Problem z wyświetlaniem artykułów w kategorii
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Problem z wyświetlaniem artykułów w kategorii

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z wyświetlaniem artykułów w kategorii

    Witam, mam problem z opcją artykuły w kategorii - przegląd. Nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam ten. Mam nadzieję, że w dobrym miejscu.

    Mam Joomla 1.5.9. Utworzyłem sekcję, w niej dwie kategorie, napisałem artykuły, które przypisałem do tych kategorii. Utworzyłem nową pozycję w menu, "Przegląd - artykuły w kategorii" i pojawił się problem. Nie jestem w stanie zmienić sposobu wyświetlania artykułów. Czegokolwiek bym nie zmienił (ilości pozycji nad kolumnami, ilości kolumn, ilości pozycji w kolumnach, ilości odnośników), strona zawsze wygląda tak samo:

    erynie.pl/index.php/component/content/category/...

    Tak, jakby jakieś ustawienie globalne defaultowo przywracało jakąś standardową wartość. Problem w tym, że nie mogę znaleźć ani w ustawieniach globalnych, ani w ustawieniach sekcji czy kategorii czegokolwiek, co odnosiłoby się do ilości kolumn.

    Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem i wie, jak go rozwiązać? Czy ktoś jest w stanie pomóc?

    Pozdrawiam,
    Woland

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie masz tego przypadkiem w dwóch różnych miejscach z dwoma różnymi określeniami parametrów?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Owszem, mam to w dwóch miejscach, ale tylko tymczasowo (testowałem wszystkie możliwości w celu wychwycenia przyczyny błędu). Nie powinno to jednak mieć wpływu, bo niby dlaczego? Jeśli tworzę pozycję menu, to w jej ustawieniach chcę mieć przegląd kategorii ustawiony tak, jak mi się podoba, niezależnie od tego, czy w innej pozycji mam tę samą kategorię wyświetlaną inaczej. Nie chce mi się wierzyć, że to może być w jakikolwiek sposób połączone. W dodatku problem występował jeszcze przed ustawieniem testowej pozycji menu z innymi ustawieniami.

    Nadal proszę o pomoc

    Pozdrawiam,
    Woland

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, tez nie wiem dlaczego, ale ma wpływ. Ustal wszędzie tak samo.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Usunąłem wszystkie pozycje menu, które miały cokolwiek wspólnego z sekcją i kategorią, które chcę wyświetlić. Opróżniłem kosz. Zrobiłem nową pozycję menu, w której od razu ustawiłem, żeby była jedna kolumna, zero pozycji nad kolumnami i cztery pozycje w kolumnie. Wynik:

    http://erynie.pl/index.php/component.../1?layout=blog

    Słowem - nic to nie dało. Jakieś pomysły?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może masz taki szablon? Sprawdź czy przypadkiem nie masz nadpisujacych oryginalne pliki Joomla plików w szablonie (twoj_szablon/html/content)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

    Domyślny

    Witam
    Chciałbym przyłączyć się do wątku - czy jest jakieś wytłumaczenie - rozwiązanie tego problemu.

    Pytam, ponieważ pojawił się u mnie podobny problem. Tzn miałem ustawione w menu "Przegląd - Artykuły w sekcji" w ten sposób, że pokazywany był układ trzech kolumn a w każdej kilka zajawka artykułu w postaci ikonka plus krótki tekst. Dwa dni temu - bez wyraźnej przyczynny - ustawił się domyślny układ wyświetlania sekcji. Próbowałem to poprawić w administratorze, ale system nie reaguj. Tzn pozwala zmienić układ menu, ale nie pokazuje tego na froncie serwisu. Nadal jest wyświetlane standardowe ustawienie.

    Dodam, że wczoraj zaktualizowałem joomle, licząc że może to coś da, jednak problem nadal występuje.

    co można jeszcze w tej sprawie zrobić?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mi niestety nie udało się tego naprawić i nikt z bardziej doświadczonych znajomych nie jest w stanie mi pomóc, al wygląda to niestety strasznie

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A czy zrobiłeś, to o czym pisał Zwiastun w 3 poście? I czy masz możliwość zapisania zmiany, a tylko wygląd Ci się nie zmienia, czy również nie masz możliwości zapisania zmian?
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10

    Domyślny

    A czy zrobiłeś, to o czym pisał Zwiastun w 3 poście?
    W moim przypadku nie mam katalogu twoj_szablon/html/content, jedyny plik html to index.htm. Nie widzę żądnych plików, które mogły by nadpisywać pliki joomli

    I czy masz możliwość zapisania zmiany, a tylko wygląd Ci się nie zmienia, czy również nie masz możliwości zapisania zmian?
    Mam możliwość zapisania zmiany. Próbowałem różnych ustawień menu - efekt jest za każdym razem taki sam - tzn na froncie bez zmian.

    @Woland
    mnie też to razi po oczach, tym bardziej, że wcześniej było ok

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •