Joomla! vs. Drupal - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: Joomla! vs. Drupal

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    Drupal jest dobrym wyjściem dla programistów, którzy w przeciwieństwie np. do licencji Joomli jak coś zrobią to mogą zamknąć kod i już go za free nie udostępniać. Ponadto ma dość dobrze przemyślaną strukturę, która pozornie wydaje się 'sztywna' ale dobry programista zrobi z tym cuda (patrz np. stronka MTV). Jest wydajny, nie tak przeładowany jak Joomla, która jest bardziej przeznaczona dla laików aby łatwo i szybko sobie z najważniejszymi rzeczami mogli poradzić. Myślę, że jest to kwestią gustu i zaawansowania danego developera co w danym momencie wybierze. Ja póki co promuję Joomlę z prostego powodu: pozwala mi szybko wdrażać strony i sklepy, łatwo robi się skórki i administruje po wdrożeniu i mi i samodzielnie moim klientom. Gdybym jednak miał coś zrobić za grube USD albo nawet PLN za kilka tyś. to bym rozważył drupala ew. inny stricte php framework.
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Joomla nie jest przeładowana, pozwala na ingerencje w kodzie w bardzo dużym stopniu, możliwość tworzenia własnych rozszerzeń (komponentów, modułów, dodatków, szablonów narzędzi) ingerujących w wszystkie możliwe kierunki działania Joomla. Na Drupalu robiłbym blogi, stronki o jakiejś osobie ale nic więcej, do czegoś bardziej zaawansowanego użyłbym Joomla, a duży projekt napisałbym od podstaw i nie koniecznie w php.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    31-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeszcze jeden, bardzo dobry artykuł porównujący Joomla! i Drupal. http://owenmcnamara.com/2009/08/08/c...al-and-joomla/

  5. #24
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Szkoda, że możliwość głosowania w tej ankiecie nie była dana społecznościom z różnych krajów.

    EDIT:

    Ciekawe porównanie:
    http://www.compassdesigns.net/joomla...-and-Wordpress

    Ciekawy jestem jakby wyglądało porównanie Joomla z TYPOlight, Plone, Lenya, Liferay, SilverStrip.
    Ostanio edytowane przez moje : 23-01-2010 21:16
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    31-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kolejne porównanie Drupal'a z Joomla. Tym razem pod kątem budowy wewnętrznej (ilość wywołań funkcji, objętość kodu, linie kodu, ilość komentarzy, ilość różnych rodzajów plików). Od strony nr 7 do strony nr 11 w dokumencie PDF http://www.puregin.org/sites/default...Stats_v2_0.pdf

  7. #26
    Debiutant
    Dołączył
    31-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Porównanie modelu bizesowego Joomla i Drupala przez twórcę Drupal'a - Dries Buytaert'a http://buytaert.net/joomla-vs-drupal...cial-ecosystem

  8. #27
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2008
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    @kndr - #20 ladnie pojechales

    Poniewaz przeszedlem z joomla na drupal powiem tak, w joomli duzo rzeczy mozna zrobic latwo i szybko, jednak czasami to nie wystarcza, potrzebne jest zbudowanie czegos od podstaw i wtedy lepszy jest drupal, ktory to umozliwia ale trzeba sie na tym znac - nie jest to proste.

    Ja patrze na to tak: proste stronki typu blog pani zosi lub firmowa stronka z kontaktem i mapka dojazdu + logo - joomla badz wp. Cos zlozonego, wiekszy serwis - drupal.

    Kazdy z tych cms ma swoje plusy i minusy. Normalni ludzie nie obrazaja sie jeden na drugiego tylko odpowiednio uzywaja tych cms w zaleznosci od projektow.

    Joomla jest bardzo fajna na start, polecam i pozdrawiam spolecznosc joomlowiczow.

  9. #28
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @kerios83
    Ja w Twojej wypowiedzi zamieniłbym miejscami Joomla z Drupalem.
    Czemu uważasz, że w Joomla nie da się zrobić czegoś od podstaw?
    Webdeveloper do usług ;)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •