Kodowanie bazy, strony przy migracji 1.0->1.5.10
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Kodowanie bazy, strony przy migracji 1.0->1.5.10

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Kodowanie bazy, strony przy migracji 1.0->1.5.10

    Witam
    Postanowilem przeprowadzic migrację stronki, uzywam dodatku dla joomli 1.5.10 mtwMigrator bo jak narazie przy przenoszeniu nie mam bledów. Próbowałem innych sposobow, również tych z pomocy joomli ale przy przenoszeniu userów mam błędy.

    Problem jest w tym, że menu na stronie ma pl litery a artykuly nie. Chciałbym przy migracji ustawic kodowanie na prawidlowe zarówno w bazie jak i na stronie tak aby w przyszlosci nie bylo z tym problemów. Zauważyłem również, że w joomli 1.0.15 na stronie sa pl litery a w jej bazie jest wykrzaczone.
    Ustawione kodowania:
    Joomla 1.0.15
    System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    templatka - ISO-8859-2
    baza - utf8_polish_ci (artykuly, userzy), utf8_general_ci (download), latin1_swedish_ci (captcha, Security images, migrator)
    Joomla 1.5.10
    System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    templatka - utf-8
    baza - utf8_general_ci (wszystko oprocz security images o kodowaniu latin1_swedish_ci

    Zmiana kodowania templatki na ISO-8859-2 nie pomaga. Chcialbym w końcu to kodowanie ustawic raz a dobrze, głównie chodzi mi o baze danych.

  2. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pewnie niefachowo i na okrętkę ale, zrobiłem to tak:

    - założyłem nową bazę do Joomla 1.5 UTF-8
    - na starej J1.0 zainstalowałem com_migrator
    - wygenerowało mi plik z bazą danych, ściągnąłem to; podczas instalowania świeżej Joomla 1.5 zmieniłem nazwę pliku bazy danych na "migrate.sgl"
    - niestety pojawiły się krzaczki na stronie; ściągnąłem program gżegżółka, zmieniłem kodowanie na UTF-8 (tego ściągniętego pliku tym programem) zmieniłem ponownie nazwę pliku na "migrate.sgl"
    - no i się udało

    Tak wyglądały bazy danych:
    http://i42.tinypic.com/2w6z7yw.jpg

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •