Problem z Mov'AMP-Joomla1.5.10_PL na Windows Vista... Pomocy! - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Problem z Mov'AMP-Joomla1.5.10_PL na Windows Vista... Pomocy!

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    28-05-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez hess Zobacz wiadomość
    U mnie działa na Ultimate 64, co prawda nie dałem mu niechcący przejścia przez zaporę ;) ale działa bez problemów
    To gratuluję bezproblemowego działania! Ja niestety musiałem się troszkę nagimnastykować


    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Czyli mamy jasność, że działa

    Dzięki za odpowiedź.
    No pewność pewnością, ale widzisz gdzieś rozwiązanie problemu?
    Otóż NIE!

    Nie mniej jednak już wiem, co było przyczyną problemu:
    Trzeba w pliku C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dokonać pewnej modyfikacji, a mianowicie w miejsce "::1" wpisać "127.0.0.1".

    Co prawda mój problem rozwiązałem sam , ale dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc.

    Pozdrawiam!
    wlooczykij

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cenne, ale byłoby jeszcze cenniejsze, gdybyś dopisał krótką charakterystykę problemu i jego rozwiązanie w artykule o mow'amp na wiki.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    28-05-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Cenne, ale byłoby jeszcze cenniejsze, gdybyś dopisał krótką charakterystykę problemu i jego rozwiązanie w artykule o mow'amp na wiki.joomla.pl
    Nie ma problemu. Napisałem już najkrócej jak umiałem.
    Pozdrawiam!
    wlooczykij

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-07-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Mov'AMP - w Vista

    Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
    Gdzie jeszcze szukać?
    Co jeszcze można poustawiać?
    Nie mam pomysłu!!
    Attached Images Attached Images

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-06-2008
    Wpisy
    82
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez andigigant Zobacz wiadomość
    Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
    Gdzie jeszcze szukać?
    Co jeszcze można poustawiać?
    Nie mam pomysłu!!
    hmmm, ja też mam ten sam problem, studiuje wiki... szukam przyczyn, ale żadnych efektów, jak kolega wykonałem w/w wskazówki... i nic..

    co może jeszcze wpływać na taki stan ?:confused:

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-06-2008
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    ....... nie mogę znaleźć przyczyny braku wyświetlania obrazu panelu do phpadmin i msql ........ ? ? ? ?...... sprawdzałem swój komputer czy nie mam jakiegoś uruchomionego innego serwer czy jakiegoś programu z kolizją dla apacha... i nic...
    przestudiowałem i wykonałem próbę instalacji XAMPP i ... pojawia się problem z rozruchem sewera Apache, natomiast Mysql śmiga i wyświetla stan Uruchomiony... co może być przyczyną że Apache nie chcę się uruchomić ... ???... temat skypa i portu 80 przerobiłem...
    następna ciekawostka dla potrzeb testowych od instalowałem XAMPP i zainstalowałem Sugar CRM w wersji pod Viste z środowiskiem serwerowym w komplecie i wszystko działalo... już nic nie rozumię ... co blokuje XAMPP...

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-06-2008
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    temat z mojej strony rozwiązany... zrezygnowałem z instalacji Mov'AMP'a i skupiłem się na XAMPP,
    rozwiązanie problemu z XAMPP było po całkowitym usunięciu Mov'AMP i XAMPP (spradzenie dokładne czy w tle nie działa któryś z serwerów) wystarczyło wykonać instalację XAMPP, i koniec, na razie fajnie hula, joomla stoi stabilnie, doinstalowałem sugarCRM bez problemowo...

    sugestia :
    wpis do pliku :
    C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
    nie musi mieć wpis jak został opisany w wiki joomla :
    http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla!_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz

    mój w/w plik miał standardową zawartość :
    Kod HTML:
    127.0.0.1       localhost
    ::1             localhost
    i tutaj jest udowodnione iż mogą wspólnie występować w/w wpisy a serwer i tak się uruchomi.

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    13-09-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez andigigant Zobacz wiadomość
    Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
    Gdzie jeszcze szukać?
    Co jeszcze można poustawiać?
    Nie mam pomysłu!!
    Ja po wykonaniu powyższych wskazówek odpaliłem program jako Administrator w trybie zgodności z Windows XP i ... działa.

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-03-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    69
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie problem jest taki, że wyświetla tylko stronę startową programu a nie chce wyświetlać stron phpMyAdmina, phpinfo i wszystkich innych... plik hosts jest poprawny, nie mam skype. Co wy na to?

  11. #20
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    startuje apache a nie startyje mysql ? ...

    sprawdz dobrze w zaporze systemowej czy masz dodany wyjatek dla "mysqld"

    Jeśli to możliwe to wyłącz zaporę i wszelkie programy antywirusowe na chwilę i sprawdz ..

    jakiej wersji mov'AMP-a używasz ? jaki masz system operacyjny ..

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •