FireBoard i zmiana na kunena [proszę o pomoc]
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: FireBoard i zmiana na kunena [proszę o pomoc]

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    256
    Punkty
    10

    Domyślny FireBoard i zmiana na kunena [proszę o pomoc]

    Mam forum na fireboard, jednak dowiedziałem, się, ze na joomli 1.5 będą błędy i lepiej zainstalować kunena.

    Czy można jakoś przerzucić posty użytkowników z fireboard na kunena?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    zrób kopię fireboard. Zainstaluj kunena. Powinno zainstalować się i samoistnie zrobić upgrade z fireboard. Zwróć uwagę które forum kunena instalujesz.
    cytuję:
    UWAGA: kodowanie UTF-8 i wymagania: dla Kunena 1.0.9: PHP >= 4.3.0 i mySQL >= 5.0.0 i Kunena 1.5 - PHP >= 5.0.0 i mySQL >= 5.0.0
    Kunena Forum 1.0.9 Stable PL (dla Joomli 1.0.x, pracuje w Legacy 1.5.x)
    Kunena Forum 1.5.0 Alpha PL (dla Joomli 1.5.x w trybie Native)
    pozdrawiam

  4. #3

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    256
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak zrobić kopię fireboard?
    Czy wiadomo, kiedy wyjdzie stabilna wersja 1.5.1?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    23-04-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    147
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ponoc wersja stabilna - RC ma wyjsc kiedy wszystko przetlumacza czyli za jakies "kilka tygodni". Pracuje nad nia ponoc zespol odpowierdzialny za rdzen joomla 1.5 i ma byc zgodna z nowosciami w 1.6

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    jak zrobić kopię?. Tak jak innych komponentów.Poczytaj podstawy o joomla. Szukaj odnośników w stopce Zwiastuna. Musisz sam zdobyć przynajmniej te podstawy bo będziesz o byle .. co pytał się na forum. Nie leń się

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    23-04-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    147
    Punkty
    10

    Domyślny

    musisz skopiowac baze danych (phpmyadmin - albo joomlapack) odinstalowac forum, zainstalowac nowsza wersje. Jak by cos bylo nie tak to masz kopie bazy danych. www.kunena.com tam jest forum poczytaj, popytaj.

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Możesz pozostawić komponent starego forum - fireboard i dodatkowo zainstalować forum kunena. Oba komponenty korzystają z tych samych tabel bazy danych. Wystarczy, że utworzysz nową pozycje w menu dla kuneny a odpublikujesz tą, co była dla fireboarda. To tak na wszelki wypadek dla porównania za i przeciw obu komponentów, gdybyś nie chciał kontynuacji kuneny. Jestem jednak przekonany, że po wstepnym poznaniu nowych opcji zdecydowanie spodoba Ci się to, co oferuje kunena, szczególnie w szablonie default_ex. Choćby takie drobiazgi jak mozliwość podglądu treści postów, umożliwienie bez dodatkowych botów wyświetlania filmów z YT i wiele innych udogodnień.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    23-04-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    147
    Punkty
    10

    Domyślny

    To znaczy, ze chyba wprowadzilem Cie w blad nigraS bo mozesz zainstalowac kunene na fireboard ? Czyli tylko tworzysz w menu pozycje ale juz dzieki kunenie. Alex51 sprostuje
    Ostanio edytowane przez bartspam : 16-05-2009 03:49

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bartspam Zobacz wiadomość
    To znaczy, ze chyba wprowadzilem Cie w blad nigraS bo mozesz zainstalowac kunene na fireboard ? Czyli tylko tworzysz w menu pozycje ale juz dzieki kunenie. Alex51 sprostuje
    Wywołany do tablicy czuję się w obowiązku stwierdzenia, że podany przez bartspama sposób aktualizacji jest jak najbardziej prawidłowy, wręcz podręcznikowy. Moja uwaga tyczyła jedynie możliwości współdzielenia obu komponentów, celem porównania ich możliwości. Jest jeszcze pewien drobny aspekt tego porównania, którego sam doświadczyłem na swojej stronie, której użytkownicy byli przyzwyczajeni do wyglądu szablonu z fireboarda. Porównując szablony starego i nowego (szablon default_ex) forum mogłem odpowiednio zmienić wyglad tego ostatniego, zachowując jego nową funkcjonalność. Jest faktem, że szablon default_ex niektórych nieco razi swoim układem i zróżnicowaną wielkością fontów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •