EasyBook i EasyCaptcha
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: EasyBook i EasyCaptcha

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny EasyBook i EasyCaptcha

    Witam,
    na swojej witrynie używam EasyBook 2.0.0rc4 orazEasyCaptcha 2.0rc2.
    Niestety nie chcą one ze sobą współpracować (w opcjach EasyBook włączyłem używanie EasyCaptcha, ale w formularzu wysyłania wpisu do księgi, nie pojawia się żaden kod weryfikacyjny captcha).
    Domyślam się że może być to przyczyna różnic w wersjach (rc4 vs rc2), ale może ktoś już poradził sobie z tym problemem, bo są to chyba dosyć popularne komponenty.
    Dodam że stronka stoi na Joomla! 1.5.9.
    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    27-09-2006
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy to się jeszcze przyda ale zobacz działanie mojej ksiązki - Easy Book i ewentualnie pobierz sobie elementy. www.sp8bwr.com
    Dziadek Andrzej - jeszcze bez sklerozy

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Trudno powiedzieć co robisz nie tak. Właśnie testowo zainstalowałem EasyBook i EasyCaptcha w wersjach jak u Ciebie i działa. Jedyne zabiegi konfiguracyjne polegały na włączeniu w parametrach komponentu EasyBook "captcha-image" oraz ustawieniu "Group for adding an entry" na evrybody (wszyscy). No i działa. Może spróbuj wyczyścić cache przeglądarki lub odświeżyć stronę poprzez naciśnięcie Ctrl+F5.
    Cytat Wysłane przez skejven Zobacz wiadomość
    (...)Domyślam się że może być to przyczyna różnic w wersjach (rc4 vs rc2), ale może ktoś już poradził sobie z tym problemem, (...)
    Źle się domyślasz. RC (Release Candidate) oznacza wersję z bardzo małą ilością błędów i usterek, które pozostały do dopracowania. Przecież są to dwa różne komponenty i nijak się ma RC jednego z drugim.

    >> Lektura uzupełniająca <<

  5. #4
    Bywalec sunpietro awatar
    Dołączył
    03-03-2008
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    379
    Punkty
    15

    Domyślny

    witam,
    mam problem z easybook i easycaptcha, mianowicie niby opcja powiązania easybook z easycaptcha jest aktywowana, ale captcha nie pojawia się na stronie dodania wpisu przez co jestem zalewany falą spamu. Na dodatek easybook ignoruje blokadę publikacji wpisów bez zatwierdzenia przez admina.
    Miał ktoś podobny problem??


    • blog.piotrnalepa.pl - Blog webmasterski | Artykuły o jQuery, CSS i PHP
    • www.piotrnalepa.pl - Projektowanie stron WWW | Wdrażanie rozwiązań e-commerce
    • www.nalepa.com.pl - Sprzedaż podkładów kolejowych i części do wagonów


  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-09-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    W parametrach komponentu z poziomu menu (main, top, czy jekie tam masz menu) musisz to ustawić nie wiedzieć czemu z poziomu preferencji nie zawsze działa
    pozdrawiam milanm

  7. #6
    Bywalec sunpietro awatar
    Dołączył
    03-03-2008
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    379
    Punkty
    15

    Domyślny

    problem polega na tym, że miałem w obydwu miejscach ustawione
    ale i tak zmieniłem tego easybooka na phocaguestbook, ktory okazał się zdecydowanie przyjaźniejszym w obsłudze i działa bez wyjątków


    • blog.piotrnalepa.pl - Blog webmasterski | Artykuły o jQuery, CSS i PHP
    • www.piotrnalepa.pl - Projektowanie stron WWW | Wdrażanie rozwiązań e-commerce
    • www.nalepa.com.pl - Sprzedaż podkładów kolejowych i części do wagonów


  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny Captcha w Easy Book

    Witam
    przy ustawieniu standardowym EasyCaptcha w EasyBook widać, że jest captcha, ale jest brak obrazka nie wczytuje się i nie wiem, co może być problemem, przejrzałem wszystkie (chyba) możliwości i nie udało się mi znaleść rozwiązania.

    R.
    Robert

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny Rozwiązanie

    Witam
    Znalazłem (znalazło się) rozwiązanie problemu wyświetlania się EasyCaptcha w EasyBook, zabezpieczenie chodziło mi na początku, ale tylko Secimg-Captcha (dodawanie cyferek), natomiast Dpaulus-Captcha (nie chodziło - nie wyświetlało cyferek), różnica jaka zaistniała to to, że zmienione zostały ustawienia serwera, został dodana obsługa php5 w .htaccess (AddHandler x-httpd-php5 .php). Ale to ma również ciemną stronę, niektóre moduły mogą działać niewłaściwie.
    Robert

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •