniam szablon rhuk_milky i idzie całkiem nieźle, ale mam problem z wypełnieniem wokół zdjęcia w artykule. Przeszukałem cały css (template.css, blue.css, itd.) tego szablonu i nic nie mogłem wykombinować. Mam nadzieję, że na załączonym obrazku widać to (+/-) dobrze: J! dodaje wypełnienie wokół obrazka (ok. 2px), a ja chciałbym żeby było równe z ramką tego elementu O Firmie. Zmniejszenie zdjęcia nie pomaga, dalej jest kilka piksli wolnego miejsca. Wszystkie znaczniki padding, margin, border ustawiłem na 0 w elementach img i p (czyli nadrzędnym wobec obrazka w artykule), width mam stałe (450px), ale wygląda jakby contentpaneopen miał jakieś ukryte wypełnienie tylko dla elementu img (gdy usuwam zdjęcie, problem znika). Może ktoś spotkał się z czymś takim? Jeśli nie, mogę podesłać jakieś dodatkowe info, bo póki co strony nie umieściłem jeszcze na serwerze. Pozdrawiam,

    j. pawłowski
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, nieaktualne! zapomniałem, że większość tego kodu opiera się na tabelach. linijka table { border-collapse: collapse; } i wyzerowanie marginesów, dopełnienia i ramek dla wierszy i kolumn w templatce pomogły. pozdrawiam,

    j. pawłowski
    Ostanio edytowane przez pawlowski : 17-05-2009 22:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •