Interpreter PHP
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Interpreter PHP

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny Interpreter PHP

    Po zainstalowaniu Joomli na serwerze wystąpiły problemy z instalowaniem dodatków. Obsługa serwera daje mi odpowiedż, że domyślnym interpretatorem PHP jest php4 ale że można zmienić w htaccess. Więc oczywiście znalazłem w Google że to się dopisuje w htaccess
    Kod:
    :Location/*php
    Use php5
    Więc dopisalem to i skutek był taki, że zamiast strony jest error 500. Coś musiałem żle to wpisać jakoś. To znaczy wpisałem dokładnie jak podano, ale widocznie czegoś jeszcze nie podano i w sumie jest 500. Jak to zrobić żeby było php5 i strona ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Nie wiem gdzie to znalazłeś. Obsługa serwera chyba nie powinna mieć problemu z podaniem prawidłowego wpisu, żeby to zmienić.
    Nie jestem fachowcem w tych sprawach ale rezultaty mojego szukania były zupełnie inne np.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    w tej sprawie najlepiej skontaktować się z administratorem serwera.
    U mnie to przebiegało za pomocą takiego wpisu:

    AddHandler php5-fastcgi php
    Action php5-fastcgi /fcgi-bin5/php5
    AddHandler application/x-httpd-php5 php
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jak zmienić ustawienia PHP za pomocą .htaccess?
    Jak przełączyć się na PHP5 za pomocą .htaccess?

    A tak w ogóle, to należy w takich kwestiach zawsze porozumieć się z administratorem serwera albo doczytać w pomocy dla użytkowników. Poniższe też mogą/ale nie muszą zadziałać:
    A)
    ##### Start - Wlaczenie obslugi przez PHP5
    SetEnv PHP_VER 5
    ##### Koniec - Wlaczenie obslugi przez PHP5
    B)
    ##### Start - Wlaczenie obslugi przez PHP5
    :Location *.(php|phtml)
    Use php5
    ##### Koniec - Wlaczenie obslugi przez PHP5
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki bardzo. Tyle odpowiedzi i same mózgi Joomli.
    Na FAQ dostawcy serwera jest tak:
    Domyślnie skrypty umieszczone w plikach z roszerzeniem .php traktowane są jako skrypty napisane w PHP4. Aby skrypt wykonywany był przez interpreter PHP5 wystarczy umieścić w koncie plik .htaccess z poniższą dyrektywą:

    <Files *.php>
    ForceType application/x-httpd-php5
    </Files>


    Jeśli PHP5 ma być stosowany także dla innych popularnych rozszerzeń skryptów należy dodać ich rozszerzenia w następujący sposób:

    AddHandler application/x-httpd-php5 .php .phtml .inc
    Ale problem zaczął się od tego, że po zainstalowaniu Joomli oczywiście na wstępie chciałem sobie poinstalować trochę podstawowych dodatków. I tu zacząłem od edytora JCE.
    I nic z tego. Podało mi tak:
    • JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
    • JFolder::folder: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
    • JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
    • Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.

    Warning: array_merge() [functioxxx]: Argument #1 is not an array in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

    Warning: array_merge() [functixxxxx]: Argument #2 is not an array in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 187
    Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.
    I wtedy zacząłem szukać przyczyny i admini serera odpisali że właśnie trzeba przełączyć interpreter php.
    I teraz zastosowałem to i niestety dalej mam to samo z edytorem JCE. I obawiam się że co drugi dodatek też z tych samych przyczyn nieznanych wywali błędy i tyle. Bo na innych serwerach JCE wchodzi sobie gładko a na tym nie.
    Pomimo wprowadzenia zmiany w .htaccess tak jak w instrukcji dostawcy serwera, nie wiem jak to sprawdzić czy to działa. Czyli jak dowiedzieć się czy i jak są interpretowane pliki .php
    Dalsze spostrzeżenie jest takie:
    próba instalacji Kuneny dała znów komunikat że nie można znaleźć pliku instalacyjnego, który oczywiście jest. I znalazłem w Kunenie plik readme i w nim że może być problem z php timeout i że na hostingach bywa ustawiony na 30 sec. Czyli możliwe, że w ogóle problem z kuneną ale i poprzedni z edytorem JCE może wynikać właśnie z tego. Edytor JCE zawsze też dość długo się instaluje.
    Czyli teraz trzebaby chyba przestawić timeout w jakimś php.ini , tylko jak. I później obawiam się co kolejnego będzie źle i kiedy dojdę w ten sposób do stanu, kiedy będę znał na wylot Apache i wszystkie mody i wszelkie konfiguracje. To by nie było takie złe.
    Ostanio edytowane przez andrzej61 : 24-05-2009 08:15

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jakieś tam rozwiązanie znalazłem. Timeout nie działa dobrze pomimo że zapytałem admina i wymądrzył się że to się powinno wiedzieć i nawet dał gotowy php ini. Plik zapodałem na serwer i dalej to samo. Tak sobie działają te serwerki w Polsce każdy z innymo błędami i rzekomymi lekarstwami - placebo.
    Ale wtedy gdy dodatek jest za duży i za długo się wgrywa, to daję go przez ftp do katalogu /tmp i stamtąd instaluję metodą "z katalogu". Jakoś idzie. Ciekaw jestem jak obrazki będą wchodzić do katalogu /images

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •